Παραγγελία Mag Lev ML1 wood. Δεν ήρθε ποτέ!

Μηνύματα
4
Reaction score
1
Παρήγγειλα από την μαμά εταιρεία με την πιστωτική μου το πικαπ στις 21 -1-20 και ακόμα δεν το έχουν καν αποστείλει, σε διαδοχικές επικοινωνίες με email οι απαντήσεις ήταν.:
1) α είναι λάθος οι 10 εργάσιμες στο site για αποστολή είναι 15 εργασιμες
2)έχουμε πρόβλημα με τα ξύλα θα παραλάβουμε σε 1 εβδομαδα
3)Δεν μπορούμε να δουλέψουμε λόγω του κορονοϊού στην Ιταλία. (Είμαστε μόνο 2 χλμ απο τα σύνορα της)
4)θα επικοινωνήσουμε αύριο μαζί σας(δεν επικοινωνήσαν ποτέ)

τους εχω δώσει 2 χιλιάρικα απο 22-1 και ακόμα δεν έχουν αποστείλει τίποτα. Εχω ξενερώσει αφάνταστα . Θέλω άμεσα τα λεφτά μου πίσω και να βάλουν το πικαπ τους εκεί που ξέρουν...
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.450
Reaction score
5.549
Ζήτα αρχικά από αυτούς ακύρωση παραγγελίας και refund.
Αν αρνηθούν πας στην τράπεζα, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι μπορείς να κάνεις αμφισβήτιση συναλλαγής στην προκειμένη περίπτωση, τόσο καιρό μετά την αρχική συναλλαγή.

Καλά ξεμπερδέματα!
 

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Παρήγγειλα από την μαμά εταιρεία με την πιστωτική μου το πικαπ στις 21 -1-20 και ακόμα δεν το έχουν καν αποστείλει, σε διαδοχικές επικοινωνίες με email οι απαντήσεις ήταν.:
1) α είναι λάθος οι 10 εργάσιμες στο site για αποστολή είναι 15 εργασιμες
2)έχουμε πρόβλημα με τα ξύλα θα παραλάβουμε σε 1 εβδομαδα
3)Δεν μπορούμε να δουλέψουμε λόγω του κορονοϊού στην Ιταλία. (Είμαστε μόνο 2 χλμ απο τα σύνορα της)
4)θα επικοινωνήσουμε αύριο μαζί σας(δεν επικοινωνήσαν ποτέ)

τους εχω δώσει 2 χιλιάρικα απο 22-1 και ακόμα δεν έχουν αποστείλει τίποτα. Εχω ξενερώσει αφάνταστα . Θέλω άμεσα τα λεφτά μου πίσω και να βάλουν το πικαπ τους εκεί που ξέρουν...
Η εταιρεία φαντάζομαι ότι υπάρχει (εννοώ δεν χρεωκόπησε! γιατί τότε δυστυχώς χάνεις τα λεφτά σου).
Αν υπάρχει, τότε κάνε υπομονή και θα στο στείλουν. Η γνωστή "αξιοπιστία" μικρών βιοτεχνιών. Άλλωστε έχεις απόδειξη πληρωμής.
Υ.Γ: 1. γιατί δεν το παράγγειλες από κατάστημα εδώ στην Ελλάδα;
2. Αυτό το αιωρούμενο πλατό το εμπιστεύεσαι; Φαντάζομαι ότι θα έχει κάποιους μικρο-κραδασμούς έτσι όπως περιστρέφεται στον αέρα. Θυμάμαι σε μια πρόσφατη έκθεση που το είδα, το πλατό κατά την περιστροφή του δεν ήταν οριζόντιο!! και μάλιστα το σχολίαζαν όλοι όσοι πέρναγαν από το δωμάτιο.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Είναι και εκτός ΕΕ η Σερβία και δεν σε καλύπτει η Ευρωπαϊκή νομοθεσία.

Υπομονή και επιμονή.

Ζήτα επιστροφή χρημάτων.
Δεν εχεις παραλάβει, δεν έχουν στείλει καν, δεν έχουν δικαίωμα να αρνηθούν.
Ταυτόχρονα ζήτα άρνηση συναλλαγής από την τράπεζα.
Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει μόνο δέσμευση και να μην να τα έχουν τραβήξει ακόμα.

Καλή τύχη.
 


Μηνύματα
4
Reaction score
1
Αυτό αναρωτιόμουν κι εγώ.

Προχθές μάλιστα είδα ένα Mag Lev σε μαγαζί του κέντρου.
Με καπέλο 700 ευρώ; Με τίποτα.
Η εταιρία είναι στην Σλοβενία, κανονικό μέλος της ΕΕ.
Είναι και εκτός ΕΕ η Σερβία και δεν σε καλύπτει η Ευρωπαϊκή νομοθεσία.

Υπομονή και επιμονή.

Ζήτα επιστροφή χρημάτων.
Δεν εχεις παραλάβει, δεν έχουν στείλει καν, δεν έχουν δικαίωμα να αρνηθούν.
Ταυτόχρονα ζήτα άρνηση συναλλαγής από την τράπεζα.
Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει μόνο δέσμευση και να μην να τα έχουν τραβήξει ακόμα.

Καλή τύχη.
Τα χρήματα έχουν κανονικά τραβηχτεί. Νομίζω πως δεν θα τα χάσω. Αν κάνουν το λάθος να μην τα επιστρέψουν δεν θα διστάσω υπάρχουν και εκεί νόμοι στην αγορά και δικαστήρια. Το κόστος που θα πληρώσουν σε μια τέτοια περίπτωση θα είναι τεράστιο αλλά πολύ καιρό μετά. Η εταιρεία πάει πολύ καλά σε πωλήσεις και έχει πλεονασματικούς ισολογισμούς τα τρία τελευταία χρόνια. Το έχω ήδη τσεκάρει. Το λάθος μου είναι πως δεν το έκανα μεσω PayPal για να αποφύγω το νταβατζιλίκι του. Η τιμή ήταν με την τρέχουσα προσφορά εκείνων των ημερών με πιστωτική 1971 μ ευρώ ακριβώς.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Με καπέλο 700 ευρώ; Με τίποτα.

300 είναι αλλά έχεις δίκιο.

https://maglevaudio.com/collections/mag-lev-audio/products/ml1-wood-edition
https://www.skroutz.gr/s/17237687/Mag-Lev-Audio-ML1.html?keyphrase=mag+lev


Σε αυτό έχει ευθύνη ο έλληνας αντιπρόσωπος.
Πως περιμένει να πουλήσει αν φουσκώνει τόσο πολύ τις τιμές που δίνει ο κατασκευαστής.
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Θεωρώ ότι πρέπει να είμαστε ιδιαίτερα δύσπιστοι και προσεχτικοί με τους νεόκοπους κατασκευαστές που δεν έχουν δοκιμαστεί στη διάρκεια του χρόνου, ώστε να πείσουν και για την απόδοσή των προϊόντων τους και για το after sales support.
Μην ξεχνάτε την εταιρία από τη Slovenija που έφτιαξε το DAC Stylos που κάποιος είχε παραγγείλει και δεν του ήρθε ποτέ.
 

Μηνύματα
1.391
Reaction score
1.083
...τους εχω δώσει 2 χιλιάρικα απο 22-1 και ακόμα δεν έχουν αποστείλει τίποτα. Εχω ξενερώσει αφάνταστα . Θέλω άμεσα τα λεφτά μου πίσω και να βάλουν το πικαπ τους εκεί που ξέρουν...
Αν πλήρωσες με Paypal ζήτα τους να κάνουν τις ανάλογες ενέργειες.
Αν πλήρωσες μέσω τραπέζης, κάνε αναφορά στη τράπεζα και αυτοί θα τα ζητήσουν από τη τράπεζα που συνεργάζεται η εταιρεία.

Τυχερός είσαι, παίρνεις πικάπαρα με 2 χιλιάρικα.
 


Μηνύματα
1.391
Reaction score
1.083
Τόσο (1990 ευρώ) είναι η κανονική του τιμή (χωρίς κεφαλή).
Εννοώ ότι καλύτερα που δεν το έστειλαν, μπορεί να πάρει καλύτερο πικάπ σε αυτά τα χρήματα. Έχουν αναλυθεί τα προβλήματα του συγκεκριμένου.
 

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Εννοώ ότι καλύτερα που δεν το έστειλαν, μπορεί να πάρει καλύτερο πικάπ σε αυτά τα χρήματα. Έχουν αναλυθεί τα προβλήματα του συγκεκριμένου.
Xa,xa...παρανόησις!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.181
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top