Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.230
Reaction score
41.873
Του Αγίου Σωτήρα θα στη πάρω δώρο, να αποθανατιζεις τους πέτσακες που πάνε να σε φάνε λάχανο με τα ναβάρα :lolsign:
 

Μηνύματα
19.295
Reaction score
13.523
Αν ήθελα χάλια κάμερα, θα έβαζα και την Sony HDR AS200V που είχα πάρει πρώτη το 2015! Μέχρι 1080 πάει κι αυτή, αλλά έχει κι μια υποτυπώδη σταθεροποίηση! :gamer:

Για ακόμα καλύτερα, βάζω την FDR 1000 πίσω, κι έχω και την FDR 3000 μπροστά... :dance2:


Παρεμπιπτόντως, δεν ξέρω πότε γιορτάζει αυτός ο Άγιος Σωτήρας (αγνοούσα και την ύπαρξη του)! Του Σωτήρος γιορτάζω (Μεταμόρφωση του Σωτήρος), 6 Αυγούστου... :roflmao::geek:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.230
Reaction score
41.873
Ναι ρε έχς δίκιο, σε μπέρδεψα με τη ανάβαση του Αγίου Σωτήρα που πήγα τις προάλλες... :roflmao:
 

Μηνύματα
19.295
Reaction score
13.523
Μάλλον δεν υπάρχει καν άγιος "Άγιος Σωτήρας"! Ψάχνω, όλα στον οικισμό αυτόν αναφέρονται... :geek:
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.466
Reaction score
30.669
Αυτό που επισημαίνει ως το μεγαλύτερο πρόβλημα, της στάθμευσης του ποδηλάτου, ισχύει. Ευτυχώς έχω χώρο που το βάζω στο γραφείο μου, είναι μόνο για διαδρομή σπίτι-δουλειά. Και κουβαλάω καλού κακού και πολύ χοντρή αλυσίδα.
 

Μηνύματα
15.008
Reaction score
20.732
καλά αυτό είναι γενικό θέμα σε όλη την ευρώπη.
στην Ολλανδία τα μαζεύουν μαζί με την αλυσίδα
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.230
Reaction score
41.873
Πολύ ρομαντικά μας τα λέει ο φίλος και δεν θα του βγει σε καλό...
Η Αθήνα είναι ότι πιο επικίνδυνο για ποδηλάτη.
Θα μπορούσα να ξεκινήσω και να μη σταματήσω ποτέ γράφοντας τους λόγους.

Αυτό τα λέει όλα
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.734
Reaction score
83.501
Η σταθερή μετακίνηση στη δουλειά με ποδήλατο έχει πολλούς αστερίσκους, ακόμα κι αν βγάλουμε το θέμα της ασφάλειας εκτός.

Απόσταση, μορφολογία εδάφους, ηλικία, φυσική κατάσταση, ύπαρξη αθλητικού παρελθόντος, κλιματικές συνθήκες, πάρκινγκ κλπ.

Για παράδειγμα, τώρα που η θερμοκρασία ανεβαίνει για τα καλά, ένας, ας πούμε, τραπεζικός υπάλληλος που πρέπει στη δουλειά να είναι με πουκάμισο και σακάκι, είναι υποχρεωμένος να κουβαλάει βαλιτσάκι και να κάνει κάπου ντους για να μη μυρίζει σαν κουνάβι. Οπότε, ακόμα κι αν γλυτώνει λίγο χρόνο στη διαδρομή, έχει έξτρα αγγαρείες που ακυρώνουν κάθε θετικό.

Είναι λιγότερο από 10% το ποσοστό που πληροί τις προϋποθέσεις.
 

Μηνύματα
15.008
Reaction score
20.732
κάπως έτσι.
ο μόνος τρόπος να μην χρειάζεσαι μπάνιο στην άφιξη είναι μικρή απόσταση , κατηφορική κατά προτίμηση και ποδηλατική ένδυση που έχει αντιμικροβιακή προστασία (τώραπ ου ζεσταίνει ο καιρός)
ωστόσο αν ντε και καλά σακάκι μόνο αν το αφήνεις στο γραφείο (πχ ένα μπλε και ένα γκρί).
για πουκάμισο και παντελόνι δεν είναι θέμα, ωστόσο καλό είναι να έχεις και καβάτζα μια ντουζιέρα (ποτέ δεν ξέρεις 2-3 φορές χρειάστηκε).

σε casual ντύσιμο είναι πιο εύκολο το θέμα και πάντα έχει να κάνει με συνδυασμό προϋποθέσεων (απόσταση , ωράριο, dress code κλπ)

από την άλλη ακόμα και αυτό το 10% αν το γυρίσει στο ποδήλατο η διαφορά στους δρόμους θα είναι εντυπωσιακή.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.230
Reaction score
41.873
Προσωπικά είμαι από τους πολύ τυχερούς, στη δλειά έχω θκόμ χώρο ενδιαιτήσεως με ντουζιέρα κλπ, επίσης χώρο φύλαξης του ποδηλάτου.
Όσο για τη βρώμα του ιδρώτα, στη Αθήνα άπαξ και ιδρωσω έστω και λίγο είμαι κατευθείαν για μπάνιο και εγώ και τα ρούχα, δεν ισχύει το ίδιο στη επαρχεία, έχει τύχει σε μια μέρα να κάνω 2 προπονήσεις με τα ίδια ρούχα.
 






Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.982
Δίνεις απίστευτο πόνο τελευταίο καιρό, νομίζω ότι είσαι σε απίστευτη φορμα. Χαίρομαι να βλέπω τι μπορείς να κάνεις. Απολαύστε το. Συνέχισε έτσι, πρότυπο! :thumbsup::drinks:
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.921
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top