Περι roon ο λογος (αποριες επεξηγησεις)

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Όσοι δύσπιστοι και χρήστες «εύχρηστων» προγραμμάτων τύπου jriver ( Παναγιά βοήθα ) ή άλλων που δεν κρασάρουν σαν το foobar κ.α. δώστε βρε ένα κατοσταρικάκι για ένα χρόνο να δείτε τι παίζει.
Τόση τσιγκουνιά δεν τη σηκώνει το hifi😜😜
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Όσοι δύσπιστοι και χρήστες «εύχρηστων» προγραμμάτων τύπου jriver ( Παναγιά βοήθα ) ή άλλων που δεν κρασάρουν σαν το foobar κ.α. δώστε βρε ένα κατοσταρικάκι για ένα χρόνο να δείτε τι παίζει.
Τόση τσιγκουνιά δεν τη σηκώνει το hifi😜😜
Αν το έχουν για πέταμα το κατοσταρικάκι ναι!!!
Και με τη φράση "για πέταμα" δεν εννοώ πως δεν αξίζει το ρουν... αυτό θα το κρίνει ο καθένας ανάλογα με τις μουσικές του, τις συνδρομές του, το πως θέλει να δουλεύει, το τι εξοπλισμό θα χρειασθεί κλπ...
Εννοώ, πως οι άνθρωποι έχουν Trial 14 ημερών... το κατεβάζεις, το στήνεις στον υπολογιστή σου και βλέπεις... :p
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Αν το έχουν για πέταμα το κατοσταρικάκι ναι!!!
Και με τη φράση "για πέταμα" δεν εννοώ πως δεν αξίζει το ρουν... αυτό θα το κρίνει ο καθένας ανάλογα με τις μουσικές του, τις συνδρομές του, το πως θέλει να δουλεύει, το τι εξοπλισμό θα χρειασθεί κλπ...
Εννοώ, πως οι άνθρωποι έχουν Trial 14 ημερών... το κατεβάζεις, το στήνεις στον υπολογιστή σου και βλέπεις... :p
Για να δεις και να πάρεις μυρωδιά σε 14 μέρες ή θα είσαι αργόσχολος ή άνεργος ή πολύ πλούσιος.
Anyway δεν το έγραψα με σκοπό να προσβάλω κάποιον αλλά είναι αλλιώς να έχεις δική σου άποψη και αλλιώς να λέω εγώ και άλλοι τα δικά μας.
Επίσης θεωρώ ότι από όλους εδώ που ασχολούνται τόσο ενεργά με αυτό το χόμπι σε κανέναν δεν θα λείψουν τα 100 ευρώ πληρώνοντας ένα τέτοιο εργαλείο.
Δηλαδή τέτοιο δυίλισμα του κουνουπιού δεν νομίζω να εχω ξαναδεί αλλού😁
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Γιάννη κόψε το τσιγάρο και θα μπορέσεις να πάρεις και ρουν και ντόλμπυ άτμος για να ακούς τις υπερπαραγωγές του τιντάλ!😁😁
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Στέλιο αν είναι να κόψω και τα @@ μου για να πάρω dolby atmos ,roon καλύτερα να πάω να γμθώ.
Ασε μας πουλάκι μου να πούμε , που θα ξεπουληθούμε για τις αηδίες.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Εγώ φίλε το έκοψα και μου περισσεύουν για ένα περιττό έξοδο όπως το ρουν ανά έτος😉
 


Μηνύματα
227
Reaction score
274
Για. να μην έχετε τα προβλήματα "απόδοσης" στο Roon θα πρέπει:

1) Να έχετε background audio analysis στο throttled για να μην φορτώνεται ο επεξεργαστής αναίτια κάθε φορά που προσθέτονται νέα albums

2) Να μην έχετε το Roon να σκανάρει τη βιβλιοθήκη σας κάθε μία ώρα για προσθήκες νέων albums. Μια καλή πρακτική είναι μια φορά κάθε μέρα. Αν θέλετε σώνει ντε να δείτε τις νέες σας προσθήκες, τότε κάντε force rescan τη βιβλιοθήκη. Εγώ το έχω να κάνει ανανέωση σε κάθε reboot και manual force rescan κάθε φορά που θέλω να δώ τις νέες προσθήκες.

3) Αν δεν έχετε μηχανάκι από i7 και πάνω, ξεχάστε DSP και άλλα τέτοια καλούδια. Θα κολλάει στην αναπαραγωγή. Αν είστε από Wifi κιόλας, μάλλον :fuckyou:

ΕΠΙΣΗΣ:
1) Κάντε backup τη βιβλιοθήκη του . Και μόλις το κάνετε, κάντε άλλο ένα backup σε έναν εξωτερικό σκληρό μια φορά το μήνα. Αν χρειαστείτε να αλλάξετε υπολογιστή που τρέχει το core, θα γλυτώσετε άπειρες ώρες σκαναρίσματος της βιβλιοθήκης απο την αρχή.

2) Τα metadata του Roon φορτώνονται σε δική του βιβλιοθήκη και όχι στα ίδια τα αρχεία ως metadata. Που σημαίνει αν αλλάξετε player από Roon sσε άλλο και δεν έχει γίνει σωστό tagging των αρχείων σας, you drink it. Δεν θα βγάλετε άκρη ποτέ.

Κάθε διβδόμαδο περίπου η εφαρμογή συνδέεται με τη μαμά εταιρεία ηια να ενημερώσεο τη βιβλιοθήκη με τα links, βιβλιογραφίες, προτάσεις, συναυλίες κλπ. Εκείνες τις ώρες αναγκαστικά το μηχανημά σας θα "πετάξει" και θα κάνει θόρυβο. Δεν μπορείτε να κάνετε κάτι επ αυτού, έτσι είναι στημένο το πρόγραμμα.

Υπάρχουν και άλλα software players που παίζουν καλύτερα εκεί έξω, αλλά ο τρόπος που σου παρουσιάζεται η όλη πληροφορία από το Roon δεν υπάρχει και αυτό είναι το μεγάλο του ατού. Εγώ κατεληξα σε αυτό μετά από Audirvana, musibee, footer, amarok, daphile, iTunes, Amarra
Οριστε βρεθηκε το προβλημα μου και ειναι στο 3.
Εχω ι5 και ειμαι συνδεδεμενος μεσω wifi
Εαν βαλουμε και το οτι εχω χαλια συνδεση περιπου 5mb να τα τα κοληματα
Ευχαριστω πολυ
 

Μηνύματα
136
Reaction score
217
Από το Nuc στο dac με usb χωρίς streamer; Φανταζομαι μόνο αν η σύνδεση είναι απευθείας και όχι μέσω δικτύου (Nuc σε άλλο δωμάτιο).

Κι αυτό χωρίς καμία διαφορά στον ήχο


όταν συνδέεται το nucleus, NUC , Macmini (Hello Dimifoot!) , επάνω στο dac με USB , τοτε μπαίνει σε exclusive mode, γίνεται ένα transport δηλαδή και σύμφωνα με τους Roonάδες , έχει την καλύτερη ηχητική ποιότητα. Το δοκίμασα προσωπικά και το επιβεβαιώνω, αρκεί το usb καλώδιο να έχει τις προδιαγραφές για usb audio. Καλές δοκιμές!
[/QUOTE]
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Οριστε βρεθηκε το προβλημα μου και ειναι στο 3.
Εχω ι5 και ειμαι συνδεδεμενος μεσω wifi
Εαν βαλουμε και το οτι εχω χαλια συνδεση περιπου 5mb να τα τα κοληματα
Ευχαριστω πολυ
Άμα θέλει μηχάνημα που άλλοι βιοπορίζονται κάνοντας compile ή rendering ...:p .... δύσκολα τα πράματα!

Στα σοβαρά τώρα. λογικά το i5 αρκεί...
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
@alesios73 συνδέω το Mac mini στο δίκτυο με Ethernet. Επίσης ο Trinnov που ειναι Roon Ready ειναι συνδεδεμένος στο δίκτυο με Ethernet. Δεν χρησιμοποιώ USB συνδέσεις.
Τα διάφορα remotes και τα κινητά των παιδιών με WiFi.
 

Μηνύματα
96
Reaction score
10
Έχω τον qnap file server συνδεδεμένο με το lumin u1 mini/streamer-transport-minimserver, τον CXA81 amp και ηχεία monitor audio silver 500. Δυστυχώς στο σπίτι μου παρεμβάσεις ηχητικές δεν μπορώ να κάνω. Θα ακούσω διαφορά προς το καλύτερο με το roon?
 

Μηνύματα
136
Reaction score
217
@alesios73 συνδέω το Mac mini στο δίκτυο με Ethernet. Επίσης ο Trinnov που ειναι Roon Ready ειναι συνδεδεμένος στο δίκτυο με Ethernet. Δεν χρησιμοποιώ USB συνδέσεις.
Τα διάφορα remotes και τα κινητά των παιδιών με WiFi.
Απ οτι ειδα στην επισημη σελιδα του Trinnov, δεν σου δινει κανενας προ τη δυνατοτητα να συνδεσεις usb πανω στο dac του απευθειας παρα μονο οπτικη, coaxial, xlr, επομενως εκει δεν υπαρχει exclusive mode. Στην εισοδο του ethernet αναγραφεται "audio network" , οποτε ισως υπαρχει εξειδικευμενο κυκλωμα για την αναπαραγωγη μεσω roon, κατι σαν εσωτερικος streamer που θα αναλαβει την επεξεργασια του "πακετου" δεδομενων της μουσικης. Το καλο ομως γενικοτερα ειναι οτι και χωρις dedicated streamer το roon σου δινει τη δυνατοτητα να εχεις πιστοτητα με το ηδη υπαρχον dac του σπιτιου.
Έχω τον qnap file server συνδεδεμένο με το lumin u1 mini/streamer-transport-minimserver, τον CXA81 amp και ηχεία monitor audio silver 500. Δυστυχώς στο σπίτι μου παρεμβάσεις ηχητικές δεν μπορώ να κάνω. Θα ακούσω διαφορά προς το καλύτερο με το roon?
Κατ αρχην , εχει trial period , νομιζω ακομα.. οποτε listen for yourself!
 

Μηνύματα
376
Reaction score
233
Οριστε βρεθηκε το προβλημα μου και ειναι στο 3.
Εχω ι5 και ειμαι συνδεδεμενος μεσω wifi
Εαν βαλουμε και το οτι εχω χαλια συνδεση περιπου 5mb να τα τα κοληματα
Ευχαριστω πολυ
Το πρόβλημά σου δεν είναι ο i5. Και με i3 θα παίξεις μια χαρά τη μουσική σου.

Το πρόβλημά σου μπορεί να οφείλεται σε κάποιο από τα κάτωθι:

Αν είσαι σε Wifi, τότε οτιδήποτε πάνω από 16/44.1 θα κολλάει ή θα παίζει με διακοπές ή θα σου βγάζει μήνυμα λάθους ότι το αρχείο αργεί να φορτώσει και και έχει πρόβλημα το μηχάνημα κλπ.

Αν θες DSP, φίλτρα, μετρήσεις από REW κλπ τότε δυστηχώς θέλεις επεξεργαστή και μνήμη. Δεν φταίει το roon, αλλά οι αλγόριθμοι που πρέπει να τρέξουν από πίσω για το DSP.

Αν έχεις μεγάλη βιλβλιοθήκη, τότε θες RAM. με 4GB είσαι οριακά γιατι το roon. Ο λόγος; Το roon φορτώνει βάση δεδομένων. Η βάση αυτή έχει φωτογραφίες, στοίχους, Links, metadata, βιογραφίες, κριτικές, χαμός. Ολα αυτά για να είναι προσβάσιμα για όλη τη βιβλιοθήκη θέλουν πόρους.

Επίσης, η ταχύτητα της σύνδεσής σου στο internet δεν έχει καμία σχέση. Εχει σχέση η ποιότητα και η ταχύτητα της σύνδεσης στο δίκτυο του σπιτιου σου. Και laptop 5ετίας με wifi πιάνουν στην καλύτερη 20mb/sec transfer rate. Βάλτε κάτω τον όγκο ενός μουσικού αρχείου και θέλουμε 2δευτερα περίπου μόνο για να το φορτώσουμε στη μνήμη.

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Το roon φορτώνει όλο το μουσικό αρχείο στη RAM μονομιάς. Το roon RAAT δουλεύει με συνεχή ροή δεδομένων μεταξύ του roon core και των υπολοίπων συσκευων. Οπότε, πρέπει η ταχύτητα του δικτύου να είναι σταθερή για να μην υπάρχουν διακοπές και άλλες παρενέργειες. Για αυτό η σύνδεση με καλώδιο δικτύου είναι προτιμητέα.

Οποιος έχει μια συλλογή με 2κ ή 3κ δίσκους, ένα τυπικό μηχανάκι θα τον βολέψει άνετα. Οταν όμως μιλάμε για δεκάδες χιλιάδες δίσκους, τοτε εκεί θέλουμε σοβαρές υλοποιήσεις σε υπολογιστες.

Εγώ έχω i5-9400 με idle φορτίο 5%, και κάθε διβδόμαδο στις ενημερώσεις για κανα μισάωρο πιάνουμε μέσο φορτίο (μόνο για roon) 65% και για κάθε track ένα peak στο 30% για 1 με 2 δευτερόλεπτα για να φορτώσει στη μνήμη.
Έχω τον qnap file server συνδεδεμένο με το lumin u1 mini/streamer-transport-minimserver, τον CXA81 amp και ηχεία monitor audio silver 500. Δυστυχώς στο σπίτι μου παρεμβάσεις ηχητικές δεν μπορώ να κάνω. Θα ακούσω διαφορά προς το καλύτερο με το roon?
Δεν πιστεύω ότι θα ακούσεις διαφορά τέτοια που να δικαιολογεί το κόστος. Θα αλλάξει όμως ο τρόπος που προσεγγίζεις τη μουσική σου βιβλιοθήκη και αυτό αξίζει το κόστος.
 
Last edited:

Μηνύματα
19
Reaction score
18
Τροφοδοσία (και γενικά θόρυβος) πού; Στο DAC ή στο PC; Αν λέμε στο DAC, είναι άσχετο με την κουβέντα μας. Ας κοιτάξει ο καθένας το DAC του ή να πάει να μπει στον Αμίρ που τα μετράει να δει.

Αν μιλάμε για το PC, μπορεί η τροφοδοσία του να έχει θόρυβο, ναι. Ε και; Δεν γίνεται να περάσει "θόρυβος" στο stream γιατί δεν υφίσταται κάτι τέτοιο. Μπορεί ο θόρυβος να προκαλέσει ελάχιστα και σπάνια προβλήματα όπως αυτά που ανέφερα (corrupted πακέτα κλπ.) αλλά δεν μας ενοχλούν αυτά.

Αν ο θόρυβος περνάει με κάποιον τρόπο στο DAC μέσω του καλωδίου, τότε θα πρέπει και πάλι να δει ο καθένας πώς θα το λύσει, είτε είναι με οπτική σύνδεση, είτε με κάποια γείωση, είτε με κάποιο από αυτά τα μαραφέτια που "απομονώνουν" τον θόρυβο στις USB συνδέσεις (που δεν έχω ελέγξει πώς λειτουργούν και αν προσφέρουν κάτι, αλλά λέμε). Πάντως σε κάθε περίπτωση το πρόβλημα αυτό ΔΕΝ θα λυθεί αλλάζοντας player, ΔΕΝ θα λυθεί αλλάζοντας λειτουργικό, ΔΕΝ θα λυθεί αφαιρώντας φόρτο και διεργασίες από το μηχάνημα.


Ξαναλέω, δεν υπάρχει "θόρυβος" στα ψηφιακά σήματα όπως υπάρχει στα αναλογικά. Ή μάλλον, για να το θέσω καλύτερα: Η μεταφορά των δεδομένων γίνεται με αναλογικό τρόπο (ρεύμα) και εννοείται πως υπεισέρχεται θόρυβος. Αντίθετα όμως με τα αναλογικά σήματα, υπάρχουν πολύ μεγάλες ανοχές μέχρι να φτάσει αυτός ο θόρυβος να επηρεάσει το αποτέλεσμα, για να αλλάξει ένα bit δηλαδή από 0 σε 1 ή το αντίθετο. Και το πιο σημαντικό: Όταν αλλάξει και αλλοιώσει με κάποιον τρόπο το σήμα, αυτό είναι άμεσα εμφανές ως διακοπή, κλικ κλπ.

Το παράδειγμα που λέω πάντα είναι από την μετάβαση στην ψηφιακή τηλεόραση. Έχει δει κανείς χιόνια στην εικόνα από τότε που γύρισε σε ψηφιακό το σήμα; Όχι βέβαια. Έχει δει όμως σπασίματα, διακοπές κλπ; Ναι, όταν δεν έχει καλό σήμα. Αν όμως το σήμα δεν έχει πρόβλημα, δεν γίνεται να αλλάξεις κεραία στην TV και να βάλεις καλύτερη, πιο απομονωμένη κλπ. και να παίζει "καλύτερα". Το ίδιο θα παίζει. Ακριβώς το ίδιο.

Το ίδιο είναι και στον ήχο όταν μιλάμε για ψηφιακό σήμα.

Με τον κίνδυνο να γίνω κουραστικός αφού επαναλαμβάνω συνέχεια το ίδιο: Τα παραπάνω τα λέω με βάση αυτά που σκέφτομαι και γνωρίζω. Αν έχει κάποιος να καταθέσει κάτι διαφορετικό και να εξηγήσει από που θα μπορούσε να προκύπτει μια πτώση ποιότητας, ας το πει.
Βασικα όχι. Δεν υπάρχει 0 και 1 στο ψηφιακό σήμα. Ή μάλλον θα υπήρχε αν ζούσαμε σε ένα δισδιάστατο κόσμο. Χωρίς τη διάσταση του χρόνου (και χωρίς τη διάσταση του βάθους στα pits του CD βεβαίως βεβαίως)

Για να γυρίσουμε λίγο πίσω στα βασικά που είναι μεν γνωστά από το 1982 αλλά παραμένουν άγνωστα


CD decoding

The signal picked up by the photodetector is a frame structured data stream containing a great deal of information in EFM (eight-to-fourteen modulation) format. The first stage of decoding is to establish clocking (timing), and to retrieve the 8-bit format from the EFM format. For this purpose, the synchronisation pattern is separated from the control and display symbol and the (audio) data symbols. Clocking will eliminate small timing errors (jitter) in the data stream, caused e.g. by disc speed variations. The second stage of decoding is application of error correction and interpolation to the data symbols.

In the third stage, left and right channel data words are demultiplexed (split apart) and separately converted back to analogue for to provide normal-style stereo pre-amplifier input signals. Meanwhile, the derived clocking signal is compared with a quartz crystal controlled oscil-lator reference frequency. Any discrepancy generates an immediate correction signal for the disc motor speed servo system. This servo system, together with the abovementioned clocking operation of the data stream, is making wow and flutter completely inaudible.

It can be seen that before the signal is returned to its analogue state, it is subjected to considerable processing in the digital condition. Digital processing is entirely a switching operation, with the necessary timing and synchronisation. For the Compact Disc player, with 588 channel bits per frame and a data stream bit rate of well over four million bits per second, thousands of instantaneous switch-ing circuits are needed. Only with the development in the last few years, of large scale integrated circuits (LSI's), has it become possible to produce such circuitry within the small dimensions and economics necessary to make Compact Disc Digital Audio a practical proposition.
 

Μηνύματα
19
Reaction score
18
έβαλα το Roon δοκιμαστικά με προσφορά ενός δολλαρίου για 3 μήνες και κλίνω στο να το κρατήσω παρόλο που έχει υπερβολικά πολλά bugs για τόσο hype, ήτοι
1. σε 4Κ οθόνη τηλεόρασης που συνδέεται το media PC μου ή θα πρέπει να κάνω maximize ή δεν θα δουλεύει. Αυτό επειδή έχω αναγκαστικά μεγένθυση χαρακτήρων για να βλέπω από μακριά στα 4Κ όμως το Roon δεν κάνει σωστό upscale και νομίζει ότι η οθόνη μου είναι πολύ μικρή. Δεν έχω δει workaround για αυτό και είναι πολύ ενοχλητικό
2. Για κάποιο λόγο κολλάει και δεν αναγνωρίζει το DAC μου με τη μία αλλά γυρίζει σε system output, που είναι βέβαια το ίδιο πράγμα. Αυτό βαριέμαι και να το ψάξω βέβαια.
3. Αργό user interface στο Android app.
4. Ότι ναναι φωτογραφίες γκρουπ, βάζω π.χ Alphaville και μου βγάζει το πως είναι τώρα οι τύποι στα εξήντα τους. Ε όχι. Τώρα άνοιξαν τη δυνατότητα να κάνεις submit και να το εγκρίνουν αυτοί, έλεος. Επίσης μηδενική δυνατότητα να τροποποιήσω μέσα στη βιβλιοθήκη εγώ τίτλους κοκ.

Θα το κρατήσω μάλλον επειδή σε σύγκριση με το JRiver που χρησιμοποιούσα
1. instant lyrics σε πολλά γνωστά κομμάτια
2. Metadata, σύνδεση εκτελεστών με γκρουπ, καλή οργάνωση της δισκογραφίας, σύνοψη κριτική πολλών δίσκων
3. καλύτερος ήχος. Ναι, λυπάμαι που το λέω επειδή θα προτιμούσα να είχε καλύτερο ήχο το JRiver και να γλύτωνα λεφτά και τα bugs αλλά δεν έχει. Επαναλαμβάνω ότι ήμουν αρνητικός δλδ λειτουργεί αντίστροφο bias εδώ. Αλλά είναι καλύτερο. Επειδή έτσι. Ίσως βοηθάει η ανάλυση που κάνει στιγμιαία σε κάθε track. Θα δοκιμάσω το αντίστοιχο στο JRiver αν υπάρχει, επειδή υπήρχε η επιλογή ανάλυσης αλλά δεν την κάνω για την πλάκα επειδή έχω 1500 άλμπουμ τα περισσότερα σε high definition και παίρνει υπερβολικά πολύ να κάνω όλη τη βιβλιοθήκη.

Το setup μου είναι ένα custom desktop με κάρτα εξόδου USB και cherry picked εξαρτήματα που στέλνει στο Teac UD503
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.958
Reaction score
6.683
Βασικα όχι. Δεν υπάρχει 0 και 1 στο ψηφιακό σήμα.
Εξαιρετικά πρωτότυπη άποψη, αν μη τι άλλο.

Ή μάλλον θα υπήρχε αν ζούσαμε σε ένα δισδιάστατο κόσμο. Χωρίς τη διάσταση του χρόνου (και χωρίς τη διάσταση του βάθους στα pits του CD βεβαίως βεβαίως)
Αν έχεις να προσφέρεις κάτι που θα μας βοηθήσει να καταλάβουμε περισσότερα σχετικά με τα παραπάνω ερωτήματα, θα χαρώ να σε ακούσω. Αλλιώς φιλοσοφίες για διαστάσεις δεν βλέπω πώς βοηθάνε.

Ναι, υπάρχει η παράμετρος του χρόνου, γι'αυτό ανέφερα και παραπάνω πως ένα real time stream είναι πιο περίπλοκο από μια ασύχρονη μεταφορά δεδομένων. Ναι, προβλήματα στο clock rate μπορούν να προκαλέσουν jitter όπως επίσης προανέφερα, θέμα όμως το οποίο εν πολλοίς δεν θα έπρεπε να συναντάται σε ένα καλό DAC με ασύγχρονη USB επικοινωνία και buffers.

Για να γυρίσουμε λίγο πίσω στα βασικά που είναι μεν γνωστά από το 1982 αλλά παραμένουν άγνωστα
Τι, συγκεκριμένα, από αυτό το απόσπασμα για τη λειτουργία του CD ( ;;; ) πιστεύεις ότι απαντάει κάποιο από τα ερωτήματα που σχετίζονται με το γιατί ένα dedicated roon core να παίζει καλύτερα από ένα non-dedicated;
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
3. Αργό user interface στο Android app.
αυτός ήταν ο βασικότερος λόγος που το εγκατέλειψα... αν δε μπορώ να έχω άνετο τηλεκοντρόλ να τα βράσω τα ...εξώφυλλα....

βέβαια για να μην το αδικώ... το είχα στήσει σε ένα nexus 7 του 2013... οκ, παλιό... όπως και να χει όμως οι υπόλοιπες εφαρμογές (spotify, netflix, foobar control) παίζανε ρολόι και μόνο το roon σου έβγαζε την ψυχή....
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.198
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top