Περι streamer ο λογος..

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Δηλαδή εσύ τώρα αλήθεια πιστεύεις ότι ο @gpol άλλαξε καλώδιο Ethernet και χρησιμοποίησε audiophile switch και άκουσε υπαρκτή διαφορά; Και μάλιστα σημαντική;

Αυτά που έλεγες εσύ στο προηγούμενο thread περί roon rock κλπ., οκ, να τα δεχτώ. Όπως σου είπα και τότε δεν καταλαβαίνω γιατί μπορεί να προκύπτει η διαφορά αλλά αφήνω την πισινή σε ένα τέτοιο περίπλοκο σύστημα να προκύπτει κάπως. Και ρώτησα αν μπορεί κάποιος να μας το εξηγήσει, ή να το αποδείξει με δεδομένα κλπ. Δεν καταλήξαμε κάπου, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως αποδείχτηκε και το αντίθετο.

Ε, αν φτάσουμε όμως να μιλάμε και για καλώδια Ethernet, συγγνώμη, αλλά δεν έχει νόημα πια η κουβέντα. Χίλιες φορές η υπέρμετρη "απόρριψη" (όπου μπορεί να πάρει η μπάλα και κάτι υπαρκτό) παρά η επιστροφή στο κυνήγι μαγισσών και στο φιδεμπόριο.
οχι η ιδεα μου ηταν!!! Ουτε εγω ακουσα ουτε αλλοι τρεις που τους ειχα για blind testers:p:p
 


Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Εμένα με κούρασαν πάρα πολλοί όλοι αυτοί οι ξερόλες που τα ξέρουν όλα και ότι όλα παίζουν ίδια κλπές χαριτωμενιές και πλέον ότι συμβουλή δίνω θα είναι μόνο με πμ και 100 ευρώ στον λογαριασμό μου για το κάθε μήνυμα😀.
Κάθεσαι τώρα και εσύ και τα δίνεις τσάμπα και ακούς και ειρωνίες.
Καλά να πάθεις😂😂😂
μην ανησυχεις φιλε μου το post απευθυνεται σε ολους αυτους που εχουν συστημα με το οποιο μπορουν να καταλαβουν τις διαφορες. Να ενημερωσω τους λατρεις του home theater οτι στο αλλο συστημα με τον Anthem η μονη βελτιωση που φερνει το καλωδιο Ethernet ειναι οταν το βαζω στην τηλεοραση που κανει πιο ζωντανα τα χρωματα στην OLED:party:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.096
Reaction score
124.651
οχι η ιδεα μου ηταν!!! Ουτε εγω ακουσα ουτε αλλοι τρεις που τους ειχα για blind testers:p:p
Ναι, πλασεμπο. Συμφωνούμε.

το post απευθυνεται σε ολους αυτους που εχουν συστημα με το οποιο μπορουν να καταλαβουν τις διαφορες.
Α, θα ήθελα πολύ να μάθω τι RT60 πρέπει να έχει αυτό το σύστημα, τι ταργκετ κερβ, τι απόκριση, και να δω και μερικές μετρήσεις από τέτοια συστήματα που εγγυάστε για αντιληπτές διαφορές.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μην του κολλάτε πολύ του Πούτιν, βλέπεται τι γίνεται στο Κιέβο, πολυκατοικίες ολόκληρες ισοπεδώνονται
 


Μηνύματα
591
Reaction score
557
Εγώ από τότε πού έμπλεξα με το πρώτο stremer δεν το αλλάζω με τίποτα ένα tabletακι μια καλή εφαρμογή να σε βολεύει ένα καλό dac,η όλα σε ένα και είσαι super.
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
μην ανησυχεις φιλε μου το post απευθυνεται σε ολους αυτους που εχουν συστημα με το οποιο μπορουν να καταλαβουν τις διαφορες. Να ενημερωσω τους λατρεις του home theater οτι στο αλλο συστημα με τον Anthem η μονη βελτιωση που φερνει το καλωδιο Ethernet ειναι οταν το βαζω στην τηλεοραση που κανει πιο ζωντανα τα χρωματα στην OLED:party:
Άσχετα με τα πειράγματα που γίνονται εκατέρωθεν εγώ προσωπικά αυτούς που τα έχουν όλα ίδια τους ζηλεύω πάρα πολύ να ξέρεις:D
Δηλαδή εσύ τώρα αλήθεια πιστεύεις ότι ο @gpol άλλαξε καλώδιο Ethernet και χρησιμοποίησε audiophile switch και άκουσε υπαρκτή διαφορά; Και μάλιστα σημαντική;

Αυτά που έλεγες εσύ στο προηγούμενο thread περί roon rock κλπ., οκ, να τα δεχτώ. Όπως σου είπα και τότε δεν καταλαβαίνω γιατί μπορεί να προκύπτει η διαφορά αλλά αφήνω την πισινή σε ένα τέτοιο περίπλοκο σύστημα να προκύπτει κάπως. Και ρώτησα αν μπορεί κάποιος να μας το εξηγήσει, ή να το αποδείξει με δεδομένα κλπ. Δεν καταλήξαμε κάπου, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως αποδείχτηκε και το αντίθετο.

Ε, αν φτάσουμε όμως να μιλάμε και για καλώδια Ethernet, συγγνώμη, αλλά δεν έχει νόημα πια η κουβέντα. Χίλιες φορές η υπέρμετρη "απόρριψη" (όπου μπορεί να πάρει η μπάλα και κάτι υπαρκτό) παρά η επιστροφή στο κυνήγι μαγισσών και στο φιδεμπόριο.
Φίλτατε είναι πολύ ωραίο το ποστ σου, εντέχνως όμως δομημένο για να τονίσει τα άκρα. Και οτιδήποτε είναι άκρο εγώ το απορρίπτω εννοείται και καλό θα ήταν και εσύ που ίσως από το λέγε λέγε να έχεις υιοθετήσει απόψεις χωρίς να είναι δικές σου. Τες πα.
Φιδεμπόριο υπάρχει παντού αλλά χρησιμοποιείται εντέχνως ο όρος από συγκεκριμένη συνομοταξία για να υποβαθμίσει κάτι που δεν μπόρεσε ποτέ να το πετύχει και φυσικά δεν μπορεί να το κατανοήσει αφού και δεν το πέτυχε όταν το προσπάθησε.
 
Last edited:

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Και οτιδήποτε είναι άκρο εγώ το απορρίπτω εννοείται και καλό θα ήταν και εσύ που ίσως από το λέγε λέγε να έχεις υιοθετήσει απόψεις χωρίς να είναι δικές σου. Τες πα.
Προσωπικά με εμένα το αντίθετο συμβαίνει πάντως.

Βάσει των σπουδών μου (Πληροφορική) και των εμπειριών μου, η "default" άποψή μου είναι πως διαφορές στο ψηφιακό πεδίο δεν (θα έπρεπε να) υφίστανται.

Από το "λέγε λέγε" όπως λες όμως, ατόμων όπως εσύ (και όχι αυτών που εννοείς) που υποστηρίζουν σθεναρά την ύπαρξη διαφορών, κρατάω και μια πισινή και λέω "οκ, κάτι ίσως να επηρεάζει, κάτι ίσως να μην σκέφτομαι κλπ.". Γι'αυτό και το ψάχνω και μπαίνω και στον σχετικό διάλογο. Αν βρεθεί/αποδειχθεί κάτι, χρήσιμο για όλους θα είναι.

Αλλά όπως είπα αν φτάσουμε να μιλάμε για καλώδια Ethernet και switch, εκεί όπου και να χτυπάτε τον κώλο σας κάτω 13 μέρες συνεχόμενα διαφορές δεν πρόκειται να προκύψουν, ε, εκεί είμαι έτοιμος να σκίσω και τα πτυχία μου για να υποστηρίξω αυτή την άποψη.

Και γι'αυτό στέκομαι σε αυτό το "άκρο" όπως λες, γιατί το έχω σίγουρο. Εκεί που μου δημιουργείτε (έστω και μικρές) αμφιβολίες, όπως είπα είμαι έτοιμος να το συζητήσω και να το ψάξω περαιτέρω.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Αλλά όπως είπα αν φτάσουμε να μιλάμε για καλώδια Ethernet και switch

:lolsign:
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Άη μαρη σουπχια, αφού σαρεσσςςςς
To γαμ@σι ναι...πολυ...πεθαινω....το θελω...το λατρευω...θελω συνεχεια...παλι και παλι...ασταματητως....συνεχως...με πολλες...με λιγες...με μια...με ενα φιλο μου και δυο απο αυτες....και τρεις....και καθημερινες...και ΣΚ....και αργειες...και του Ασωτου...και της Τυρηνης ...και των Αγιων Παντωνε.......και αποψε....................................αλλα το ποστ μου το σκισατε κουφαλογα ,ανατρεπτικοι πουρογεροι,αναρχοαυτονομοι του Χαιεντ ,σε ολα ειστε αντιθετοι χρυσαυτιαδες γραφηματακιδες,με ενα μικροφωνο στο χερι και αμα οι καμπυλες ειναι ισιες νομιζετε οτι ακουτε μουσικη παλιοΜυριελες ,με 14 σαμπγουφερς στο δωματιο , που μου κοντευετε 60 χρονωνε και νομιζετε οτι ακουτε τις ψιλες .........πουσαι ρε καριολη Βruno με τα Purifiers να δεις τι λενε εδω κατι κουραζμενα αυτγια ......
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
"Sounded great as usual. I then switched in the Nordost Tyr 2. The quick impression was that the sound became more compressed and congested. To confirm, I went back to Amazon Basics. It indeed sounded better. A bit later I switched back to Nordost. Now the Nordost sounded more clear and detailed! Listened for a bit more and switched back to Amazon. Now the Amazon sounded more detailed and clear! Continue to listen and these differences faded within a few seconds. Needless to say, none of this is real. "


Amir.


ξεκολλήστε.
none of this is real.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.096
Reaction score
124.651
To γαμ@σι ναι...πολυ...πεθαινω....το θελω...το λατρευω...θελω συνεχεια...παλι και παλι...ασταματητως....συνεχως...με πολλες...με λιγες...με μια...με ενα φιλο μου και δυο απο αυτες....και τρεις....και καθημερινες...και ΣΚ....και αργειες...και του Ασωτου...και της Τυρηνης ...και των Αγιων Παντωνε.......και αποψε....................................αλλα το ποστ μου το σκισατε κουφαλογα ,ανατρεπτικοι πουρογεροι,αναρχοαυτονομοι του Χαιεντ ,σε ολα ειστε αντιθετοι χρυσαυτιαδες γραφηματακιδες,με ενα μικροφωνο στο χερι και αμα οι καμπυλες ειναι ισιες νομιζετε οτι ακουτε μουσικη παλιοΜυριελες ,με 14 σαμπγουφερς στο δωματιο , που μου κοντευετε 60 χρονωνε και νομιζετε οτι ακουτε τις ψιλες .........πουσαι ρε καριολη Βruno με τα Purifiers να δεις τι λενε εδω κατι κουραζμενα αυτγια ......
Και γω μάνα μου σε αγαπάω αλλά παλιοΜυριελες τι είναι;
Να το γκουγκλαρω;

Νταξ, το γκουγκλαρα, δε ξέρει ο γκουγκλης

Screenshot_20220315_183255_com.android.chrome.jpg

🤣😜😂😜😀🤣😜😂
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
"Sounded great as usual. I then switched in the Nordost Tyr 2. The quick impression was that the sound became more compressed and congested. To confirm, I went back to Amazon Basics. It indeed sounded better. A bit later I switched back to Nordost. Now the Nordost sounded more clear and detailed! Listened for a bit more and switched back to Amazon. Now the Amazon sounded more detailed and clear! Continue to listen and these differences faded within a few seconds. Needless to say, none of this is real. "


Amir.


ξεκολλήστε.
none of this is real.
Εχεις νεα του?????ακομα εκει ειναι αυτος?ακοιμα αλλαζει καλωδια?????
 

Μηνύματα
700
Reaction score
1.698
Raspberry με ενα hifiberry hat dac και moode. Κοστος περι τα 100 ευρω και τα υπολοιπα donate στον Amir.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.049
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top