Πικαπ Pioneer PL-12D

Μηνύματα
79
Reaction score
11
Το πικαπ εχει να χρησιμοποιηθει πανω απο 30 χρόνια αλλά ηταν καλα αποθηκευμένο και εινα σε πολυ καλη κατασταση, θεωρω ότι με ενα λαδωμα και αλλαγη ιμάντα θα ειναι μια χαρά.Δεν φαινεται να εχει καποιο πρόβλημα, ετσι που το βλεπω, χωρις να ειμαι και κανενας ειδήμων.Εινα κριμα να καθεται σε μια άκρη και να μην το χαρει κάποιος.
 

Attachments



Μηνύματα
79
Reaction score
11
Απάντηση: Πικαπ Pioneer PL-12D

Για να πω την αλήθεια δεν ήξερα τι τιμή να βάλω κι έλεγα να με βοηθήσει λίγο το φόρουμ, αυτά τα πράγματα δεν έχουν συγκεκριμένη τιμή και είνα πως το εκτιμάει ο καθένας.
Ελαγα κανα 50άρικο αλλά αν ενδιαφέρεται κάποιος δεν θα τα χαλάσουμε.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.211
Εχει κάποια κεφαλή πάνω; Θέλω να πω παίζει όπως είναι;
Υπάρχει κάποιος τεχνικός στην Αθήνα που να ξέρει να κάνει service ένα τέτοιο πικαπ και τι θα στοίχιζε μια τέτοια ιστορία; εντάξει ένα ιμάντας και ένα λάδωμα φαντάζομαι δεν είναι τίποτα σπουδαίο (αν υπάρχει ο ιμάντας του βέβαια) αλλά αν θέλει μοτεράκι καινούργιο; ελατήρια έχει (είναι ανάρτησης πικάπ);
Αν γενικά στα παραπάνω ερωτήματα υπάρχουν θετικές απαντήσεις θα με ενδιέφερε η αγορά του στη λογική απλά της αναβίωσης ενός παλιού αντικειμένου...με λογικό-μικρό κόστος για το επίπεδο του...όποιο και αν είναι αυτό το επίπεδο και συγκρινόμενο με ένα σημερινό πικάπ και δυστυχώς δεν είμαι σε θέση να το κρίνω.
Ισως οι παλιότεροι και γνώστες του αντικειμένουν να μπορούν να βοηθήσουν σε αυτό και για να μη χαλάμε την αγγελία ας μου στείλει όποιος ξέρει pm παρακαλώ.
 

Μηνύματα
79
Reaction score
11
Απάντηση: Πικαπ Pioneer PL-12D

Εγω το μονο που μπορώ να σου πω ειναι οτι το μοτερ του ειναι ΟΚ, θα το δοκιμάσεις αλωστε, και ο ιμαντας υπαρχρι απλα εχει χασει πια ολες τις ιδιοτητες του και ισως εχει ξεχειλωσει κιολας .Η κεφαλη και η βελονα υπαρχουν στην θεση τους αλλα μην με ρωτας τυπους και μαρκες γιατι ειναι τοσο ψιλα γραμματα που δεν τα βλεπω κιολας (πρεσβυωπία γαρ).Ναι νομιζω οτι με ενα λαδωμα και καθαρισμα ειναι ΟΚ θα παοξει μια χαρα.
Και τα ελατηρια δειχνουν να ειναι οκ και να μην εχουν χασει την ευαισθησία τους (4 ελατηρια εχει).
Οτι απορια αλλη μη διστασεις να ρωτησεις.
 


Μηνύματα
79
Reaction score
11
Απάντηση: Πικαπ Pioneer PL-12D

Το πικαπ δεσμευεται για τον φίλο CHRIS1978 για να το παραλάβει μες το Σαββατοκύριακο λόγω έλειψης χρόνου.
Ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
79
Reaction score
11
Απάντηση: Πικαπ Pioneer PL-12D

Πλέον το πικαπ θα ξαναζωντανέψει με το νέο ιδιοκτήτη του, τον φίλο Χρήστο.
Παρακαλώ να κλείσει η αγγελία.
Ευχαριστώ πολύ.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.623
Μηνύματα
2.868.434
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top