Ποδήλατο


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.262
Reaction score
41.935
Ωραίες είναι οι μπίρες, αλλά το πολύ να πιω μια σε διαδρομές (και αυτό όταν είναι ανοιχτά τα μαγαζιά, να κάτσω κάπου και να φάω και κάτι ελαφρύ), αλλά με 3 θα πήγαινα σαν ευτυχισμένο παπάκι!! :gamer: :roflmao:
Η αλήθεια είναι πως με το αλκοόλ τα πάω καλά, δεν πίνω καθημερινά αλλά έτσι και στρωθώ στα σοβαρά είμαι αυτός που στο τέλος της βραδιάς μοιράζω το κόσμο στα σπίτια, στο ποδήλατο συνήθως χτυπάω αραιά και που καμιά μπίρα (καλός ηλεκτρολύτης) σήμερα άνοιξε η καταβόθρα και τις χτυπούσα μονορούφι αντί για νερό...
 





Μηνύματα
15.014
Reaction score
20.759
μετά από ενδελεχή μελέτη των καιρικών φαινομένων το αποφάσισα:
θα ξεκινήσω από γλυκά νερά μεσόγεια κλπ για ανάβυσοο (με κρεμεζί πουκάμισο) και μετά θα πάρω τον αέρα που θα έχει φουσκώσει προς την παραλιακή να με πάει μιώντας μέχρι συγγρού κλπ.
ντάξει ο μπρέτσος θα κανε το ανάποδο αλλά χέστηκα.
αμ πως α
 


Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
μαζέψου ρε! πως θα πάρεις τροχούς έτσι;
Τροχούς θα πάρω όταν κάνω απόσβεση τα πρώτα έξοδα (στα μείον 15 κιλά δηλαδή) =90
Δεν θα χρειαστεί τροχούς, αφού θα κατρακυλάει ο ίδιος :lolsign:
Μη με μπριζωνεις γιατί θα ξαναβγω αύριο....
Rolling Mitsos δηλαδή; 8-)🎸
Rolling μπογος θα έλεγα!
μετά από ενδελεχή μελέτη των καιρικών φαινομένων το αποφάσισα:
θα ξεκινήσω από γλυκά νερά μεσόγεια κλπ για ανάβυσοο (με κρεμεζί πουκάμισο) και μετά θα πάρω τον αέρα που θα έχει φουσκώσει προς την παραλιακή να με πάει μιώντας μέχρι συγγρού κλπ.
ντάξει ο μπρέτσος θα κανε το ανάποδο αλλά χέστηκα.
αμ πως α
Πόσα χλμ έχεις κατά νου για αύριο και τι ώρα λες να ξεκινήσεις?
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.262
Reaction score
41.935
Επίσης πονάει η πλάτη ψηλά γιατί έχω την εντύπωση πως κάθομαι λάθος στο μπασικλετο και σηκώνω ώμους και αγκώνες. Όταν χαμηλώνω ώμους και αγκώνες και βυθίζομαι στη θέση οδήγησης, καλυτερεύει λίγο η κατάσταση.
Το χειρότερο μου είναι οι πατούσες όμως. Είναι μόνιμα μουδιασμένες. Ελπίζω με τα gaerne και τα spd να μην πονάω...
Εγώ έχω τη εντύπωση πως χρειάζεσαι μεγαλύτερο λαιμό τιμονιού, πολύ μικρό τον κόβω και γιαυτό ίσως έχς θέμα.
Για το μούδιασμα στα πατούχια βάλε ένα παπούτσι με σκληρό πάτο
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Εγώ έχω τη εντύπωση πως χρειάζεσαι μεγαλύτερο λαιμό τιμονιού, πολύ μικρό τον κόβω και γιαυτό ίσως έχς θέμα.
Για το μούδιασμα στα πατούχια βάλε ένα παπούτσι με σκληρό πάτο
Παίζει αυτό το σενάριο σίγουρα. Καταρχάς αυτός ο λαιμός είναι από mountain και χρήζει αλλαγης. Λογικα στο fitting θα μάθω το μήκος που θέλω και θα ψαχτω... Όσο για τα παπούτσια θα δω τι θα κάνω...
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.262
Reaction score
41.935
Το χειρότερο για το μούδιασμα είναι το αθλητικό παπούτσι, έχει μαλακή σόλα και παραμορφώνει το πάτημα στο πατούχι, ο λαιμος φωνάζει πάνω στο σύνολο αλλά και για τα κυβικά σου.
Για το Κwli βάλε καμιά chamois κρεμουλα μέχρι να γίνει πολύ σκληρός για να πονάει!
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
το παράθυρο ευκαιρίας είναι 0800-1100
η ανάβυσσος είναι 45 χλμ από μεσόγεια και 55 από παραλία
έχω στόχο τα 100 δηλαδή
Καλά να περάσεις :lol: :lol: :lol:
Άκου 100 σε τρεις ωρες.....τρία ταψιά σπακανοπιτα θα θέλω μετά....
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.262
Reaction score
41.935
το παράθυρο ευκαιρίας είναι 0800-1100
η ανάβυσσος είναι 45 χλμ από μεσόγεια και 55 από παραλία
έχω στόχο τα 100 δηλαδή
Θα τα καταφέρεις, είμαι σίγουρος.
Δώκε πόνο σε όλο το κορμί!
Θυμάμαι τη πρώτη φορά που πήγα στη Κόρινθο, χαρά και φώτο στο Ισθμό και στη επιστροφή είχα μείνει απ'όλα στη Πάχη.
Φώτο κλάμα και ταλαιπωρία...
Φυσικά ήρθαν και με φόρτωσαν με αμάξι, μετά με πήρε ο ύπνος μέσα στη μπανιέρα από τη κούραση, έκανα να συνέλθω 3 μέρες, αξέχαστες στιγμές!
 
Last edited:


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.262
Reaction score
41.935
Αυτό αλήθεια δεν το κατάλαβα.
Να το πάρω για προσβολή ωρε? :lol::lol::lol:
Τι δεν κατάλαβες?
Οδηγας όρθιος πολύ και δεν είσαι και μικρόσωμος, αφού σε έχω δει.
Όταν διάβασα τη περιγραφή του πόνου, πήγα πίσω και είδα τη φώτο με το ποδήλατο που ανέβασες, στου καπάκι...
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Κατάλαβα... Θα λυθούν όλα με το φιτινγκ. Μέχρι τότε θα πεταλαρω όσο μπορώ.
Τι δεν κατάλαβες?
Οδηγας όρθιος πολύ και δεν είσαι και μικρόσωμος, αφού σε έχω δει.
Όταν διάβασα τη περιγραφή του πόνου, πήγα πίσω και είδα τη φώτο με το ποδήλατο που ανέβασες, στου καπάκι...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
το παράθυρο ευκαιρίας είναι 0800-1100
η ανάβυσσος είναι 45 χλμ από μεσόγεια και 55 από παραλία
έχω στόχο τα 100 δηλαδή
100χλμ σε 3 ώρες είναι 33χλμ/ώρα μέση ταχύτητα. Είσαι το alter ego του @bretsos και δεν το ξέρουμε;;; :roflmao:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.486
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top