Πηγή αυτοκινήτου 1 Din μέχρι 200e

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Οι σημερινές πηγές παραδόξως παίζουν αρκετά καλά!

Επίσης διάβασα τι να τα κάνει τα cross. Είναι πολύ χρήσιμη αυτή η επιλογή ρύθμισης, δεν είναι όλα τ αυτοκίνητα ίδια! Π.χ, αν έχεις yaris, c1 κλπ που φοράνε 10cm μεγάφωνο είναι πολύ βολικό να το κροσάρεις στους 80 η στους 60 κύκλους. Ακόμα και οχήματα που έχουν 16,5cm μπορείς να το ενεργοποιήσεις στους 50, αφού δεν πάνε πιο κάτω!!!!
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Οι σημερινές πηγές παραδόξως παίζουν αρκετά καλά!

Επίσης διάβασα τι να τα κάνει τα cross. Είναι πολύ χρήσιμη αυτή η επιλογή ρύθμισης, δεν είναι όλα τ αυτοκίνητα ίδια! Π.χ, αν έχεις yaris, c1 κλπ που φοράνε 10cm μεγάφωνο είναι πολύ βολικό να το κροσάρεις στους 80 η στους 60 κύκλους. Ακόμα και οχήματα που έχουν 16,5cm μπορείς να το ενεργοποιήσεις στους 50, αφού δεν πάνε πιο κάτω!!!!
Τέτοιο crossover έχουν και πηγές των 50€ και οι περισσότεροι ενισχυτές δεν χρειάζεται να δώσει 250€.... Για να πάρει κάποιος το 80αρι θα το πάρει για να φτιάξει δυνατό 2 δρόμο ή ακόμα 3 δρόμο σύστημα χωρίς επεξεργαστή και όχι να κροσσάρει το 13αρι μεγάφωνο στο yaris
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Άρα στην αρχική ερώτηση του ενδιαφερόμενου στο αρχικό ποστ προτείνεις πηγή των 50 διότι είναι πεταμένα λεφτά σε κάτι καλύτερο λόγω του cross. Αμ φίλε μου δεν είναι μόνο το φίλτρο που κάνει τη διαφορά!!
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Άρα στην αρχική ερώτηση του ενδιαφερόμενου στο αρχικό ποστ προτείνεις πηγή των 50 διότι είναι πεταμένα λεφτά σε κάτι καλύτερο λόγω του cross. Αμ φίλε μου δεν είναι μόνο το φίλτρο που κάνει τη διαφορά!!
ο ts νομίζω μια χαρά θα κάνει την δουλεία του με μια φτηνή επώνυμη πηγή χωρίς να καταλάβει διαφορά... εσύ δηλ πιστεύεις το αντίθετο; λες να χει μουσικό αυτί και ξεχωρίζει την 80rps με την 10bt σε ποιότητά;
 


Μηνύματα
138
Reaction score
78
Έχω το συγκεκριμένο https://www.e-shop.gr/alpine-cde-193bt-p-PER.706596 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είχα παλιά ένα pioneer με πολύ καλό ήχο άλλα το πούλησα επειδή δεν είχε usb. Λέω θα πάρω ένα pioneer με usb γύρω στα 100€. Ο ήχος του ήταν χάλια, καμία σχέση με το παλιό που είχα. Μιλάω με το κατάστημα που το πήρα(κοσμάς) και μου είπε οτι αν θες κάτι αξιόλογο πας σε alpine στο συγκεκριμένο μοντέλο. Όντως ο ήχος πολύ καλύτερος!!!
Το λινκ από το eshop που σου έστειλα νομίζω οτι έχει την καλύτερη τιμή...
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Έχω το συγκεκριμένο https://www.e-shop.gr/alpine-cde-193bt-p-PER.706596 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είχα παλιά ένα pioneer με πολύ καλό ήχο άλλα το πούλησα επειδή δεν είχε usb. Λέω θα πάρω ένα pioneer με usb γύρω στα 100€. Ο ήχος του ήταν χάλια, καμία σχέση με το παλιό που είχα. Μιλάω με το κατάστημα που το πήρα(κοσμάς) και μου είπε οτι αν θες κάτι αξιόλογο πας σε alpine στο συγκεκριμένο μοντέλο. Όντως ο ήχος πολύ καλύτερος!!!
Το λινκ από το eshop που σου έστειλα νομίζω οτι έχει την καλύτερη τιμή...
και γω πήγα από pioneer όχι παλιό άλλα ένα απ τα φτηνιάρικα σε 92bt σε πληροφορώ ότι σε ήχο και ποιότητά κατασκευής στα δικά μου μάτια, χέρια και αφτιά θεωρώ το pioneer είναι ένα τικ καλύτερο βέβαια το alpine έχει άλλες χάρες
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
και γω πήγα από pioneer όχι παλιό άλλα ένα απ τα φτηνιάρικα σε 92bt σε πληροφορώ ότι σε ήχο και ποιότητά κατασκευής στα δικά μου μάτια, χέρια και αφτιά θεωρώ το pioneer είναι ένα τικ καλύτερο βέβαια το alpine έχει άλλες χάρες
αλήθεια από πoιο pioneer πηγες στο alpine?
 



Μηνύματα
271
Reaction score
127
για το παλιο λέω που έπαιζε καλα
το παλιό που έπαιζε καλά ήταν του πάτερα μου p77mp εγώ ξεκίνησα με kenwood (την έχω ακόμα λειτουργεί άριστα στην αποθήκη) μετά clarion μετά jvc κ.α πολλές τώρα με την alpine
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.412
Το 77 ήταν επική πηγή
Δυστυχώς χωρίς ρυθμιστικά στην πράξη Bass mid treble 100hz 1khz 10khz και σταθερό lowpass highpass αλλά πανέμορφη και πάρα πολύ καλό ήχο .
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
το παλιό που έπαιζε καλά ήταν του πάτερα μου p77mp εγώ ξεκίνησα με kenwood (την έχω ακόμα λειτουργεί άριστα στην αποθήκη) μετά clarion μετά jvc κ.α πολλές τώρα με την alpine
πηγες από μια ακριβή πηγη σε μια του 50αρικου τι περίμενες;.
πάντως την ute 92 έχω και εγώ και είναι καλη.
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
πηγες από μια ακριβή πηγη σε μια του 50αρικου τι περίμενες;.
πάντως την ute 92 έχω και εγώ και είναι καλη.
δεν έγινε 100% από μένα άπλα πούλησα το προηγούμενο αυτοκίνητο μαζί με τον ήχο (για να κόψω με το άθλημάo_O) και το επόμενο είχε την s100ui
 

Μηνύματα
206
Reaction score
94
Το Alpine DVA-9861Ri είναι η καλύτερη ηχητική επιλογή. Αν είναι ακριβό κοίτα εδώ.
Έχει δοκιμάσει κανείς IQ; Ρωτάω, γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα πηγή 1din με οθόνη, gps και σύνδεση κάμερας οπισθοπορείας. Συγγνώμη για την παρέμβαση!
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Τα iQ είναι απροβλημάτιστα έχουν 2 χρόνια εγγύηση όταν γίνει η τοποθέτηση από συμβεβλημένο κατάστημα caraudio.
Θεωρώ ότι είναι αξιόλογα προιόντα.
 

Μηνύματα
206
Reaction score
94
Τα iQ είναι απροβλημάτιστα έχουν 2 χρόνια εγγύηση όταν γίνει η τοποθέτηση από συμβεβλημένο κατάστημα caraudio.
Θεωρώ ότι είναι αξιόλογα προιόντα.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Τα iQ είναι απροβλημάτιστα έχουν 2 χρόνια εγγύηση όταν γίνει η τοποθέτηση από συμβεβλημένο κατάστημα caraudio.
Θεωρώ ότι είναι αξιόλογα προιόντα.
Αλλιώς δεν έχουν εγγύηση?
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.100
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top