Παντοφλα

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.116
Reaction score
30.060
48 νούμερο παντόφλα εδώ .

Εσύ της ρίχνεις ή χρησιμοποιεί τη δική σου;
Εκτός εάν παντρεύτηκες την αδερφή του Μεγαλοπόδαρου...
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.927
Κάποιες :rolleyes: φορές η “παντόφλα” αφορά την κυριαρχία.
Δηλαδή ποιος αποφασίζει σε θέματα σπιτιού, πχ “δεν θα τα βάλεις αυτά στο σαλόνι μου”..., ακόμα και τον έλεγχο στο που θα στρέψουμε την προσοχή μας, τι θα μας διασκεδάζει πχ “αντί να ασχοληθείς με .......(συμπληρώστε κατά περίπτωση) ασχολείσαι με ηχεία και βλακείες”.

Ειδικά στις περιπτώσεις όπου υπάρχει παντόφλα σε αποκλειστικό-δευτερεύων χώρο.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
σαλόνι μου
Έχω κάποιες ενστάσεις για το "σαλόνι μου" και "σαλόνι σου". Είναι "σαλόνι μας" και τίποτε άλλο. Πρέπει να υπάρχει συνεργασία και όχι διαμάχη. Στο παιχνίδι και οι αμοιβαίες υποχωρήσεις, αν κριθεί αναγκαίο, στο μετρό του δυνατού.

Όσο αφορά το "σαλόνι της". Με 5 minimum μαύρα κουτιά (ηχεία πιθανότατα μεγάλα), ένα με δύο μαύρα ακόμα και μικρά 8"-10" κουτιά (subs), ένα έπιπλο media center μεγάλου όγκου (μεγάλο κουτί) για να χωρέσει όλα τα μεγάλα μαύρα (κουτιά) μηχανήματα, μια τεράστια τηλεόραση (μαύρη κουτάρα), ένα άλλο μαύρο κουτί στο ταβάνι (προβολέας), και όλα τα απαραίτητα φίδια (καλώδια), προφανώς ήδη μιλάμε για κατάληψη του "σαλονιού μας" παρά για το "σαλόνι της". Πόσο μάλλον για 5.2.4, 5.4.4, 7.2.4, 7.4.4. κλπ.
Όπως σωστά έγραψε κάποιος πριν, όλα αυτά είναι μεγάλα μαύρα κουτιά για το 99.99% των γυναικών, οπότε τα έγραψα ως κουτιά. Κανονική κατάληψη λοιπόν. Το επόμενο στάδιο είναι η απαγόρευση εισόδου. 🙂
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.927
Έχω κάποιες ενστάσεις για το "σαλόνι μου" και "σαλόνι σου". Είναι "σαλόνι μας" και τίποτε άλλο. Πρέπει να υπάρχει συνεργασία και όχι διαμάχη. Στο παιχνίδι και οι αμοιβαίες υποχωρήσεις, αν κριθεί αναγκαίο, στο μετρό του δυνατού.

Όσο αφορά το "σαλόνι της". Με 5 minimum μαύρα κουτιά (ηχεία πιθανότατα μεγάλα), ένα με δύο μαύρα ακόμα και μικρά 8"-10" κουτιά (subs), ένα έπιπλο media center μεγάλου όγκου (μεγάλο κουτί) για να χωρέσει όλα τα μεγάλα μαύρα (κουτιά) μηχανήματα, μια τεράστια τηλεόραση (μαύρη κουτάρα), ένα άλλο μαύρο κουτί στο ταβάνι (προβολέας), και όλα τα απαραίτητα φίδια (καλώδια), προφανώς ήδη μιλάμε για κατάληψη του "σαλονιού μας" παρά για το "σαλόνι της". Πόσο μάλλον για 5.2.4, 5.4.4, 7.2.4, 7.4.4. κλπ.
Όπως σωστά έγραψε κάποιος πριν, όλα αυτά είναι μεγάλα μαύρα κουτιά για το 99.99% των γυναικών, οπότε τα έγραψα ως κουτιά. Κανονική κατάληψη λοιπόν. Το επόμενο στάδιο είναι η απαγόρευση εισόδου. 🙂
Υπάρχουν και οι εντοιχισμοί, όπως σωστά έγραψες πριν, και μετά το προβλημα μετατοπίζεται από το αισθητικό στο οικονομικό.
Πάντως το “σαλόνι μου” ισχύει ως τρόπος σκέψης σε πολλά ζευγάρια. Όχι σε όλα. Η γυναίκα θεωρεί πως έχει το ελεύθερο να γεμίζει το σαλόνι με μπούρδες χωρίς να ρωτάει.

Αλλά όταν αρχίζει ο έλεγχος στο δεύτερο χώρο (entertainment-play room/dedicated) τότε σίγουρα έχουμε να κάνουμε με ενδοοικογενειακό bullying :biggrin:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
.... μηπως, οι θυληκχιες αντιλαμβανονται οτι δεν παιζει καλα το συστημα ... και αντεπιτιθονται ? (στις περιπτωσεις που συμβαινει αυτο) 🐒
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Νομίζω ο Ντεπ μπουκάλι έφαγε, οχι απλώς παντόφλα. Αληθεια ο μπουκαλης τρώει παντόφλα;
50 mil ήταν η αγωγή, 15 του επδίκασε. Αλλά επειδή την βρήκαν και ένοχη και σε άλλα (σε όλα δηλαδή) μπορεί απο αυτό να βγάλει και άλλες αγωγές εναντίον της αυτός. Το έβλεπα για χαλάρωση. Πολύ πλάκα, ιδίως η διαφωνία των ψυχιάτρων. Είχε εναν εντελώς τρελό χα χα η μεριά της Herd που πλήρως αποδόμησε την κατάθεσή του ένας άλλος σοβαρός Πανεπιστημίου που είχε ο Ντέπ. Δες την κατάθεση του πρώτου, θα πεθάνεις στο γέλιο μιλάμε. Τι κωμωδίες και σινεμά. Θα πεθάνεις στο γέλιο.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Δε θέλω να το παίξω υπεράνω ούτε να λέω μεγάλες κουβέντες, αλλά... σας λυπάμαι όσους τρώτε παντόφλα.

(not really).

προχθεσινή - σύντομη - συζήτηση τις προάλλες περί μαύρων κουτιών:

- (κοιτώντας ψηλά) Ο προηγούμενος προβολέας μου άρεσε περισσότερο.
- Γιατί;
- Ήταν λευκός, ενώ αυτός είναι μαύρος.
- Ναι αλλά αυτός είναι καλύτερος.
- Το ξέρω. Δεν μπορούμε να πάρουμε άλλον σε άσπρο;
- Θα μπορούσαμε, αλλά για να αξίζει η αλλαγή, ο αντικαταστάτης θα κοστίσει ΧΧΧΧ€.
- Τώρα που τον ξαναβλέπω, δεν είναι άσχημος κι αυτός.

Εν τω μεταξύ ο "νέος" προβολέας είναι εκεί ήδη 1,5 έτος. :idk:
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
.... παντως (το εχω αναφερει και στο παρελθον) αν καποιο μελος εχει σοβαρο προβλημα σπιτι μπορει να καλεσει την ειδικη ομαδα του σαιτ για επισκεψη (μαζευτουμε/συσταθει επιτροπη 3-4 και κανουμε αποβαση στο σαλονι της), εγγυημενο αποτελεσμα για αρκετο καιρο. 🐒
 




Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.116
Reaction score
30.060
Που θα πάει θα έρθει η ώρα και για το δικό μας #metoo !
Που θα πάει, θα έρθει η ώρα που θα βγει και κανένας Τζόνυ Ντεπ των χαϊεντάδων. Μόνο που όταν θα ανοίγει η πόρτα του αυτοκινήτου που θα τον φέρει έξω από τα δικαστήρια, δεν θα ακούγεται από μέσα ρέγκε αλλά τπτ Jazz at the Pawnshop ή κανένα σάμπλερ.
 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
12ποντο πονάει.
αυτα τα λεμε προκαταρχτικα στο χουριομ... 🐒
-το μονο φετιχ (ας πουμε) που δεν εχω ικανοποιησει και ουτε προκειται οπως το παω / καθοτι επιλεγω Dr Marteens over High Heels-
 



Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Ούτε ο εντοιχισμός σώζει. Σου λέει εκεί θα μπορούσα να είχα κρεμάσει αυτόν ή τον άλλο πίνακα (και μπορεί και να το κάνει κιόλας, χωρίς να δέχτει ότι επηρρεάζεται ο ήχος και καλή τύχη να το κάνεις rebute αυτό). :D
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.312
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top