Πακέτο Home Cinema ή ηχομπαρα;

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι, :p συμφωνώ με την VFM πρόταση του ήρεμου μυαλού, κανονικό hc και όχι ημίμετρα, σίγουρα θα ευχαριστηθείς! 8-)
 

Μηνύματα
6.555
Reaction score
5.127
Αν υπήρχε τρόπος να δοκιμάσουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι στον χώρο τους την ηχομπάρα της JBL, πολύ αμφιβάλλω αν πάνω από ένας στους δέκα θα ήθελε ποτέ να την αποχωριστεί για ξεχωριστά ηχεία και av receiver.

Το ασύρματο JBL σαμπ θα προκαλεί σεισμό στη γωνία δεξιά του καναπέ. Και η διαύγεια και δύναμη της ηχομπάρας μόνιμα θα εντυπωσιάζουν.

Εξάλλου, με πετυχημένο IVF (που εύχομαι), η διαφορά των χρημάτων που θα προκύψει από την επιλογή ηχομπάρας καλύτερα να δοθεί σε καλά ακουστικά.
 

nsk

Μηνύματα
150
Reaction score
12
περιμενε Απρίλιο ερχεται ηχομπαρα jbl με atmos.
Έχω ακούσει καλά λόγια για αυτές τις ηχομπαρες jbl αλλά όταν δίνω χρήματα θέλω να είμαι σίγουρος ότι πραγματικά αξίζει η αγορά μου και η συγκεκριμένη δεν με πείθει. Προτιμώ να δώσω το κάτι παραπάνω να μου αρέσει και να το κρατήσω αρκετά χρόνια.

Ευχομαι καλη αναρρωση πρωτα απο ολα,και να ειναι το τελευταια χρηματα που εδωσες για κατι τετοιο.

Δεν θελω να σπειρω την διχονοια στο σπιτι!!!!!
Τα συγκεκριμενα ειναι στενα ηχεια γιατι εχουν 5 1/2 ιντσες midbass και ειναι αρκετα διακριτικα ,αν ομως εχεις θεμα δες τα zensor 3 τα οποια ειναι βασης αλλα με ενα 7 ιντσων midbass. Α και κατι βασικο προσεχε να τα παραγγειλεις ολα το ιδιο χρωμα.
Όχι βρε, εδώ όταν αγόρασα την C9 μου έλεγε πόσο μεγάλη και αρκετά ακριβή είναι, αλλά όταν την άναψα άλλαξε γνώμη!
Θα τους ρίξω μια ματιά δεν μου είχε περάσει από το μυαλό τέτοιου είδους ηχεία αλλά με μια μικρή χωροταξικη μετατροπή στο έπιπλο νομίζω ότι θα είναι εντάξει.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Ψηφίζω 5.1.
εννοείται :party:
Μάλλον σταδιακά θα το φτιάξω όπως λέτε, λεφτά για όλα μαζί δεν κάθεται η φάση στο ταξίδι έφυγαν 4000€ σε γιατρούς για IVF, τα πίσω αγορά πιο μετά και ίσως atmos στο ταβάνι μιας και πιάνουν τα χέρια μου για να κρύψω τα όποια καλώδια.
τα καλύτερα σας εύχομαι
αντοχή παιδιά!:hi:
 

nsk

Μηνύματα
150
Reaction score
12
Αν υπήρχε τρόπος να δοκιμάσουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι στον χώρο τους την ηχομπάρα της JBL, πολύ αμφιβάλλω αν πάνω από ένας στους δέκα θα ήθελε ποτέ να την αποχωριστεί για ξεχωριστά ηχεία και av receiver.

Το ασύρματο JBL σαμπ θα προκαλεί σεισμό στη γωνία δεξιά του καναπέ. Και η διαύγεια και δύναμη της ηχομπάρας μόνιμα θα εντυπωσιάζουν.
Επειδή πέρα από ταινίες μας αρέσει να ακούμε μουσική όταν βρεθεί ελεύθερος χρόνος και να κάνουμε το τραπέζι σε φίλους. Όσες ηχομπαρες έχω ακούσει και τελευταία προχθές την LG SL9Y στον Κωτσοβολο η μουσική θα είναι πολύ μέτρια και οι διάλογοι δεν πολυδιαφερουν από το ηχείο της ίδιας της τηλεόρασης. Με βάζουν σε σκέψεις για την αποτελεσματικότητα τους για τόσα χρήματα που ζητάνε.
 

Μηνύματα
6.555
Reaction score
5.127
Εμ, γι' αυτό γράφω να υπήρχε τρόπος να ακούσει ο καθένας πρώτα τη συγκεκριμένη JBL BAR 5.1 στον χώρο του και μετά να αποφασίσει.
Οι πλαστικούρες που κυκλοφορούν έχουν κάνει μεγάλη ζημιά στην εντύπωση του κόσμου για την απόδοση μιας ποιοτικής ηχομπάρας.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Εμ, γι' αυτό γράφω να υπήρχε τρόπος να ακούσει ο καθένας πρώτα τη συγκεκριμένη JBL BAR 5.1 στον χώρο του και μετά να αποφασίσει.
Οι πλαστικούρες που κυκλοφορούν έχουν κάνει μεγάλη ζημιά στην εντύπωση του κόσμου για την απόδοση μιας ποιοτικής ηχομπάρας.
τόσο καλή είναι ρε flash?
την πήρες?
 

Μηνύματα
6.555
Reaction score
5.127

Από τότε που πρωτοβγήκε, και τη χαίρομαι καθημερινά έκτοτε.

 
Last edited:


Μηνύματα
892
Reaction score
81
Και εγώ από τότε που βγήκε. Πραγματικά με αυτή δεν μου λείπει το 7,1 κάναλο σετ που είχα μαζί με τον τελικό που είχα πάνω στο σετ. Ακούω σημειωτέον και μουσική. Πραγματικά περιμένω να βγεί η ηχόμπαρα της jbl με dolby atmos για να αντικαταστήσω αυτήν που έχω με πάλο ηχόμπαρα jbl.
 




Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Απλά έχεις λάθος ηχεία.



Yπάρχουν όμως βάσεις και για λάθος ηχεία:
Το ξέρω τώρα .Όταν τα πήρα δεν είχα σκοπό να τα κρεμάσω.
Δεν κάνουν οι βάσεις που έβαλες. Είναι πολύ πιο μεγάλα.
Έχω παρόμοιες και κάθονται 6F22D2F7-8BE5-4F7C-91DB-78F0DBFBD64D.jpeg
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.100
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top