Ποδήλατο





Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Τελικά αγόρασα μεταχειρισμένο το προπονητήριο της Elite turbo Muin με ενσωματωμένο misuro b+. Είναι πιο παλιό μοντέλο αλλά θεωρώ ότι θα με καλύψει μια χαρά.

Θα το παραλάβω την άλλη εβδομαδα και θα έχουμε να λέμε.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.966
Reaction score
20.486
Τελικά αγόρασα μεταχειρισμένο το προπονητήριο της Elite turbo Muin με ενσωματωμένο misuro b+. Είναι πιο παλιό μοντέλο αλλά θεωρώ ότι θα με καλύψει μια χαρά.

Θα το παραλάβω την άλλη εβδομαδα και θα έχουμε να λέμε.
Άντε μπράβο! Ένας μήνας δωρεάν συνδρομή στο TrainerRoad από μένα!
 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Άντε μπράβο! Ένας μήνας δωρεάν συνδρομή στο TrainerRoad από μένα!
Άμα το είχα αγοράσει από εσένα θα είχα 12μηνη συνδρομή δωρεάν;
😁😁😁😁
Ευχαριστώ!!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.966
Reaction score
20.486
Άμα το είχα αγοράσει από εσένα θα είχα 12μηνη συνδρομή δωρεάν;
😁😁😁😁
Ευχαριστώ!!
Άμα το είχες πάρει από εμένα, όλο και κάποιο extraδακι θα είχες!!! Θα σου στείλω το link με τη συνδρομή, αργότερα, απόψε.
 

Μηνύματα
266
Reaction score
123
Γειά σας και απο εμένα!

36 χρονών και κάτοχος τα τελευταία 2 χρόνια ενός specialized sirrus
Το αγόρασα για να πηγαινοέρχομαι στη δουλειά (σύνολο ~25χλμ) και για έξτρα κοντινές βόλτες με μέχρι τώρα να έχω κάνει ~1000χλμ μόνο γιατί οι υποχρεώσεις δε με αφήνουν.
Τελευταία το έχω πάρει ζεστά και βρίσκω χρόνο.

Θέλω να προσθέσω αισθητήρα cadence και καρδιακών παλμών για να το πάω ένα βήμα παρακάτω.
πχ. έκανα το λάθος να ρίχνω το cadence υπερβολικά σε ανηφόρα με 1η σε σημείο να μή μπορώ να την ανέβω ενώ την έχω ανέβει και με 3η παλαιότερα.

Τί χρησιμοποιείται εσείς?
Εγκατέλειψα το huawei health και μετέφερα όλα τα δεδομένα στο strava αλλά διάβασα ότι έκοψε τους αισθητήρες παλαιότερα γιατί κολλούσε και τώρα έβαλαν μόνο για καρδιακούς παλμούς.

Δε με ενδιαφέρει να μοιράζομαι με άλλους τα δεδομένα. Μόνο εγώ να το έχω να βλέπω πού βρίσκομαι και τί να κάνω να βελτιωθώ.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.986
Καλώς τον!!
Νομίζω πλέον μπορείς να έχεις αισθητήρες μέσω εφαρμογής στο στράβα.
Ζώνη καρδιακών παλμών να πάρεις garmin ή polar.
Cadence όλα πάνω κάτω τα ίδια είναι, και εκεί όμως η garmin είναι μια καλή επιλογή.
 


Μηνύματα
19.333
Reaction score
13.548
Καλώστονα.
Σωτο, συντεκνος!
Α δεν το πρόσεξα! Καλώς τονε και από τα Χανιά τότε! 😎

Παρεμπιπτόντως, είχα και μία ωραία βολτούλα σήμερα, στα ψηλά, μήπως δω το Φως των Φώτων (αν και είχε συννεφιά) :geek: :gamer:

chosti.jpg
IMG_20210106_151737.jpg
IMG_20210106_152034.jpg
IMG_20210106_152039.jpg
IMG_20210106_152904.jpg
 






Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.981
Να με και εγώ, γράφω στο avsite, χαζεύω και τον παρολιγο εμφύλιο στην dear USA. :bigboss:

Έχοντας παραγγείλει παπούτσια, εχοντας παραλάβει σορτσάκι, φανελάκι, μακρυμάνικο και κοντομάνικο ποδηλατικό μπλουζάκι με φερμουάρ πως λέγονται. Τώρα βάζω στο προγραμμα τα επόμενα αναγκαία.
Όπως:
Cadence meter Garmin Speed & Cadence sensor 2 Bundle
Ζώνη για παλμούς Polar H10 / Garmin HRM dual / HRM pro
Υπολογιστής ποδηλάτου προπόνησης κτλ ??
Watt meter ??
Κράνος λογικά για κανα KASK Mojito 3 λευκό (να με βλέπουν σίγουρα) και εγώ θα πάω. Κουκλί φαινετε

Παρακαλω προτινεται.

Οποτε μένει το ποιο ίσως σημαντικό.
Ειμαι μεταξύ του Canyon Endurace CF SL Disc 7.0 & Endurace CF SL Disc 8.0 Di2

Ναι μπορώ να καταλάβω το 8.0 είναι καλύτερο. Η απορία μου είναι αν εγώ θα εκτιμήσω τη διαφορά πέρα από το να πατάω κουμπάκια και να αλλάζει ταχύτητες (Υποθέτω είναι full Di2 όποτε θα έχει το..κουμπί?)?

Γιατί υπάρχει μια οικονομική διαφορά που αν δεν εκτιμήσω - καταλάβω τη διαφορά θα προτιμούσα να μην γίνει.

Εχουν γίνει κρατήσεις και στα 2 ποδήλατα για Απρίλιο και Φεβρουάριο. Όποτε μέχρι τέλος του μήνα βαριά βαριά πρέπει να έχω αποφασίσει. Παρακαλώ για άλλη μια φορά θα ήθελα τα φώτα σας:download::drinks:
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.986
Υπολογιστής garmin
Ζώνη η dual είναι μια χαρά, το κράνος είναι επίσης μια καλή επιλογή.
Όσο για τη επιλογή ποδηλάτου θα είσαι μια χαρά με το 7.0 αλλά άμα μπορείς να δώσεις τις παραπάνω παράδες για το 8.0 θα ήταν ακόμα καλύτερα.
Δεν θα πάρεις μόνο κουμπάκια που θα αλλάζουν ταχύτητες, θα πάρεις ένα παραμετροποιήσιμο σύστημα αλλαγής ταχυτήτων μέσο εφαρμογής, ασύρματη επικοινωνία με υπολογιστή ποδηλάτου και χειρισμό.
Επίσης το σύστημα γίνεται όλο και καλύτερο με συχνές αναβαθμίσεις και προσθήκες λειτουργιών από τη shimano.

Δική σου ή επιλογή, υπόψιν σε λίγο καιρό η shimano θα περάσει σε αναβάθμιση όλης της di2 σειράς, θα βάλει στο παιχνίδι τη 105 σειρά προφανώς ενσύρματα και τη ultegra kai dura ace ως ασύρματες.
Αυτό σημαίνει πως κατευθείαν θα χαθεί η αξία του προηγούμενου group set.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.712
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top