Παλιό Ραδιόφωνο Invicta και επισκευή



Μηνύματα
18
Reaction score
0
Ευχαριστώ Γιάννη .
Ξέρεις κανένα μέλος που να ασχολείται με ραδιόφωνα παλιά με λάμπες
 




Μηνύματα
18
Reaction score
0
Γιατί του πήγα ένα λιμένο καθαρό ράδιο με πρόβλημα στο τροφοδοτικό του και στο tuner των fm και πήγα σχεδόν όλες τις λυχνίες που μου ζήτησε χωρίς να μετρήσει τις παλιές αν είναι καλές και αφού του πάω τής λυχνίες και της βάζει απάνω ενώ έχει φτιάξει το τροφοδοτικό ( δεν έκανε καμία περιελιξη ) με καινούργια λυχνία fm μου λέει - τη θες να κάνουμε , για να φτιάξω το tuner είναι πολύ δύσκολο (και μου δείχνει που είναι το tuner και πώς είναι το κύκλωμα από κάτω ) -δηλαδή πόσο θέλεις? -150 euro -θα φτιαχτεί ? - Δεν είναι σίγουρο. -Και τώρα πόσα λεφτά θες - ΈΝΑ ΧΑΡΤΖΙΛΊΚΙ
Το χαρτζιλίκι του είναι 30e και ρωτάω εγώ τώρα των εαυτό μου , είναι μάστορας τόσα χρόνια και μου λέει μετά , αφού του το έχω πάει , ότι κοίτα πόσο δύσκολο είναι ? Και θέλει 150 και χαρτζιλίκι 30 . Ο σωστός μάστορας λέει απο την αρχή για το tuner θέλω 150 .Το καλύτερο είναι πως το χαρτζιλίκι του ήταν 30ε. Και ξέχασα να πω , πως δεν μπόρεσε να βρει 2 καλώδια πού πάνε στο τροφοδοτικό απο το πάνελ του γιατι δεν μπόρεσε να καταλάβει απο το σχέδιο
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.991
Reaction score
20.519
Ρε συ Manosfocal ΦΤΑΝΕΙ!>:(

Έχεις αναρτήσει το ΙΔΙΟ μήνυμα 4 φορές. ΦΤΑΝΕΙ. Όποιος κατάλαβε κατάλαβε, εάν θέλει κάποιος να σου απαντήσει θα το κάνει, με το να αναρτάς το ίδιο μήνυμα ξανά και ξανά, δεν κερδίζεις κάτι, μόνο κουραστικός γίνεσαι.
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Όταν κάτι το φτιάχνουμε μόνοι μας, έχει καλώς. Όταν πρέπει να πάμε στον ειδικό, και μας λύνει το πρόβλημα, να μη μας κακοφαίνεται αν πληρώνουμε.
 

Μηνύματα
18
Reaction score
0
Ρε συ Manosfocal ΦΤΑΝΕΙ!>:(

Έχεις αναρτήσει το ΙΔΙΟ μήνυμα 4 φορές. ΦΤΑΝΕΙ. Όποιος κατάλαβε κατάλαβε, εάν θέλει κάποιος να σου απαντήσει θα το κάνει, με το να αναρτάς το ίδιο μήνυμα ξανά και ξανά, δεν κερδίζεις κάτι, μόνο κουραστικός γίνεσαι.
Sorry δεν το έκανα σκόπιμα.
 

Μηνύματα
18
Reaction score
0
Όταν κάτι το φτιάχνουμε μόνοι μας, έχει καλώς. Όταν πρέπει να πάμε στον ειδικό, και μας λύνει το πρόβλημα, να μη μας κακοφαίνεται αν πληρώνουμε.
Όταν πας σε έναν μάστορα και σου λέει ότι η βλάβη κοστίζει τόσο οκ. Όταν πας στο μάστορας και σου λέει φέρε μου 5 λυχνίες χωρίς να έχει μέτρηση τις παλιές αν ειναι Καλές γιατι δεν έχει , και μετα έχει κάνει 2 κολλήσεις στον μετασχηματιστει και σου λέει ,Μέχρι εδώ για αυτό που έκανα θέλω ένα χαρτζιλίκι των 30ε και 150ε για να φτιάξω και το tuner , μπορεί και όχι .
Το πρόβλημα δεν λύθηκε φίλε μου
Έμενα δεν μου άρεσε έτσι όπως μου φέρθηκε. Θα μπορούσε να μου πει εξαρχής ότι το tuner για να το φτιάξη θέλει 150ε και μπορεί και να μην φτιαχτεί. Όχι να με στείλει να βρω λυχνίες και μετά να μου πει τα γνωστά.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.991
Reaction score
20.519
Sorry δεν το έκανα σκόπιμα.
Καλά, μην το συνεχίζεις. Ανήρτησες το ίδιο μήνυμα με διαφορά δύο ημερών (εκτός του ότι την πρώτη φορά το ανήρτησες 2 φορές συνεχόμενες) και μου λες ότι δεν το έκανες σκόπιμα;

Τέλος πάντων, είμαι offtopic, το σταματάω εδώ.
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.120
Members
37.936
Νεότερο μέλος
daemon76
Top