Ποδήλατο

Μηνύματα
14.980
Reaction score
20.646
Ότι μου είπε το παλικάρι βασικά. Με ρώτησε τι χρήση κάνω , του είπα 5χλμ το μήνα πίσω από τους μπομπους στο πάρκο άντε και γύρο Αθήνας.
Μου έδωσε κάτι με 50 ευρώ
Αχρειαστο να ναι.
Σε λευκό να με βλέπουν κάπως καλύτερα
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Μια χαρά είναι για τα κυβικά σου, γνωστή εταιρία στο χώρο και από τις καλές.
Μεγιες και αχρείαστο!!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
Πείτε μου σας παρακαλώ είναι καλά τα λαστιχα που πήρα; :gotcha::gotcha::gotcha:
H Maxxis είναι κορυφαία εταιρεία απλά στην Ευρώπη δεν έχει τη διείσδυση που έχει στην αγορά των ΗΠΑ.
Το ελαστικό που αγόρασες είναι από τα καλύτερα σε αυτήν την τιμή.
 

Μηνύματα
14.980
Reaction score
20.646
Δηλαδή να τα κρατήσω ; Πείτε σας παρακαλώ αν είναι καλά για να τα κρατήσω .
Είναι καλά δηλαδή ; Γιατί δεν έχουν πουλήσει στην Ευρώπη μήπως δεν είναι καλά; Πείτε σας παρακαλώ γιατί μόλις τα αγόρασα
(Μα καλά 15 σελίδες θέμα είχατε χτίσει με τα ακουστικά;)
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Update ζητάει για να δουλέψουν οι μανέτες.
πείτε μου σας παρακαλώνα το βάλω ή θα χαλάσω κάτι και θα βγάλει καπνούς??
Κρέμονται από τα χείλη σας Παρακαλώ!!

Screenshot_20191004-175411.jpg

Τελείωσα!!
Τιμονι>>check
Ρουλεμάν τιμονιου>>Check
Μανέτες>>Check
Φρένα, καλώδια>>Check
Ακτινολογιση πίσω τροχου>>Check
Ακτινολογιση μπροστά τροχου>>Check
Ισωμα νύχι πίσω ντεραγιέ>>Check
Ρύθμιση ταχυτήτων>>Check
Ταινία τιμονιού>>Uncheck...ξέχασα να παραγγείλω :laugh:
Τώρα υπομονή μέχρι να Check και όλα τα σπασμένα κόκαλα....βαρέθηκα να κάνω υπομονή...:mad:
 



vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.250
Reaction score
8.148
Πήρα του Ταλιμπάν ένα bmx.
Δεν κοιμάται τα βράδια και βλέπει όλο κόλπα στο YouTube. Ελπίζω να μην σπάσει τίποτα και τρέχουμε στον dimifoot για πλάκα βιδες...
Τέτοιο του πήρα...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.943
Reaction score
20.445
Πήρα του Ταλιμπάν ένα bmx.
Δεν κοιμάται τα βράδια και βλέπει όλο κόλπα στο YouTube. Ελπίζω να μην σπάσει τίποτα και τρέχουμε στον dimifoot για πλάκα βιδες...
Τέτοιο του πήρα...
Πάρε του κράνος, επιαγκωνίδες κι επιγονατίδες. Το ότι θα φάει τα μούτρα του προσπαθώντας να κάνει τα κόλπα, θα τα φάει, τουλάχιστον να περιορίσεις τη ζημιά. Επίσης, πες του να μην κάνει πεταλιές καθιστός γιατί δεν θα του μείνει ούτε γόνατο ούτε ισχίο γερό! :)

Υ.Γ.: Ωραίο ποδήλατο!
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.250
Reaction score
8.148
Κράνος έχει πολύ καλό.
Θα πάρω και τα λοιπά μάλλον...
Μόνο όρθιο κάνεις σε αυτό το πράγμα...
Αύριο πιστα, άντε να δούμε...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Εμείς να μην πάρουμε ματι ;
Ορίστε λοιπόν!!
Σε αυτή τη ταινία έχω καταλήξει μετά από αρκετά πεταμένα χρήματα από εδώ και εκεί.
Είναι 2.5mm στα όρια δλδ του χοντρού grip, έχει κολλωδες σιλικόνη και αυτό τη καθιστά απίστευτα άνετη στη πολύωρη χρήση και εύκολη στη τοποθέτηση επειδή κολλάει και δεν ξεδιπλώνει.
20191005_155731.jpg
20191005_160106.jpg


Οι καινούριες μανέτες και πριν καβαλησω το ποδήλατό φαίνεται να έχουν καλύτερη εργονομία, βγαίνουν ελάχιστα πιο έξω ώστε να βρίσκουν τα δάχτυλα πιο εύκολα τα χειριστήρια.
Έχουν και ένα επιπλέον κουμπί στο πάνω μέρος σε πολύ ευανάγνωστη θέση για τον αντίχειρα, αυτό μπορείς να το ορίσεις μέσα από το e-tube να εκτελεί ότι λειτουργία επιθυμείς, εγώ το έβαλα να αλλάζει τις σελίδες από το όργανο του ποδηλάτου, πριν άφηνα το ένα χέρι για να δω κάτι, στις υψηλές ταχύτητες και όχι μόνο αυτό ήταν αρκετά επικίνδυνο.
Τα πλήκτρα up & down είναι πιο μεγάλα, στις προηγούμενες μανέτες το down το έχανα καμιά φορά στις δυνατές εναλλαγές, ευπρόσδεκτο και αυτό!!
Διορθώνονται όπως φαίνεται από γενιά σε γενιά διάφορα λειτουργικά θεματάκια, αυτό άλλωστε διαφοροποιεί για εμένα τη Shimano σε σχέση με άλλους που έχουν στα σχέδια μόνο πως θα ρίξουν το βάρος.
Έψαξα και όλο το πλαίσιο για τυχόν κρακ πιο εξονυχιστικά και είναι θαύμα πως επέζησε χωρίς κανένα πρόβλημα, προφανώς επειδή τη έφαγε ακριβώς από πίσω, στο διαμήκη άλλωστε είναι η ενίσχυση, αν η δύναμη αυτή έρχονταν εγκάρσια στο άξονα θα είχε γίνει κομματάκια.
20191005_160303.jpg

20191005_160459.jpg

20191005_160719.jpg
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
@bretsos Και του χρόνου να σε βγάλω κ εσένα φωτό!!!
Λόγο αέρα πρέπει να ήταν αρκετά δύσκολο φέτος, τι σου είπε Γιώργη ο φίλος?
Μαγεία πάντως η συγκεκριμένη διαδρομή, εθνική οδό χωρίς κακοτεχνίες και ταλαιπωρίες.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Λόγο αέρα πρέπει να ήταν αρκετά δύσκολο φέτος, τι σου είπε Γιώργη ο φίλος?
Μαγεία πάντως η συγκεκριμένη διαδρομή, εθνική οδό χωρίς κακοτεχνίες και ταλαιπωρίες.
Πάταγε στην κατηφόρα και δεν πήγαινε πάνω από 40 λόγω αέρα....με 7% κλίση...

Το ευχαριστήθηκε όμως!!
 

Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Ηρθαν τα σκασμενα τα gatorskin. Με γκαστρωσαν λιγο απο το μαγαζι...

Τα φορεσα για μολις 3 χιλιομετρα χωρις μεγαλη ευθεια. Πολυ πιο αμεση αισθηση. Και σπιρταδα. Αλλα πλεον νιωθεις περισσοτερο και το ποδήλατο. Καταλαβαινεις καλυτερα τις ανοχες, το ζυγισμα κλπ κλπ. Πραγματα που με το μεγαλο λαστιχο χανόταν.

Α, πηδηξε και δυο φορες δοντι σε ορθοπεταλια η αλυσσιδα. Φοβαμαι πως το λαστιχο θα ειναι μονο η αρχη ;)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Πήγα σήμερα μια δοκιμαστική γύρα εδώ στη γειτονιά, έκλαψα από συγκίνηση...
ήθελα να σηκωθώ ορθοπεταλο και να το κόψω στη μέση, είναι νωρίς ακόμα...
Post automatically merged:

Α, πηδηξε και δυο φορες δοντι σε ορθοπεταλια η αλυσσιδα. Φοβαμαι πως το λαστιχο θα ειναι μονο η αρχη ;)
Καλοταξιδα τα λάστιχα, είμαι σίγουρος πως θα τα ευχαριστηθείς και πάλι αυτά θα βάλεις.
Αλυσίδα ποτέ άλλαξες τελευταία φορά?
 
Last edited:


Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Πήγα σήμερα μια δοκιμαστική γύρα εδώ στη γειτονιά, έκλαψα από συγκίνηση...
ήθελα να σηκωθώ ορθοπεταλο και να το κόψω στη μέση, είναι νωρίς ακόμα...
Post automatically merged:



Καλοταξιδα τα λάστιχα, είμαι σίγουρος πως θα τα ευχαριστηθείς και πάλι αυτά θα βάλεις.
Αλυσίδα ποτέ άλλαξες τελευταία φορά?
Τι εννοεις αλλαξα; την αλλαζουμε κιολας; ποτε χεχεχε :)
Το ποδηλατο ειναι παλιο. Ειχε αγοραστει απο μενα αλλα πριν κανει 200χλμ παροπλιστηκε.Μετα χρησιμοποιηθηκε απο τον αδερφο της συζυγου μου τακτικα ενα χρόνο και στα δικα μου χερια αφου εκοψα το τσιγαρο εχει γραψει 2200 περιπου χιλιομετρα.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.270
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top