Περί λειτουργίας του φόρουμ

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Είναι όμως υποκειμενικό το "κακοπροαίρετοι", γιατί ο καθένας θεωρεί τον εαυτό του καλοπροαίρετο και τον άλλον κακοπροαίρετο!
Σημασία έχει όμως ποιός πράγματι είναι ο "κακοπροαίρετος".

p. s. Γιατί δεν τον λες και σε μας αυτόν τον κάποιον που ακούει και "φωνές";
Αλλά με αποδείξεις.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Κατ΄αρχάς δεν ήξερα ότι τον Νίκο τον λένε Τσαρουχά. Νόμιζα ότι τον λένε Τσαρούτσα! :142:

Βρε συ Kosdion, πώς σε λένε... Γιατί δεν φεύγεις να ησυχάσουμε; Μας τα έχεις κάνει τσουρέκια με τη γκρίνια σου και με τα κολλήματά σου. Κανένας δεν σε υποχρεώνει να μπαίνεις. Όποτε έχεις ρωτήσει κάτι σοβαρά, σου έχει απαντηθεί σοβαρά. Όποτε αρχίζεις τη μίρλα σε κράζουν και οι πέτρες. Υποστηρικτές δεν έχεις, όσο και αν τους επικαλείσαι, δεν πετάχτηκε κανένας να πάρει το μέρος σου.
Ανακάλυψες και το πρωτοφανές ότι μπορεί κάποιος να αλλάζει ip και νομίζεις ότι είναι συνομωσία του σύμπαντος εναντίον σου...

Άντε, ξεκουβάλα αν δεν μας γουστάρεις... Έχει και αλλού fora..
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Εγώ θα σου προτείνω κάτι καλύτερο.
Για βάλε ένα θέμα να ψηφίσουν τα μέλη για να δούμε ποιός θέλει να φύγω;
Και μάλιστα ονομαστικά.
Και μάλιστα βάλε και όποια άλλα ονόματα θέλεις εσύ και ορσιμένοι άλλοι να τους διώξετε αλλά δεν το λέτε και ευθέως !

Όσο για τους υποστηρικτές, μην είσαι και τόσο σίγουρος...... επειδή δεν το γράφουν εδώ μέσα.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Κατ΄αρχάς δεν ήξερα ότι τον Νίκο τον λένε Τσαρουχά. Νόμιζα ότι τον λένε Τσαρούτσα!
Σου απαγορεύω να γράφεις το όνομά μου με κατά το δοκούν προφορά των λατινικών χαρακτήρων. Σε καλώ δε να ανακαλέσεις άμεσα αλλιώς θα κινηθώ δικαστικά. :138:

...
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Εγώ θα σου προτείνω κάτι καλύτερο.
Για βάλε ένα θέμα να ψηφίσουν τα μέλη για να δούμε ποιός θέλει να φύγω;
Και μάλιστα ονομαστικά.
Και μάλιστα βάλε και όποια άλλα ονόματα θέλεις εσύ και ορσιμένοι άλλοι να τους διώξετε αλλά δεν το λέτε και ευθέως !

Όσο για τους υποστηρικτές, μην είσαι και τόσο σίγουρος...... επειδή δεν το γράφουν εδώ μέσα.
Ψηφοφορία δεν πρέπει να μπει. Όποιος θέλει μένει, όποιος θέλει φεύγει.
Αλλά όποιος θέλει να μείνει και να κάνει το forum όπως εκείνος γουστάρει, καλό είναι να πάει σε άλλη παραλία.

Πότε έχεις την υποστήριξη; Όταν παίρνεις με τη σειρά έναν-έναν από εδώ μέσα τηλέφωνο από τη δουλειά σου (σε κινητό - πάλι εγώ πληρώνω) και τους πρήζεις και κλαψουρίζεις;
Άντε, δεν μιλάμε, δεν μιλάμε αλλά μην νομίζεις ότι δεν καταλαβαίνουμε! :141:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Re: Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Σου απαγορεύω να γράφεις το όνομά μου με κατά το δοκούν προφορά των λατινικών χαρακτήρων. Σε καλώ δε να ανακαλέσεις άμεσα αλλιώς θα κινηθώ δικαστικά. :138:

...
Σόρρυ, δεν θα ματαξαναεπαναληφθεί πάλι! :138:
 


Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Ψηφοφορία δεν πρέπει να μπει. Όποιος θέλει μένει, όποιος θέλει φεύγει.
Αλλά όποιος θέλει να μείνει και να κάνει το forum όπως εκείνος γουστάρει, καλό είναι να πάει σε άλλη παραλία.

Πότε έχεις την υποστήριξη; Όταν παίρνεις με τη σειρά έναν-έναν από εδώ μέσα τηλέφωνο από τη δουλειά σου (σε κινητό - πάλι εγώ πληρώνω) και τους πρήζεις και κλαψουρίζεις;
Άντε, δεν μιλάμε, δεν μιλάμε αλλά μην νομίζεις ότι δεν καταλαβαίνουμε! :141:
Δεν πρέπει, ε;
Φοβόμαστε ε;
Τις άλλες παραλίες να πας να τις βρεις εσύ και η υπόλοιπη παρέα που μου δημιουργείτε μόνιμα πρόβλημα.
Το ότι παίρνω τηλέφωνο (από το κινητό μου παίρνω και όχι από την υπηρεσία - δεν είσαι καλά πληροφορημένος και να προσέχεις τι γράφεις) με αναγκάζεις εσύ ο Tsarouchas και ορισμένοι άλλοι που μονίμως "επιτίθεστε" σε ότι κι αν πω.
Και στο κάτω - κάτω της γραφής, τα παράπονα τα ακούνε αυτοί που έπρεπε να σας είχαν διώξει προ πολλού, γιατί κάνετε πράγματι κακό στη σελίδα.
Άμα καταλάβαινες, δεν θα έκανες αυτά που κάνεις!

Και που' σαι, ακόμα περιμένω να βγει να πει ποιός ήταν αυτό που κατασκεύασε την περίφημη "λίστα", ξέρεις ποιά;
Ή μήπως πρέπει να ξαναζητήσω από τον dream_gr να βγει να το πει ο ίδιος για να μάθουνε όλοι;
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Και που' σαι, ακόμα περιμένω να βγει να πει ποιός ήταν αυτό που κατασκεύασε την περίφημη "λίστα", ξέρεις ποιά;
Ή μήπως πρέπει να ξαναζητήσω από τον dream_gr να βγει να το πει ο ίδιος για να μάθουνε όλοι;
Όχι, δεν ξέρω. Αν εννοείς την καταγραφή των υπαρχόντων που έκανες σε σπίτι μέλους που σε φιλοξένησε, για να βγάλεις μετά τη χολή σου μιλώντας για προίκες, ναι το θυμάμαι, και όχι μόνο εγώ.
Αν εννοείς κάτι άλλο, πες το ευθέως. Διαφορετικά είσαι κοινός συκοφάντης, μαζί με όλα τα άλλα...

Καταλαβαίνω γιατί δεν φεύγεις. Στη ζωούλα σου, δεν έχεις κανέναν άλλον να ασχολείται μαζί σου. Κατανοητόν... Ο καθένας όπως τη βρίσκει.
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

..σε αυτό το σημείο,
Θα χρησιμοποιήσω τα λόγια του "ΝΙΚΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ" :137:
Όχι φίλε μου, γιατί μπορεί να είναι κουραστικό, αλλά θα πρέπει να σταματήσουν να δημιουργούν προβλήματα συγκεκριμένα άτομα.
Έχουν διώξει ορισμένους με τον τρόπο τους και άλλους τους έχουν αναγκάσει να μην μπαίνουν στη σελίδα τόσο συχνά.
Και αυτό είναι επιβεβαιωμένο.
Αν δεν ξεκαθαρίσουν μια και καλή ορισμένα πράγματα, θα συνεχίζονται οι επιθέσεις εναντίον μου και αν ακόμα φύγω εγώ να είσαι σίγουρος ότι κάποιον άλλο θα βρούνε γιατί ορισμένοι πιστεύουν ότι το AVSite είναι δικό τους και επειδή έχουν γίνει παρέα με άλλους ότι θα παίρνουν και αποφάσεις ποιός θα είναι μέλος και ποιός όχι.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Έχουν διώξει ορισμένους με τον τρόπο τους και άλλους τους έχουν αναγκάσει να μην μπαίνουν στη σελίδα τόσο συχνά.
Και αυτό είναι επιβεβαιωμένο.
Για πες 1-2 που έφυγαν εξ' αιτίας μου...
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

:126:
Όχι, δεν ξέρω. Αν εννοείς την καταγραφή των υπαρχόντων που έκανες σε σπίτι μέλους που σε φιλοξένησε, για να βγάλεις μετά τη χολή σου μιλώντας για προίκες, ναι το θυμάμαι, και όχι μόνο εγώ.
Αν εννοείς κάτι άλλο, πες το ευθέως. Διαφορετικά είσαι κοινός συκοφάντης, μαζί με όλα τα άλλα...

Καταλαβαίνω γιατί δεν φεύγεις. Στη ζωούλα σου, δεν έχεις κανέναν άλλον να ασχολείται μαζί σου. Κατανοητόν... Ο καθένας όπως τη βρίσκει.
Ναι αυτό εννοώ, μόνο που καταγραφή υπαρχόντων δεν έκανα εγώ αλλά η φαντασία και η κακοήθεια αυτού που την κατασκεύασε.
Άλλωστε σε ένα δωμάτιο μπήκα όλο κι όλο.
Όσο για τις προίκες που λες, δεν είμαι εφοριακός να κάνω έλεγχο και νομίζω ότι δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην θέλει να έχει και κάτι η μέλλουσα σύζυγος....
Συκοφάντης είναι αυτός που κατηγορεί χωρίς στοιχεία ή επινοεί στοιχεία για να κατηγορήσει κάποιον.

Δεν φεύγω όχι για τον λόγο που λες, άλλωστε τα καταφέρνω και μόνος μου και δεν έχω ανάγκη και κανέναν, αλλά γιατί θέλω να είμαι σε μια σελίδα τεχνική και όχι σε μια "παρέα".
Το κακό είναι ότι το φόρουμ τείνει όλο και περισσότερο προς την "παρέα"......
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Kosdion πολλα γραφεις και δεν θα εισαι "φρεσκος" στον γαμο που εχεις σε ενα μηνα :121:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Για πες 1-2 που έφυγαν εξ' αιτίας μου...
Περιμένω...

Όσο για την κατάπτυστη ιστορία που πολύ καλά θυμάσαι, δεν μπορώ να δώσω παραπομπή γιατί εμπλέκεται και άλλο μέλος.
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Kosdion πολλα γραφεις και δεν θα εισαι "φρεσκος" στον γαμο που εχεις σε ενα μηνα :121:
Μπα, ίσα ίσα που εξασκούμαι σε δύσκολες συνθήκες:126:
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Περιμένω...

Όσο για την κατάπτυστη ιστορία που πολύ καλά θυμάσαι, δεν μπορώ να δώσω παραπομπή γιατί εμπλέκεται και άλλο μέλος.
Ωραία λοιπόν, αφού εμπλέκεται και άλλο μέλος, ας βγει να μιλήσει εκείνο.
Το αυτό ισχύει και για το μέλος που μου είπε ότι δεν μπαίνει πια συχνά και μάλιστα σε ανέφερε και ονομαστικά.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Aφου δεν φτανει και θελετε κι αλλο θα πρεπει ν αλλαξει ο τιτλος του θεματος.

Η λειτουργια ενος ολοκληρου φορουμ δεν εχει να κανει με την εκαστοτε συμπεριφορα ενος ατομου.
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Θα σας παρακαλούσα όλους να κλείσει κάπου εδώ η συζήτηση αυτή. Έχει γίνει πολύ προσωπική και δεν ενδιαφέρει πλέον κανέναν.

Επειδή όμως διαβάζουν το θέμα και μέλη μας που δεν γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις - αν και ορισμένα πράγματα είναι προφανή... - θα ήθελα να ξεκαθαρίσω 2 πράγματα μόνο:

1. Η λογική και πολιτική του avsite.gr ήταν, είναι και θα είναι ότι εδώ συμπεριφερόμαστε, λειτουργούμε και γράφουμε όλοι, με καλοπροαίρετη διάθεση. Μην ξεχνάμε ότι γράφουμε για το αγαπημένο μας χόμπυ. Είμαστε μια πολύ μεγάλη και ανοιχτή παρέα ανθρώπων που έχουμε όλοι το ίδιο κοινό ενδιαφέρον. Αυτό είναι που μας ενώνει.

2. Το avsite.gr έχει σαφέστατη διοικητική δομή ακριβώς για να διατηρεί ενωμένη αυτή την παρέα. Δεν είμαστε καφενείο. Είμαστε μία on-line κοινότητα με σαφέστατους κανόνες οι οποίοι προστατεύουν τα μέλη μας. Στην κοινότητά μας κανείς δεν απαιτεί και κανείς, καμία πλειοψηφία ή μειοψηφία δεν αποφασίζει ποιός μπορεί να ανήκει στην παρέα μας και ποιός όχι. Ούτε θεσμικά αλλά ούτε - κυρίως - με την συμπεριφορά της. Όποιος ακολουθεί τους κανόνες του avsite.gr είναι μέλος μας και προστατεύονται όχι μόνο τα δικαιώματά του αλλά και η θέλησή του να ανήκει εδώ και να νιώθει ότι αντιμετωπίζεται καλοπροαίρετα από όλους. Αυτό που έχει κάνει τόσο επιτυχημένη την κοινότητά μας είναι η καλοπροαίρετη διάθεσή μας!

Αυτό το στοιχείο θα το προασπίσουμε περισσότερο από οτιδήποτε άλλο. Το μικρόβιο της ακατάσχετης γκρίνιας, των προσωπικών ζητημάτων, επιδιώξεων και καταλοίπων που μεταφέρονται εδώ, της συνεχούς άρνησης και της κακοπροαίρετης διάθεσης δηλητηριάζει την κοινότητά μας. Εδώ είμαστε γιατί το θέλουμε. Γιατί μας αρέσει. Γιατί το βρίσκουμε ενδιαφέρον. Όποιος δεν νιώθει έτσι, δεν θέλει να είναι μαζί μας. Κανείς δεν είναι εδώ με το ζόρι. Η συμμετοχή είναι επιλογή του καθένος μας και η φιλοσοφία μας είναι συγκεκριμένη.
 

Μηνύματα
11.423
Reaction score
38
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Εγώ θα σου προτείνω κάτι καλύτερο.
Για βάλε ένα θέμα να ψηφίσουν τα μέλη για να δούμε ποιός θέλει να φύγω;
Και μάλιστα ονομαστικά.
Και μάλιστα βάλε και όποια άλλα ονόματα θέλεις εσύ και ορσιμένοι άλλοι να τους διώξετε αλλά δεν το λέτε και ευθέως !

Όσο για τους υποστηρικτές, μην είσαι και τόσο σίγουρος...... επειδή δεν το γράφουν εδώ μέσα.

Όχι, δεν απαίτησα να κάνω κουμάντο στο ποιός θα είναι μοντ και γιατί.
Απαίτησα να μην είναι το συγκεκριμένο άτομο,
γιατί η θέση που κατέχει δεν συνάδει με τον τρόπο που με αντιμετωπίζει άσχετα από το αν το κάνει επίτηδες ή όχι.
Κι αυτός ο τρόπος είναι διαπιστωμένος και επιβεβαιωμένος και από άλλα μέλη και δεν χωρεί επ 'αυτού καμία αμφιβολία.
Προσωπικά τον Tsaroucha δεν τον γνωρίζω.

Μεταφέρω δικά σου γραφόμενα από άλλο σου post έτσι ώστε να υπάρχει μέτρο σύγκρισης.
Είναι δυνατόν να γίνονται προτάσεις ψηφοφορίας για το αν κάποια μέλη θέλουν να φύγεις ή όχι ?? Είναι δυνατόν να κάνεις εσύ αυτή την πρόταση από την στιγμή που απαιτείς την καθαίρεση του Νίκου Τσαρουχά από το Δ.Ο επειδή εικάζεις την υποτιθέμενη προαίρεσή του μέσω διαλόγου μεταξύ αγνώστων??????
Την καθαίρεση ενός ανθρώπου που έχει αφιερώσει ώρες ενημέρωσης και αγάπης στο avsite από το οποίο έχεις λάβει κι εσύ γνώσεις πάνω σε θέματα ήχου εικόνας και δεν ξέρω κι εγώ τι? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ?????

Τα πράγματα είναι απλά. Όποιος θέλει μένει όποιος θέλει φεύγει και όποιος θέλει μπαίνει όσο συχνά ή αραιά του αρέσει για να ενημερώνεται στις κατάλληλες κατηγορίες , να ψυχαγωγείται ακόμα και να συνομιλεί με τα μέλη στις γενικές συζητήσεις του φόρουμ.

Επί της ουσίας δεν έχει κανένας το δικαίωμα να κρίνει εξ ιδίων τα αλλότρια και να απαιτεί την αποχώρηση μελών. Γιατί κι εγώ που είμαι συντονίστρια είμαι και μέλος και έχω τα ίδια δικαιώματα όπως και υποχρεώσεις προς τα μέλη ( κόσμια συμπεριφορά) αλλά περί περισσότερο προς τον κανονισμό του φόρουμ για να μπορούμε να συνυπάρχουμε όλοι μαζί εμείς. Τώρα αν κάποιοι έχουν γνωριστεί και έχουν αναπτυχθεί φιλίες αυτό είναι στα δικαιώματα των μελών και στην προσωπική τους ελευθερία και γι αυτό ουδέν σχόλιο. Αλίμονο αν αυτό το χρήζουμε κλίκα???


Λόγω τίτλου θέματος θα παρακαλούσα όποιος έχει κάποιες ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ λειτουργίας του φόρουμ που νομίζει ότι θα βοηθήσει στην εύρυθμη λειτουργία του καθώς και στην ανάπτυξη αυτού καλοδεχούμενες.

Επίσης όποιες συγκρίσεις μεταξύ άλλων forums νομίζω ότι δεν άπτονται της καλής λειτουργίας του δικού μας forum και μάλιστα μεμονωμένες συγκρίσεις κατηγοριών με άλλα forums, γιατί όπως λέει μια παροιμία γνωστή σε όλους μας ‘ Είναι καλό να κοιτάμε το σπίτι μας πρώτα και όχι του γείτονα.
Γι αυτό ακόμα και τα μέλη που έχουν γνώσεις και δεν είναι λίγα αυτά μπορούν με τον τρόπο τους να αναβαθμίσουν τις αγαπημένες τους κατηγορίες ποστάροντας θέματα γενικότερου ή ειδικότερου ενδιαφέροντος.

Ας αφήσουμε τις προσωπικές μας εκτιμήσεις για τις διαθέσεις που έχουν οι άλλοι απέναντί μας και ας επικεντρωθούμε σε αυτό για το οποίο κάναμε οικειοθελώς εγγραφή σε αυτό το site. Ενημέρωση με ψυχαγωγία μαζί. Σίγουρα θα υπάρχουν μέλη που δεν θα καταλαβαίνουμε το χιούμορ τους σίγουρα θα δεχτούμε μικροεπιθέσεις λεκτικές , αλλά αυτό δεν λύνεται με θυμό ή προσβολές ή διαπόμπευση.
Οικειοθελώς γραφτήκαμε επαναλαμβάνω αλλά πριν γίνει αυτό διαβάσαμε όλοι θέλω να πιστεύω τον κανονισμό του avsite.

Ας είμαστε καλοπροαίρετοι επιτέλους για τις διαθέσεις των μελών -συντονιστών με τα οποία συνομιλούμε καθώς και εγκρατείς όσο μπορούμε.

Παρακαλώ όλους σας να λάβει τέλος αυτό το θέμα γιατί μόνο διαφωνίες θα φέρει και όχι εποικοδομητική συζήτηση περί λειτουργίας του forum.

ΥΓ. Με αφορμή τα δικά σου post kosdion παραθέτω κάποιες σκέψεις μου που έχουν να κάνουν όχι μόνο με σένα αλλά με όλους μας.....
 

Μηνύματα
11.423
Reaction score
38
Απάντηση: Περί λειτουργίας του φόρουμ

Χρήστο συγνώμη δεν είχα δει το post σου γιατί έγραφα ταυτόχρονα. Νομίζω μετά τα δικά σου γραφόμενα τα δικά μου είναι περιττά....
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.325
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top