Ποδήλατο



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.296
Reaction score
42.015
Αυτο που παρατηρησα (γιατι ειχα πολυ καιρο να κανω τετοια αποσταση - μη γελατε ρε ) ειναι οτι με ενοχλησε η παλαμη στη βαση του αντιχειρα. Ειναι θεμα τιμονιου η κανω κατι λαθος;
Δεν κάνεις τίποτα λάθος εφόσον όλα πάνω στο ποδήλατο είναι σωστά ρυθμισμένα και για το σωματοτυπο σου.
Γάντια τα οποία έχουν pads από τζελ θα βοηθήσουν, ως τόσο ποτέ δεν καθόμαστε πάνω στο τιμόνι με τεντωμένα χέρια, οι αγκώνες θα πρέπει να είναι ελαφρώς λυγισμενοι
Μέσα στον καθαρό αέρα δηλαδή!!
Αλήθεια τώρα δεν σε ενοχλεί η ποδηλασία με όλο αυτό το καυσαέριο στην πόλη;;
Το πρωί σηκώνομαι και περνάει ένα αυτοκίνητο από μπροστά μου και αμέσως καταλαβαίνω την βρώμα ειδικά αν είναι παλιό, εσένα δεν σε πειράζει που οι πνεύμονες δουλεύουν στο 100%;
Ειδικά αν έχεις κολλήσει πίσω από λεωφορείο/φορτηγό πού πηγαίνει σιγά..o_O
Όχι κανένα πρόβλημα, γενικά όμως αποφεύγω να κολλάω πίσω από όχημα επειδή είναι πολύ επικίνδυνα, ειδικά άμα πηγαίνεις γρήγορα.
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.296
Reaction score
42.015
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.296
Reaction score
42.015
Εχτές έκανα την πρώτη βόλτα μετά απο μήνες πολούς λόγω μηνσκου.....όλα καλα...σιγά σγιά θα επανακάμψω.....
Θα τα πας πολύ καλά, είμαι σίγουρος.
Όπως είπες σιγά σιγά και θα έρθουν και τα δυνατά πατήματα. :thumbsup:

Εγώ σήμερα μια από τα ίδια σε μια ανάβαση που τείνει να γίνει έρωτας τώρα που η κίνηση είναι ελάχιστη.
4 φορές πάνω-κάτω πρωί πρωί για να ανοίξει το μάτι, χαλαρούς ρυθμούς σήμερα εκτός από μια μικρή έκρηξη στη δυτική πλευρά για να στανιάρουν τα ποδάρια!!

IMG_20200418_183649.jpg
IMG_20200418_183731.jpg
IMG_20200418_183745.jpg
 

Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.783
σημερα πηγα να παρω την μαγειριτσα που φτιαχνει η μανουλα
χολαργος αμπελοκηποι
για την ακριβεια , χολαργος, σταυρος, ηρακλειτου, γαρυτου, κενεντυ, κηφισιας , αμπελοκηποι, ψυχικο , verde σπιτι.
22 χλμ περιπου μια ωρα και 600 θερμιδες.
αντε σε 5-6-7-8-9 χρονια θα τον φαω τον μπαμια
 






wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.967
Reaction score
20.486
Είδα μέχρι το σημείο που έπιασε τα 100χλμ...

Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.296
Reaction score
42.015
Πολύ επικίνδυνο να κατεβαίνεις με τόσα χλμ/ω.
Ένα ελαφρύ ποδήλατο με λίγες ακτίνες στους τροχούς έχει τη τάση να γίνεται πολύ ασταθές με ταλαντώσεις που ξεκινάνε από τους τροχούς.
Μία ριπή ανέμου είναι αρκετή να σε κάνει να χάσεις τον έλεγχο και να βρεθείς με τα jersey σε τριβή με τη άσφαλτο...
Όσο εύκολο και να φαντάζει από τη άνεση του καναπέ τόσο τρομακτικό είναι σαν αίσθηση πάνω σε ένα τέτοιο καρυδότσουφλο.
Χρειάζεσαι κυρίως πολύ εμπειρία αλλά και πολύ τρέλα...
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.296
Reaction score
42.015
Μόνο εμένα "μου τη δίνουν" τα δισκόφρενα σε road bikes...;
Όχι και σε εμένα...
Ως τόσο για τους αγώνες που οι καιρικές συνθήκες μπορεί να αλλάξουν και να πλακώσει η βρόχα είναι σωτήρια.
Κάτι όμως μου λέει πως σε βάθος χρόνου θα ξανά επιστρέψουν όλοι στα καλά και δοκιμασμένα rim brakes.
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.018
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top