Ποδήλατο

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.875
Reaction score
20.366
Σώτο είχες δίκιο για τη τοποθέτηση του σενσορα μπροστά, σε αρκετές φάσεις είδα στη ευθεία να κάνει βυθίσεις η ταχύτητα.
Πάντως, εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το speed sensor στο κέντρο του πίσω τροχού.
 

Μηνύματα
369
Reaction score
916
Πάντως, εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το speed sensor στο κέντρο του πίσω τροχού.
Εσυ είσαι αργός και τα ηλεκτρομαγνητικα κύματα φτάνουν στο δεκτη. Πάνω στο ποδήλατο του bretsos ο δεκτης που είναι πιο μπροστά κινείται με τέτοια ταχύτητα που δεν τον προλαβαίνουν. Γιαυτό τον βολεύει στον μπροστά τροχό, έτσι τα κύματα επικοινωνίας σκονταφτουν στον δέκτη καθώς τα σαρώνει ερχόμενος από πίσω.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Σε 4-5 φάσεις είδα από 40χλμ/ω να πέφτει στα 20χλμ/ω και γιαυτό ψάρωσα.
Του άλλαξα θέση και βλέπουμε, μπορεί να είναι και ιδιοτροπίες της bryton, θα δείξει...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Εσυ είσαι αργός και τα ηλεκτρομαγνητικα κύματα φτάνουν στο δεκτη. Πάνω στο ποδήλατο του bretsos ο δεκτης που είναι πιο μπροστά κινείται με τέτοια ταχύτητα που δεν τον προλαβαίνουν.
Το μέγεθος του σενσορα είναι σχεδόν όσο δγιό 2032 μπαταρίες, με τόσο μικρό κύκλωμα και αυτονομία μπαταρίας που βγάζει λέει η Garmin 1 χρόνο... Λογικά έχουν γίνει εκπτώσεις στη εμβέλεια...

GUID-CAAB2609-AECB-4F3E-9D02-468478CE9D81-high.jpg


IMG_2943_thumb.jpg
 




Μηνύματα
369
Reaction score
916
Ήτανε σκληρός και τον λέγαν Φέτα :p

Πάντως για να νιώσεις καλύτερα σε συνεκρινα με την ταχύτητα του φωτός.
Ζητώ συγνώμη σε κάθε περίπτωση. :drinks:
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Είσαι σκληρός μαζί μου.:(
Θα σε πω κάτι, όλοι καλοί ήμαστε, από τους καλούς πάντα θα υπάρχουν και οι καλύτεροι, από τους καλύτερους πάντα θα υπάρχουν οι πολύ καλύτεροι και μετά πρέπει να περάσεις στις σκόνες, έτσι πάει το πράμα!
Ο Άλεξ κάποια στιγμή αναφέρθηκε στη λέξη '' συνέπεια'' δεν υπάρχει άλλο μυστικό.
Χρόνος και συνέπεια και θα ανακαλύψεις μια κρυφή δύναμη που όλοι κρύβουμε μέσα μας.
Εγώ από τότε που έφυγα από τις παρέες που απλά βγαίναμε για να κάνουμε χαμούλι... Έχω περάσει σε άλλο επίπεδο, η επιλογή παρέας είναι πολύ βασική στη ποδηλασία.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.113
Θα σε πω κάτι, όλοι καλοί ήμαστε, από τους καλούς πάντα θα υπάρχουν και οι καλύτεροι, από τους καλύτερους πάντα θα υπάρχουν οι πολύ καλύτεροι και μετά πρέπει να περάσεις στις σκόνες, έτσι πάει το πράμα!
Ο Άλεξ κάποια στιγμή αναφέρθηκε στη λέξη '' συνέπεια'' δεν υπάρχει άλλο μυστικό.
Χρόνος και συνέπεια και θα ανακαλύψεις μια κρυφή δύναμη που όλοι κρύβουμε μέσα μας.
Εγώ από τότε που έφυγα από τις παρέες που απλά βγαίναμε για να κάνουμε χαμούλι... Έχω περάσει σε άλλο επίπεδο, η επιλογή παρέας είναι πολύ βασική στη ποδηλασία.

Όποιος μπορεί να κάνει μίνιμουμ 10 ώρες/βδομάδα σωστή προπόνηση και να έχει τη μακροπρόθεσμη συνέπεια που λέμε, θα φτάσει κάποια στιγμή το 80-90% της μέγιστης απόδοσης του οργανισμού του. Από κει και πάνω χρειάζεται πολλή δουλειά για πολύ μικρές βελτιώσεις.

Πολύ βασικό: οι στόχοι είναι προσωπικοί. Κάθε σύγκριση είναι άτοπη. Μπορεί κάποιος να κάνει 5 ώρες προπόνηση και να είναι καλύτερος από έναν που κάνει 10, ακόμα κι αν όλες οι υπόλοιπες παράμετροι είναι ίδιες. Γονίδια...

Θυμάμαι πριν αρκετά χρόνια που διάβασα ότι όταν η ομάδα του Alberto Contador άρχισε προετοιμασία για τη νέα σεζόν, αυτός πήγε μετά από 2 βδομάδες εντελώς απροπόνητος και στις ανηφόρες τους άφηνε όλους πίσω. Και μιλάμε για επαγγελματίες αθλητές.
 






Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Έχουν αυξηθεί (λέμε τώρα) τα χιλιόμετρα που βγάζω και μάλλον θα πρέπει να πάρω παγούρι να έχω μαζί μου. Έχετε να προτείνετε κάτι αντί για νερό, πλην των κλασσικών ισοτονικών και ηλεκτρολυτών?
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Κυριακή πρωί;
Αλλά που;
Σε τι υψόμετρο ;
Αν φύγω πες 7 από Χολαργό δε θα μαι 8 και λίγο στο τελεφερίκ;
Τι μέχρι που? Μέχρι τις κεραίες!
1 ώρα από Χολαργό πιστεύω πως το έχς
Έχουν αυξηθεί (λέμε τώρα) τα χιλιόμετρα που βγάζω και μάλλον θα πρέπει να πάρω παγούρι να έχω μαζί μου. Έχετε να προτείνετε κάτι αντί για νερό, πλην των κλασσικών ισοτονικών και ηλεκτρολυτών?
Τι έχεις χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής?
Απο ισοτονικά και τέτοια εννοώ
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Τι έχεις χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής?
Απο ισοτονικά και τέτοια εννοώ
Στο ποδήλατο τίποτα, δε χρειαζόμουν μέχρι τώρα. Εγώ, αυτή τη στιγμή, κάνω μία ώρα κάθε βράδυ. Σε αυτή τη μία ώρα έβγαζα 8, μετά 10, μετά 15 χλμ. Τώρα όμως βγάζω 20 και λογικά θα ανέβω σιγά σιγά, οπότε σκέφτομαι να έχω παγούρι μαζί.

Από ισοτονικά μόνο ισοσταρ έχω χρησιμοποιήσει κατά καιρούς, στο τρέξιμο. Πλέον το ποδήλατο έχει αντικαταστήσει το τρέξιμο.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Ωραία, δοκίμασε άμα θες Αυτό , έχω καταλήξει σε αυτό μετά από πολλά άλλα.
Το πορτοκαλί είναι η πιο αποδεκτή και ουδέτερη γεύση για εμένα, όλα τα υπόλοιπα τα βρήκα πολύ γλυκά πχ κεράσι και λεμόνι
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top