Ποδήλατο


Μηνύματα
535
Reaction score
731
5/10/2019 είναι η σπαρτακιαδα, άλλο το σπαρταθλο.
Σπαρτακιαδα λέγεται πάνω σε ποδηλατάκι για βετεράνους της ΠΕΠΑ
Δίκιο έχεις, αλλά διάβασα Σπάρταθλο και το μπέρδεψα γιατί δεν γνώριζα ότι υπάρχει η Σπαρτακιάδα που αναφέρθηκες.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.943
Reaction score
20.445
Θέλω να βγω έξω για ποδήλατοοοοοο, όλοι σήμερα βγήκαν, άλλος πήγε πρεβετ, κάποιοι πήγαν αγίους Θεοδώρους και κάποιοι άλλοι Σούνιο.
Εγώ κάθομαι και βλέπω tv, έχω κάψει ασφάλεια με αυτά που βλέπω...
Θα δαγκώσω κανέναν... :mad:
Ξεκίνησες αποκατάσταση ή ακόμα; Να σε κανονίσω με το TrainerRoad;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Όχι ακόμα, θα πάρει πολύ καιρό.
Η ωμοπλάτη δεν έχει φτιάξει και η κλειδα πονάει και με περιορίζει σε κινήσεις.
Φυσιοθεραπεία θα ξεκινήσω όταν μου πούνε οι γιατροί και εφόσον δεν πονάω.
Έχω φίλο φυσιοθεραπευτη και συν ποδηλάτη, είναι πολύ ικανός και με έχει φτιάξει αρκετές φορές στο παρελθόν.
Μετά θα ανέβω και στο ποδήλατο, εκεί θα δείξει κατά πόσο θα αντέξει η κλειδα τα φορτία, έχω και τις μεταλλικές πλάκες και ίσως υπάρχει ενόχληση....άστα, Σκ@τ@....
Βλέπω να καβαλάω μόνο το τρεκινκ που έχω και αυτό μέχρι τη λαϊκή....
 


Μηνύματα
14.980
Reaction score
20.646
ρε σεις μιας πουστε δω, τι λαστιχακι να βαλω στο ρημαδι μου;
κανει πολυ μικρες βολτες (οσο αντεχουν και δεν βαριουνται τα μικρα με τα δικα τους) , παταει στο χωμα αν τυχει να παρεμβαλεται λιγο πατημενο χωμα στο περασμα , χωρια να υπαρχουν απαιτησεις απλα να αντεχει στις οποιες φυτεμενες πετρες και ενιοτε μπορει να πατησει σε τιποτα νερακια φυλαγμενος.
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
ρε σεις μιας πουστε δω, τι λαστιχακι να βαλω στο ρημαδι μου;
κανει πολυ μικρες βολτες (οσο αντεχουν και δεν βαριουνται τα μικρα με τα δικα τους) , παταει στο χωμα αν τυχει να παρεμβαλεται λιγο πατημενο χωμα στο περασμα , χωρια να υπαρχουν απαιτησεις απλα να αντεχει στις οποιες φυτεμενες πετρες και ενιοτε μπορει να πατησει σε τιποτα νερακια φυλαγμενος.
 

Μηνύματα
14.980
Reaction score
20.646
εχει λαθος φωτογραφια
ειναι απο το road cruiser
να ψαξω αυτο της φωτογραφιας η αυτο του τιτλου;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Αν μπορείς να διαθέσεις γύρω στα 70€ θα σου πρότεινα το continetal gatorskin για πάρα πολλούς λόγους.
Ίσως το μοναδικό που συνδυάζει τη καλύτερη κύλιση, πρόσφυση, βάρος και ταινία προστασίας που το κάνει τανκς και σε λίγο χώμα.
Τώρα αν η επιλογή σου φαίνεται κάπως ακριβή για το ποδήλατό σου, σαν δεύτερη επιλογή πάλι σε continetal υπάρχει το contact 2 κάπου στα 40€ το ζευγάρι, πιο χωμάτινο με καλή αυτονομία ζωής, καλή ταινία διάτρησης αλλά βαρύ.
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
εχει λαθος φωτογραφια
ειναι απο το road cruiser
να ψαξω αυτο της φωτογραφιας η αυτο του τιτλου;
Αυτό του τίτλου. ( Schwalbe Range Cruiser 700 x 35C )

(κρατώ χαμηλά το κόστος, ο bretsos θα σε πάει σε... high end :) )
 

Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Κι εγω ψαχνομαι σιγα σιγα για λαστιχα για το ideal itegrator 2009

 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Αυτό του τίτλου. ( Schwalbe Range Cruiser 700 x 35C )

(κρατώ χαμηλά το κόστος, ο bretsos θα σε πάει σε... high end :) )
Ρε συ αυτό που του είπες είναι 630 γραμμάρια, θα βάλει στους τροχούς 1260 γραμμάρια...θα πάρουν δρόμο τα πιτσιρίκια και δεν θα μπορεί να τα φτάσει.... :roflmao:
 

Μηνύματα
14.980
Reaction score
20.646
τουτο λεμε;

μεχρι 40 πες δεγαααααα...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
τουτο λεμε;

μεχρι 40 πες δεγαααααα...
Για αυτό θα έγραφα τώρα... :roflmao:
Το έχω στο τρεκινκ σε διάσταση 700χ32 και μόνο για άσφαλτο, πολύ καλό.
Πάει και χώμα αλλά μη φανταστείς τίποτα άγριες καταστάσεις.
Μια χαρά επιλογή με καλή κύλιση και σωστό βάρος!!

contisportcontact2-rengas_orig.jpg


Επίσης να ξέρεις πως η continetal παίζει μπάλα μόνη της στα ποδήλατα, τρέχουν να τη φτάσουν όλοι οι άλλοι αλλά δυστυχώς έχουν μείνει πολύ πίσω.
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
Ρε συ αυτό που του είπες είναι 630 γραμμάρια, θα βάλει στους τροχούς 1260 γραμμάρια...θα πάρουν δρόμο τα πιτσιρίκια και δεν θα μπορεί να τα φτάσει.... :roflmao:


Το ποδήλατό του είναι ένα IDEAL trekking 14+ kg.. Τα Kenda που φοράει παίζει να είναι πιο βαριά απ΄ τα Schwalbe :p
 

Μηνύματα
14.980
Reaction score
20.646
θελω και μια σαμπρελλα εντωμεταξυ γιατι προχθες που ειχε γυρο χολαργου παπαγου και πηγαν οι σποροι , εριξα μια σε ενα πεζουλακι και ξεπατωθηκε (με το kenda)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Το ποδήλατό του είναι ένα IDEAL trekking 14+ kg.. Τα Kenda που φοράει παίζει να είναι πιο βαριά απ΄ τα Schwalbe :p
Πιθανόν αλλά άμα μπορείς να βάλεις κάτι πιο αλαφρύ, γιατί όχι...
Post automatically merged:

θελω και μια σαμπρελλα εντωμεταξυ γιατι προχθες που ειχε γυρο χολαργου παπαγου και πηγαν οι σποροι , εριξα μια σε ενα πεζουλακι και ξεπατωθηκε (με το kenda)
42229_continental_race_28_inner_tube_700c.jpg

Αμέτρητα χιλιόμετρα και τις λιγότερες αστοχίες, και αλαφρυά ;)
4€ περίπου η μία
 



Μηνύματα
14.980
Reaction score
20.646
να υποθεσω οτι το φαρδυ ειναι προτιμοτερο για ανεση και λακουβες/πετρες εναντι του λεπτου και οτι κατα τα αλλα το λεπτο ειναι μονο πλεονεκτηματα;
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.190
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top