Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Και καλά κάνεις Σώτο, ουτο συ άλλος τα μπουκάλια της camelbak μόνο για εργαλειοθήκη κάνουν... 🤣
Πολύ κακή εμπειρία από τα πανάκριβα μπουκάλια αυτής της εταιρίας.
Το χειμώνα σιάχνω τέτοια εργαλειοθήκη, το καλοκαίρι τη χρειάζομαι τη θέση αυτή για νερό που ποτέ δεν είναι αρκετό!!
 

Μηνύματα
18.922
Reaction score
13.302
Ναι, κι εγώ δύο μπουκάλια έπαιρνα συνήθως, αλλά φέτος το καλοκαίρι για την ώρα δεν μου έχουν λείψει (δεν έχω πάει ακόμα κάποιον από τους μεγάλους σχετικά γύρους, όπου μπορεί και να κάνεις χιλιόμετρα χωρίς να βρεις εύκολα νερό), έτσι το έχω μόνιμα εκεί ως εργαλειοθήκη! Με το τσαντάκι της σέλας είχα πρόβλημα, λόγω μεγέθους ακουμπούσε πάνω στον διακόπτη του φλας από τα τραντάγματα στον δρόμο, και πότε το έκλεινε, πότε άλλαζε mode, γι αυτό το έβγαλα... Δεν έχω ψάξει για καλύτερο τσαντάκι, αλλά πιο μικρό ίσως...
 





bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Σετάκι φούστα μπλούζα τα dhb.....
Με τα πήρε ο νονός τη Πασχαλιά, τις στολές Μπάτμαν, γιατρού, πυροσβέστη, έχω και διασωστη για τις δύσκολες περιπτώσεις... τις ψωνίζω μαναχός :whistling:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Βαθύς καθαρισμός σε μπανάκι υπερήχων
IMG_20200805_110013.jpg


Εννοείται πως πριν μπει έγινε καθαρισμός με στεγνό πανί και ξέπλυμα με νερό και σαπουναδα, μετά από 3 λεπτά ή βρώμα μέσα από τα λινκ...
MVIMG_20200805_110800.jpg


Συνήθως άμα δεν βαριέμαι αλλάζω νερό και επαναλαμβάνω τη διαδικασία για δεύτερη φορά, έχει να βγάλει επιπλέον βρώμα
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Καλός μου φαίνεσαι. Να σου στείλω και την αλυσίδα της μηχανής? :drinks:
Στο γκαράζ έχω μεγαλύτερο μπανάκι για αυτή τη δλειά αλλά δυστυχώς οι αλυσίδες με oring χαλάνε στους υπέρηχους, εκτός και αν μιλάμε για enduro που συνήθως δεν έχουν oring
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
σιγα, οταν ο Μπρετσος πιανει τελικη (υπερηχητικη) καθαριζεται μονη της η αλυσιδα ... 8-)
 


Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Βαθύς καθαρισμός σε μπανάκι υπερήχων
View attachment 175128

Εννοείται πως πριν μπει έγινε καθαρισμός με στεγνό πανί και ξέπλυμα με νερό και σαπουναδα, μετά από 3 λεπτά ή βρώμα μέσα από τα λινκ...
View attachment 175130

Συνήθως άμα δεν βαριέμαι αλλάζω νερό και επαναλαμβάνω τη διαδικασία για δεύτερη φορά, έχει να βγάλει επιπλέον βρώμα
Μπανάκι υπερήχων; Θα κάνουμε τα μπεκ του αυτοκινήτου;;; :D
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
λεκανάκι > χωνάκι > μπετονάκι > βενζινάδικο

λιμενικό είπαμε;
Καλέ ηρεμισε λίγο....:roflmao:
Θα κάνω όλη αυτή τη διαδικασία για ένα μπανάκι της αλυσίδας?

Ναι λιμενόμπατσος είμαι, από τους καλούς όμως... :biggrin:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.075
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top