Ποδήλατο

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.432
Πέθανε ο Χρήστος Τσιπίδης, ένας από τους σημαντικότερους παράγοντες της Ελληνικής Ποδηλασίας και ο πιο διάσημος παλιός έμπορος ποδηλάτων στη στοά της Στουρνάρα/Πατησίων. Πριν 20+ χρόνια είχε σκοτωθεί σε τροχαίο με μηχανή ο γιος του, Παναγιώτης, μέλος της Εθνικής Ομάδας Ποδηλασίας και φίλος μου.

Ακόμα θυμάμαι το πρώτο μου κουρσάκι, ένα Mercier που αγόρασα από το κατάστημά του στα τέλη των 70s. Μετά το 1982 ακολούθησε ένα ALAN, μία hi-end εταιρεία που επίσης αντιπροσώπευε ο κος Χρήστος.

 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Πέθανε ο Χρήστος Τσιπίδης, ένας από τους σημαντικότερους παράγοντες της Ελληνικής Ποδηλασίας και ο πιο διάσημος παλιός έμπορος ποδηλάτων στη στοά της Στουρνάρα/Πατησίων. Πριν 20+ χρόνια είχε σκοτωθεί σε τροχαίο με μηχανή ο γιος του, Παναγιώτης, μέλος της Εθνικής Ομάδας Ποδηλασίας και φίλος μου.

Ακόμα θυμάμαι το πρώτο μου κουρσάκι, ένα Mercier που αγόρασα από το κατάστημά του στα τέλη των 70s. Μετά το 1982 ακολούθησε ένα ALAN, μία hi-end εταιρεία που επίσης αντιπροσώπευε ο κος Χρήστος.

Θείος της γυναίκας μου. Σήμερα είναι η κηδεία.
Απο εκεί είχε πάρει το mercier που το σουλουπώσαμε πριν καιρό και το χρησιμοποιεί κανονικά (όποτε κάνει καμια βόλτα βέβαια....). Είχα ανεβάσει και κάποιες φωτό εδω .....

Μια φόρα τον είχα συναντήσει τον άνθρωπο και άλλη μια φορά είχα πάει στο μαγαζί στην πατησίων.
Από ότι μου έχει πει η σύζυγος ο θάνατος του γιού τους είχε στοιχήσει πολύ...(και σε ποιον δεν θα στόιχιζε .....:( )
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.813
Το καινούριο μου κρανάκι, kask protone.
Καλύτερο από το προηγούμενο, θέλω να πιστεύω και πιο ασφαλές!!
600x600-144786_15119714735829.jpg

White-lime όπως στη φώτο
Μανέτες και τιμόνι είναι στο δρόμο, ακτινολογιση και στους 2 τροχούς έγινε εχθές το πρωί από εμένα πίνοντας καφεδάκι στη αυλή.
Δευτέρα βγάζω τα ράμματα, Τρίτη πρωί φύγαμε.....πλάκα κάνω αλλά έτσι νιώθω :)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.454
@bretsos: Το HR monitor σου δουλεύει ή να σου στείλω ένα που περισσεύει;
Δεν ξέρω τι έχει συμβεί, δεν ξέρω αν είναι μαζί με το ποδήλατο ή τη έχασα τη ζώνη.
Τι έχεις?
Το Garmin. Say the word και στο στέλνω.
Και εγώ μια Garmin premium κάτι ειχα-εχω.
Θα έχεις νέα κάποια στιγμή για αυτό, Ευχαριστώ!
UP μωρέ!
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.454
Και η καινούρια μου εμφάνιση.
View attachment 138433 View attachment 138434
Post automatically merged:



Σε ξέχασα καλέ μου φίλε, η ζώνη βρέθηκε.
Ήταν μαζί με το ποδήλατο.
Ευχαριστώ πολύ για τη κίνηση σου!!:)
Πολύ ωραία! Καλές βόλτες!
 


Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
Ήττα σοκ βγαίνω το τελευταίο διάστημα κάθε πρωί για 1 με 1.30 ώρα πριν την εργασία για γρήγορο στροφάρισμα.
Ε λοιπόν σήμερα με πέτυχε ο CEO και δε έφθανε αυτό με φωτογράφισε και με έβγαλε στη φόρα στην εταιρεία.
Κολοπροαίρετα μεν αλλά φθάνει για να με βλέπουν σαν UFO οι υπόλοιποι συνάδελφοι.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.813
View attachment 138459

Ζήλεψα και ΄γω, μικρό παιδί είμαι.
Μόνο ο @bretsos θα ψωνίζει;
Good choice my friend!!
Η fizik ειδικά στα παπούτσια παίζει αρκετά ψηλά, δεν είχα ποτέ επειδή δεν μου αρέσουν αισθητικά, λειτουργικά όμως όλοι το ξέρουμε ότι αξίζουν.
Εγώ θα συνεχίσω με τα Gaerne που είχα, στο ατύχημα ήταν από λίγα πράματα που τη έβγαλαν καθαρή, γρατσουνιές στα boa και σε κάποια σημεία έφυγε το χρώμα, ψιλό πράματα δλδ.
 


Μηνύματα
19.212
Reaction score
13.490
Πάλι καλά να λες, με άλλη προφορά θα μπορύσε να ήταν και ΘΕΟ (και ποιος θα σταματούσε μετά τους CEO να νιώθουν σαν θεοί! ) :dance2: :geek:
 

Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
Γελάτε και καλά κάνετε. Ο ίδιος ο πρόεδρος είναι φανατικός ποδηλάτης και το εκτιμάει οι υπόλοιποι συνάδελφοι σε έχουν για πυροβολημένο. Από την άλλη φαντάσου να σου τύχη καμία στραβή, να αργήσεις το πρωί, θα πιστεύουν ότι έκανες βόλτες στο Κατσιμίδι.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.813
Γελάτε και καλά κάνετε. Ο ίδιος ο πρόεδρος είναι φανατικός ποδηλάτης και το εκτιμάει οι υπόλοιποι συνάδελφοι σε έχουν για πυροβολημένο. Από την άλλη φαντάσου να σου τύχη καμία στραβή, να αργήσεις το πρωί, θα πιστεύουν ότι έκανες βόλτες στο Κατσιμίδι.
εσυ θα πεις οτι επαθες φούιτ...:roflmao:
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Γελάτε και καλά κάνετε. Ο ίδιος ο πρόεδρος είναι φανατικός ποδηλάτης και το εκτιμάει οι υπόλοιποι συνάδελφοι σε έχουν για πυροβολημένο. Από την άλλη φαντάσου να σου τύχη καμία στραβή, να αργήσεις το πρωί, θα πιστεύουν ότι έκανες βόλτες στο Κατσιμίδι.
Άμα το εκτιμάει ο ΤΣΕΟ.....μην σε νοιάζει τίποτα....στο τσεπάκι η προαγωγή..... :roflmao::roflmao:
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.813
Θέλω να βγω έξω για ποδήλατοοοοοο, όλοι σήμερα βγήκαν, άλλος πήγε πρεβετ, κάποιοι πήγαν αγίους Θεοδώρους και κάποιοι άλλοι Σούνιο.
Εγώ κάθομαι και βλέπω tv, έχω κάψει ασφάλεια με αυτά που βλέπω...
Θα δαγκώσω κανέναν... :mad:
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Το άλλο σκ θα πάω Σπάρτη να παραλάβω φίλο που θα πάρει μέρος στο Σπάρταθλο....
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.587
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top