Πήρα το Wii!!

Μηνύματα
1.356
Reaction score
1
Απάντηση: Πήρα το Wii!!

"Και έλεος...το Wii δεν συγκρίνεται σε γραφικά με το PS1."
"Απευθύνεται σε αυτούς που ώς τώρα δεν είχαν ιδέα από Gaming (είμαι ένας από αυτούς και δηλώνω ότι έχω εθιστεί με το Wii),"

Η δεύτερη παράγραφός σου,δικαιολογεί απόλυτα την πρώτη.
Αν θέλεις,έλα να παίξουμε Crash ή Pandemonium και μετά έλα να μου πεις για τα γραφικά του PS1.
 


Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Πήρα το Wii!!

"Και έλεος...το Wii δεν συγκρίνεται σε γραφικά με το PS1."
"Απευθύνεται σε αυτούς που ώς τώρα δεν είχαν ιδέα από Gaming (είμαι ένας από αυτούς και δηλώνω ότι έχω εθιστεί με το Wii),"

Η δεύτερη παράγραφός σου,δικαιολογεί απόλυτα την πρώτη.
Αν θέλεις,έλα να παίξουμε Crash ή Pandemonium και μετά έλα να μου πεις για τα γραφικά του PS1.
Αν τα συγκρίνεις με το Wii Sports, τότε τι να πώ.... Και εντάξει είπαμε μπορεί να μην έπαιζα Games, αλλά έχω δεί πολλές φορές τα γραφικά του PS1 (ξέρεις ακόμα και σε χωριό να έμενα, σίγουρα θα είχα δει γραφικά από την πιο γνωστή κονσόλα), ευτυχώς όμως δεν είμαι τυφλός...ούτε έχω παραισθήσεις...
Από περιέργεια πάντως, πές καμια τέτοια ατάκα για τη σύγκριση στα γραφικά του Wii με το PS1 σε κανένα πιο σχετικό με το Gaming forum...Είμαι πολύ περίεργος να ακούσω και τις αντιδράσεις των άλλων...
 

Μηνύματα
1.356
Reaction score
1
Τα ματάκια μου να είναι καλά και τις αντιδράσεις των άλλων να μην σου πω που τις έχω γραμμένες...
Σε κάθε περίπτωση πάντως,η αναφορά μου για τα άθλια γραφικά,έχει να κάνει με το να προετοιμάσει κάποιους gamers και όχι τη μάνα μου και τον πατέρα μου.
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Τα ματάκια μου να είναι καλά και τις αντιδράσεις των άλλων να μην σου πω που τις έχω γραμμένες...
Σε κάθε περίπτωση πάντως,η αναφορά μου για τα άθλια γραφικά,έχει να κάνει με το να προετοιμάσει κάποιους gamers και όχι τη μάνα μου και τον πατέρα μου.
Κοίτα όλοι ξέρουν ότι τα γραφικά του δεν συγκρίνονται με τις καινούριες κονσόλες αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι της τάξης του PS1. Μια ματιά στο Wikipedia για τα Hardware Specs των 2 παιχνιδομηχανών θα σε πείσει για τη χαοτική διαφορά στο Hardware που έχουν μεταξύ τους. Πρέπει οι Developers των παιχνιδιών του Wii να κάνουν τραγικά λάθη επίτηδες για να καταφέρουν να το κάνουν να φαίνεται σαν PS1.Και όπως όλοι ξέρουμε το παιχνίδια για τις κονσόλες είναι πάντα optimised για το Hardware.
 

Μηνύματα
7.704
Reaction score
4
Καλα σας παιχνιδια!
Εντελει μου φαινεται ειμαστε μεγαλα <<παιδια>> ολοι μας. ¨)
Και εγω μολις αποκτησα το PS 2 και επεσα με τα μουτρα στα παιχνιδια ¨)

Καλοριζικα τα Wii
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Καλα σας παιχνιδια!
Εντελει μου φαινεται ειμαστε μεγαλα <<παιδια>> ολοι μας. ¨)
Και εγω μολις αποκτησα το PS 2 και επεσα με τα μουτρα στα παιχνιδια ¨)

Καλοριζικα τα Wii
Καλορίζικο και σε σένα! Καλό λιώσιμο μπροστά στην οθόνη :)
 

Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
Νομιζω οτι το wii ,εγκαινιαζει μια νεα εποχη στον τροπο με τον οποιο παιζαμε στις κονσολες μας.
Ειναι νωρις ακομα αλλα πιστευω οτι οι επομενες γενιες των παιχνιδομηχανων θα κατευθυνθουν στον δρομο της Nintendo.
Πιο διαδραστικα (interactive) παιχνιδια ,για να εισαι πραγματικα μεσα και να βιωνεις το παιχνιδι.
Λετε να εινα η αρχη του eXistenZ?? :cool:
 

Μηνύματα
247
Reaction score
0
Το πήρα και εγώ... απίθανος χειρισμός... είναι η πρώτη κονσόλα που αγοράζω μεχρι τώρα έπαιζα με pc.
το Wii number μου είναι 7661 3049 9607 3088
Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα μήνυμα; θα το εκτιμούσα πολύ.
Κατεβασα και τον opera από το Wii shop channel, μπήκα και στο avsite, στο more του πληκτρολογίου έχει και ελληνικούς χαρακτήρες!!!
Αύριο πάω για παιχνιδάκια και δεύτερο χειριστήριο.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Το πήρα και εγώ... απίθανος χειρισμός... είναι η πρώτη κονσόλα που αγοράζω μεχρι τώρα έπαιζα με pc.
το Wii number μου είναι 7661 3049 9607 3088
Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα μήνυμα; θα το εκτιμούσα πολύ.
Κατεβασα και τον opera από το Wii shop channel, μπήκα και στο avsite, στο more του πληκτρολογίου έχει και ελληνικούς χαρακτήρες!!!
Αύριο πάω για παιχνιδάκια και δεύτερο χειριστήριο.
Χριστουγενιάτικο μήνυμα? :D Θα σε περάσω το βράδυ. ΜΙΙ έχεις φτιάξει???
 

Μηνύματα
1.155
Reaction score
7
Νομιζω οτι το wii ,εγκαινιαζει μια νεα εποχη στον τροπο με τον οποιο παιζαμε στις κονσολες μας.
Ειναι νωρις ακομα αλλα πιστευω οτι οι επομενες γενιες των παιχνιδομηχανων θα κατευθυνθουν στον δρομο της Nintendo.
Πιο διαδραστικα (interactive) παιχνιδια ,για να εισαι πραγματικα μεσα και να βιωνεις το παιχνιδι.
Λετε να εινα η αρχη του eXistenZ?? :cool:
Θεωρώ 100% σίγουρο ότι και η Sony και Microsoft θα ακολουθήσουν αυτόν το δρόμο.
Πώς φαίνεται όμως η αμιγής κονσολοεταιρεία, ε? Εκτός αγοράς εδώ και χρόνια, κι όμως κάνει το μπαμ προσφέροντας μια καινοτομία 100% επιτυχώς υλοποιημένη, όταν οι άλλοι προσπαθούν να φτιάξουν μηχανές με raw power χωρίς φαντασία...
Σα να τους λέει: "μ@λ@κες, δείτε πώς γίνεται η δουλειά, κι αφήστε τα εφετζίδικα γραφικά, ούτως ή άλλως σε αυτό το κομμάτι θα είστε πάντα outdated από τα pc".
 



Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
Σα να τους λέει: "μ@λ@κες, δείτε πώς γίνεται η δουλειά, κι αφήστε τα εφετζίδικα γραφικά, ούτως ή άλλως σε αυτό το κομμάτι θα είστε πάντα outdated από τα pc".
:) :) :)
Σωστος ο Τ.bag
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Μόλις το απέκτησα κι εγώ! Αλήθεια αν δεν εχεις wifi router μπαίνει στο ιντερνετ;; επειδη δεν εχω wifi δυστυχώς :(

τώρα τα νουμερα και τα Mii που βαζετε δεν ξερω τι ειναι αλλα θα καταλάβω φαντάζομαι οταν πάω σπίτι και το συνδέσω ^_^

Α! Το e-shop εχει component καλώδια στις λίστες του αλλα δεν ειναι διαθεσιμα αυτή τη στιγμη (τουλάχιστον στο κατάστημα του Μενιδίου που πήγα εγώ να το παραλάβω). Έδωσα παραγγελία και οποτε τους έρθει θα μου το στείλουν.
 


Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Το καλώδιο το πήρα χθές. Και μόλις είδα το πόσο βελτιώθηκε η εικόνα, το composite το πέταξα να μήν το βλέπω μπροστά μου!!!!
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Βρε παιδια... Αυτο το νούμερο που έχετε όλοι σας που το βλέπω εγώ;;; Τι ειναι τούτο;;;
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Βρε παιδια... Αυτο το νούμερο που έχετε όλοι σας που το βλέπω εγώ;;; Τι ειναι τούτο;;;
Το νούμερο το βλέπεις αν πας στο κεντρικό μενού κάτω δεξιά που έχει να στείλεις μήνυμα. Πάς εκεί και κάτω αριστερά σου βγάζει να γράψεις μήνυμα, άμα πας έκει σου ανοίγουν 3 εικονίδια, το δεξί είναι το adressbook, το πατάς και σου δείχνει αυτό το νούμερο. Όμως αν κάνεις κάποιον add για να μπορείτε να αντάλαξετε μηνύματα, mii και τα σχετικά, πρέπει να σε κάνει add και αυτός ;).


Το πήρα και γω το component την Παρασκευή και μπορώ να πω οτι απογοητεύτικα, στον προβολέα τουλάχιστον που το βλέπω εγώ (μόνο εκεί το έχω βάλει γιατί δε μπορώ να κάνω βόλτες το σένσορα) οι διαφορές είναι ελάχιστες, έφυγε το τρέμουλα και είναι λίιιιγο πιο καθαρά όλα, τίποτα φοβερό πάντως και ναί το έχω βάλει στα 480p :confused:.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.940
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top