Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Και εδώ Αθήνα έτσι κυκλοφορούν, με κάτι φωτάκια παλιού τύπου Led μπρος-πίσω που αναβοσβήνουν με τη ένταση μιας πυγολαμπίδας...
Δυστυχώς δεν μπορούν να αντιληφθούν ότι δεν τους βλέπει κανείς, ή Καραντίνα έκανε μεγάλη ζημιά, άδειασαν τα ποδηλατάδικα από ποδήλατα και αξεσουάρ και όλοι αυτοί είναι στους δρόμους τώρα που μιλάμε, η παραλιακή έχει γίνει απίστευτα επικίνδυνη με όλους αυτούς...
Όταν είχα πάρει το s2 baton μετά από λίγες μέρες πήγα για βόλτα στο πρεβέτ της βόρειας Εύβοιας, ένα αρκετά δύσκολο πρεβέτ που έχει πολλά υψομετρικά και στη επιστροφή για 1-2 ώρες σε πιάνει η νύχτα.
Ήμουν με μια φοβερή παρέα από Χαλκίδα (όλοι με μεγάλη εμπειρία στο ποδήλατο και μπιστόλια) στη διάρκεια της μέρας έβλεπαν το φακουδάκι στο τιμόνι και με ρώτησαν αν κάνει δλειά.
Το σκοτάδι της επιστροφής είναι μέσα σε βουνά με πυκνή βλάστηση και χωρίς ίχνος φωτισμού, Εεεεέπαθαν πλάκα όλοι τους τότε από το s2 baton!!
 





Μηνύματα
18.936
Reaction score
13.309
Αν και έχω την ίδια βάση, δεν με βόλευε πολύ γιατί δεν ήταν και πολύ σταθερή με τα λαστχάκια αυτά και άλλαζε σχετικά εύκολα γωνία. Πήρα αυτό στη φωτό από το ebay (2-3 ευρώ, δεν θυμάμαι καλά, ψευτοδουλειά, αλλά κρατά σταθερό τον φακό...), και το έχω τώρα στο out front mount του Garmin, με ένα αντάπτορα τύπου GoPro (είχα το PowerPod πριν εκεί, αλλά εδώ και κάποιους μήνες έχω πάρει ένα 4IIII single side για την ισχύ)...

5748447e-4fc1-4d1b-8278-7ad19f3f889b_1.3164f85d8f61310ef23ef690496227bf.jpeg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Δεν έχει καλέ gps o μιτσούμπαες για να βάλει αυτή τη βάση, έχς δίκιο πάντως η βάση αυτή χρήζει αλλαγής στα λαστιχάκια με πιο σφιχτά.
Αυτή πάρε μιτσούμπαε, υπάρχει και εδώ στο Ελλάδα κάπου στα 3-4 ευρά, θα τη βρεις πολύ πιθανόν στο wheelmania
81NIOESQuaL._AC_SX425_.jpg
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Να πάρω αυτή που είναι και δίπλα το μαγαζί?
Δεν έχει καλέ gps o μιτσούμπαες
Εχω δυο αλλά είναι επαγγελματικά....:lolsign::lolsign::lolsign:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Οχι, θα σου φύγει ο φακός έτσι και έχει ένα ειδικό βάρος σε καμία λακκούβα ,αυτή που σε έδειξα τη έχουν πολλά ποδηλατάδικα, ίσως να τη βρεις και στα μικρά συνοικιακα
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Έχω πάει στο κεντρικό κατάστημα στη μεταμόρφωση για ομπρελισμό σε έναν mavic τροχό, μόλις αντίκρισα το αρχημάστορα έβαλα το στεφάνι επ ώμου και έφυγα δίχως δεύτερη σκέψη, είναι αυτό που λένε μια εικόνα 1000 λέξεις...
Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς τους συμβαίνει, θα μπορούσαν να διαπρέπουν στο ελλαδικό χώρο με τόσα καταστήματα.
Όλοι του χώρου τους κράζουν και αυτοί το βιολί βιολάκι...
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Εγώ τον παππού τον πάω....
Είναι old school τύπος...
Μπαίνω σήμερα το πρωί στο μαγαζί και τον βλέπω καθιστό στην καρέκλα.
Τι θες μου λέει, δεν απαντάω.... Βγάζω πορτοφόλι, τιναφτο μου λέει?
Λεφτά του απαντάω..... Σκάει χαμόγελο.... Κάτσε κάτω του λέω, θα με εξυπηρετήσει ο "μικρός".
Ο μικρός παίζει να με περνάει μια δεκαετία εντομεταξυ.....
Κάθε βόλτα από κει είναι και μια εμπειρία!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Εγώ τον παππού τον πάω....
Είναι old school τύπος...
Μπαίνω σήμερα το πρωί στο μαγαζί και τον βλέπω καθιστό στην καρέκλα.
Τι θες μου λέει, δεν απαντάω.... Βγάζω πορτοφόλι, τιναφτο μου λέει?
Λεφτά του απαντάω..... Σκάει χαμόγελο.... Κάτσε κάτω του λέω, θα με εξυπηρετήσει ο "μικρός".
Ο μικρός παίζει να με περνάει μια δεκαετία εντομεταξυ.....
Κάθε βόλτα από κει είναι και μια εμπειρία!
Σε πιο κατάστημα λες?
 





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.875
Reaction score
20.366
Γιατί είχα την εντύπωση πως είσαι Λευκωσία?
Σωστή εντύπωση έχεις. Τελείωσα το λύκειο στην Αγ. Παρασκευή. Συνολικά, έμεινα εκεί 6-7 χρόνια, πριν να μεταναστεύσω στην Κύπρο.
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top