Ποδήλατο


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.356
Γατάκι...:)

image-1.jpg


Υ.Γ.: Ισχίο φίλου συν-ποδηλάτη. Ακτινογραφία μετά το ατύχημα (πριν την αποκατάσταση) και μετά την επέμβαση αποκατάστασης. Την ιστορία την ανάρτησα στο thread, το 2015.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Ο απόλυτος ποδηλατικός προορισμός χωρίς πλάκα και περιστροφές, αν δεν το έχεις κάνει, χάνεις!!
Από που να το πιάσει κάνεις...καλός βαθμός δυσκολίας στα πρώτα 4-5 χιλιόμετρα, στη πορεία ο μέσος όρος είναι 3-4%, ο δρόμος στο 90% είναι ελικοδρόμιο, η φυσική ομορφιά κόβει τη ανάσα, ο κατήφορος θέλει πολύ προσοχή γιατί θα δεις και τριψήφιο νούμερο στο κοντέρ...:o
Καλλιπευκη, ανάβαση από πλαταμώνα και παλαιό Παντελεήμονα και κατάβαση από Γόνους.

Screenshot_20190630-154851_Active.jpg
20190628_091554.jpg
20190628_110134.jpg
20190628_110556.jpg
20190628_095715.jpg
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
Ποδηλατοδρομία διαμαρτυρίας, με αφορμή το πρόσφατο δυστύχημα στην Πτολεμαΐδα πραγματοποίησαν δεκάδες ποδηλάτες σε κεντρικούς δρόμους της Θεσσαλονίκης στη μνήμη των δύο νεκρών αθλητών της ομάδας «Χίλια Δέντρα».

Αίτημα της κινητοποίησης, την οποία διοργάνωσε η Ένωση Ποδηλατικών Σωματείων Μακεδονίας-Θράκης, ήταν οι οδηγοί να συμμορφωθούν με τις διατάξεις του ΚΟΚ και να δίνουν την απαραίτητη προσοχή στους ποδηλάτες.



https://www.efsyn.gr/node/202121
 





vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
Παω για μπανιο προς σουνιο τα Σαββατοκύριακα και βλέπω πολλούς ποδηλάτες
Καλά δεν φοβάστε όλους τους παλαβούς οδηγούς ;
Εγώ εκανα μια προσπάθεια να πηγαινοέρχομαι στη δουλειά με ποδήλατο αλλά το bullying και οι κίνδυνοι τεράστιοι
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Παω για μπανιο προς σουνιο τα Σαββατοκύριακα και βλέπω πολλούς ποδηλάτες
Καλά δεν φοβάστε όλους τους παλαβούς οδηγούς ;
Εγώ εκανα μια προσπάθεια να πηγαινοέρχομαι στη δουλειά με ποδήλατο αλλά το bullying και οι κίνδυνοι τεράστιοι
Εχθές ήμουν άνω Σούνιο, ειδικά εγώ όχι δεν φοβάμαι, εχω συμβιβαστεί στη ιδέα ότι είμαι υποψήφιο θύμα...
Δυστυχώς στη Αθήνα δεν έχεις επιλογές...
Στο δρόμο πέφτει πολύ βρισίδι από τους οδηγούς αυτοκινήτων, με έχουν κλείσει το δρόμο με σκοπό να με ρίξουν κάτω, γίνεται γενικότερα ένας κακός χαμός, πλέον δεν μπορώ να ασχολουμε με τον κάθε ανάπηρο από μυαλό, βαράω πετάλι με το κεφάλι κάτω και άμα ξύπνησες στραβα έλα και πάταμε.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Μεγάλο το ρίσκο
Μεγάλο, ξεμεγάλο εγώ προσωπικά δεν κάθομαι στο καναπέ επειδή εκεί είναι η ασφάλεια.
Σε μια πόλη εκατομμυρίων ανθρώπων και φαναριών όλοι κάνουν πως βιάζονται.
Το πρόβλημα δεν είναι ο ποδηλάτης αγαπητέ, δεν υπάρχει σεβασμός σε κανένα επίπεδο...
[DOUBLEPOST=1564314596][/DOUBLEPOST]Υπάρχουν και λαμπρές εξαιρέσεις αλλά τι να το κάνεις... Είναι ελάχιστες.
Δεν ξεχνώ νταλίκα με επικαθήμενο στη ανάβαση Τιτάν που σταματησε στο ανήφορο να μας βοηθήσει με σπασμένη ακτίνα και ανάβαση Θεοτόκος που ήρθε δίπλα αμάξι και μου έδωσε ένα μεγάλο μπουκάλι παγωμένο νερό.
Κάτι τέτοιο άνθρωποι μου δίνουν κουράγιο να συνεχίσω να κάνω αυτό που μου αρέσει.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Έχουμε επέτειο, τώρα το πήρα γραμμή!!:drinks:
Ένα χρόνο έκλεισα με το bryton πάνω στο ποδήλατο να γράφει χιλιομετρικες αποστάσεις.
Screenshot_20190801-113434_Strava-01.jpeg

+2.000 χλμ~ πριν βάλω gps 18.000χλμ.:D
Το έλιωσα το κουρσάκι!!

Για να το γιορτάσω μας πήρα καινούρια παπούτσια και πετάλια.
Gaerne παπουτσάκια και dura ace 9100 πετάλια!!
20190507_202718.jpg
20190507_202706.jpg
20190507_112030.jpg
 
Last edited:

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
Σούπερμαν ο @bretsos :superman:

Ο Ιούλιος πήγε έτσι και έτσι. Έχασα κάμποσες προπονήσεις γιατί πήγαινα για μπανάκι, περίπου τις μισές.
Στο πρόγραμμα είναι αυτά, κάπως έτσι θα πάει και ο Αύγουστος.

Στα σετάκια είναι λίγο αναξιόπιστο να γράψω Watt αλλά είμαι κάπου στα 170w στα 2min.
Όσα κάνει ο @bretsos για 5 ώρες όταν πάει βόλτα. :lol::lol:
Το πιο αξιόπιστο είναι τα 100Watt ανάμεσα στα σετ όταν κάνεις recovery.
Αυτό τον μήνα αν πάω στα 130W ευχαριστημένος θα είμαι.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Τα μια χαρά Σπύρο δεδομένου του προβλήματος, συνέχισε όσο μπορείς!!
Το τελευταίο μήνα βγαίνω για προπόνηση με ένα πιτσιρικά ομάδας με πολλές διακρίσεις στα 3 χρόνια που ασχολείται, πάμε με το πρόγραμμα του προπονητή του.
Εεεε με έχει κάψει ο πιτσιρικάς, μιλάμε σηκώνεται για sprint και νομίζεις ότι θα κοπεί το ποδήλατο στη μέση :o
Γυρίζω σπίτι και κρατιέμαι από τα ντουβάρια μην πέσω κάτω...:D:D
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.356
Πωωωωωω, ρε @bretsos, πόσο σε ζηλεύω! Ειδικά η φάση με τον πιτσιρικά αθλητή, μου θυμίζει σκηνικά που ποδηλατούσα με πρώην αθλητές της ποδηλασίας (εγώ newbie στο road bike)! Όπως το λες, γύριζα σπίτι και τα γόνατά μου δεν μπορούσαν να συγκρατήσουν το σώμα μου!

Α! κι ένα ευχάριστο νέο! Καλώς εχόντων των πραγμάτων, από σήμερα επαναρχίζω προπονήσεις στο σπίτι με τo roller συνοδεία του TrainerRoad! Άντε, μπας και "φτιάξω" φυσική κατάσταση της προκοπής και κατά Οκτώβριο μήπως βγω για ποδηλασία έξω.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.356
Πως αμέ, θα έρθω κολυμπώντας μέχρι εκεί! :roflmao::roflmao::roflmao:

Ζω στην Κύπρο ρε, πολύ δύσκολα θα πάμε μαζί ποδηλασία - θα μείνω να θαυμάζω τα κατορθώματά σου εκ του μακρώθεν!
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.110
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top