Ποδήλατο


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
6 με 7 έχω στο θκομ , τα φενιξ έχουν αρκετά παραπάνω
Δεν τις παρακολουθώ πλέον αυτές τις τεχνολογίες, έχω πολλά Pet μπρίζας στο κεφάλιμ και όταν βγαίνω για ποδήλατο θέλω να μη με κυνηγάνε από πίσω αυτές οι έγνοιες.
Κάθε 3 μήνες φορτίζω το ποδήλατο και μια φορά τη βδομάδα το gps.
Ένα φωτάκι πίσω θα ήθελα να κρατάει 24 ώρες και θα ήμουν αρχηγός!!
Όλα είναι της μιάς προπόνησης... >:(
 


Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
11 άτομα είμαστε, φτιάξαμε ομάδα :lolsign:

View attachment 184531

Αν δεν μας βγει με το ποδήλατο το γυρνάμε σε μπάλα άμα λάχει.
Αν όχι, γεμίζουμε τραπέζι στη Χασιά και τσακιζουμε άνετα μια προβατίνα :biggrin:
Τά 'παμε. Μη τα ξαναλέμε. Για προβατίνα, κι εγώ μέσα!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Τά 'παμε. Μη τα ξαναλέμε. Για προβατίνα, κι εγώ μέσα!
Ελα εσύ με το αμάξι, ελπίζω να έχεις κάνα φορτηγάκι να φορτώσουμε τα ποδηλατάκια στη επιστροφή... 🤣
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Ήμουν σίγουρος πως θα μπλέξω με το φιστινκ του σωστού μήκους βραχίονα, ο καθένας πατάει τη κοιλιά και βγάζει ότι μήκος του κατέβει.
Το θέμα που αντιμετωπίζω είναι ενόχληση και στα 2 γόνατα (όχι πόνος) και πόνος στη μέση, στη μυϊκή περιοχή.
Η παραγγελία έφυγε στα 170mm σε Ultegra 39-53, ήθελα τον 9100 αλλά δεν μπορώ να ρισκάρω τόσες παράδες σε δοκιμές...
Βάζω, δοκιμάζω και αν όλα πάνε καλά του βάζω και ένα αριστερό βατόμετρο και τέλος.

cr186b00_1-grey.jpg
 


Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Σάκη αυτή η ανάβαση πρέπει και επιβάλλεται σε βάθος χρόνου να βγει σε 20 λεπτα :)
Τα πας πολύ καλά όμως!

View attachment 184881
Χρήστο δεν φταίω εγώ, έμπλεξα με κακές παρέες σήμερα. Πέτυχα την ομάδα Greek randonneurs στην αρχή της ανάβασης, που αγωνίζονται σε ένα brevet με αρχή την Ιτέα και μέσω Καρπενησίου επιστροφή στην Ιτέα από Ναύπακτο. Είχαν κάνει ήδη 160 χιλιόμετρα με 5000 υψομετρικά και εγώ είχα 20 σκάρτα (δήλωσα περισσότερα φυσικά) τους λέω τι θα γίνει θα πάμε λίγο πιο γρήγορα θέλω να είμαι Διδυμότειχο πριν νυχτώσει, μου λένε κάνεις brevets? λέω όχι ασχολούμαι με την αγωνιστική ποδηλασία είμαι στην ομάδα avsite, μου λένε δεν σας ξέρουμε, του απαντώ θα μας μάθετε dont worry...

20201031_140221.jpg

20201031_140214.jpg

20201031_134319.jpg

Screenshot_20201031-145427_Connect.jpg

Έφυγε και ο βλάχος απ το μαντρί...
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Από τις φώτο πάντως καταλαβαίνω πως είναι 1000 γούστα, και ασφαλές τα μέρη εκεί σαπάν, σε τέτοια μέρη έκανα και εγώ παταλι μια βδομάδα.
Τώρα που γράφω γύρσα ξανά Αθήνα :(
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.412
Μωταυπουργειαμου δεν έχει ποδήλατο αυτό το σκ
Σήμερα είχε πολύ πέρα δώθε δουλειές και αύριο εκδρομή λαγκάδια Βυτίνα κλπ
(Όχι δεν παίρνω ποδήλατο μέχρι εκεί )
εκτός αν τολμήσω να βγω σούρουπο αύριο αν δεν έχει κίνηση και πάω μόνο σε μεγάλους δρόμους φωτεινούς ...
 




Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Από τις φώτο πάντως καταλαβαίνω πως είναι 1000 γούστα, και ασφαλές τα μέρη εκεί σαπάν, σε τέτοια μέρη έκανα και εγώ παταλι μια βδομάδα.
Τώρα που γράφω γύρσα ξανά Αθήνα :(
Μόνο τα σκυλιά Χρήστο είναι το πρόβλημα όλα τα υπόλοιπα είναι ιδανικά. Δεν βάζω φωτογραφίες τοπία γιατί προσπαθώ να μην σταματάω. Και από υψομετρικά όσα βαστάνε τα πόδια σου. Άπειρα υψομετρικά. Εκεί που τους άφησα πχ τους brevetάδες στις φώτο έχει κατάβαση 900 μέτρα σε 10 χιλ με όλο πέταλα στροφές και καλό οδόστρωμα. Άντε ξανά ανέβα μετά...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Τα σκλιά φαίνονται από μακριά αν είναι επιθετικά ή εάν είναι κότες.
Στα επιθετικά βγάζω το μπουκάλι με το νερό και τους πετάω με πίεση, τρώνε άσχημο ξενερωμα και πολύ πιθανόν να μη ξανά επιτεθούν σε ποδηλάτη.

Θα έρθει ο καιρός που οι ανηφόρες δεν θα είναι τόσο πρόβλημα, άλλωστε από το ανήφορο διαρκείας βγαίνεις πάντα πιο δυνατός.;)

ΥΓ.
Φέτο έχω κάνει τα περισσότερα υψομετρικά από οποία δήποτε άλλη χρονιά, το έχω βάλει στο πρόγραμμα από τη αρχή του έτους '' όπου ανηφόρα και χαρά, η Βασίλω πρώτη'' :biggrin:
IMG_20201031_202848.jpg
 
Last edited:

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Μωταυπουργειαμου δεν έχει ποδήλατο αυτό το σκ
Σήμερα είχε πολύ πέρα δώθε δουλειές και αύριο εκδρομή λαγκάδια Βυτίνα κλπ
(Όχι δεν παίρνω ποδήλατο μέχρι εκεί )
εκτός αν τολμήσω να βγω σούρουπο αύριο αν δεν έχει κίνηση και πάω μόνο σε μεγάλους δρόμους φωτεινούς ...
Να περάσεις καλά στα πάτρια εδάφη!
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Τα σκλιά φαίνονται από μακριά αν είναι επιθετικά ή εάν είναι κότες.
Στα επιθετικά βγάζω το μπουκάλι με το νερό και τους πετάω με πίεση, τρώνε άσχημο ξενερωμα και πολύ πιθανόν να μη ξανά επιτεθούν σε ποδηλάτη.

Θα έρθει ο καιρός που οι ανηφόρες δεν θα είναι τόσο πρόβλημα, άλλωστε από το ανήφορο διαρκείας βγαίνεις πάντα πιο δυνατός.;)

ΥΓ.
Φέτο έχω κάνει τα περισσότερα υψομετρικά από οποία δήποτε άλλη χρονιά, το έχω βάλει στο πρόγραμμα από τη αρχή του έτους '' όπου ανηφόρα και χαρά, η Βασίλω πρώτη'' :biggrin: View attachment 184922
Παραδόξως Χρήστο μου αρέσουν περισσότερο οι ανηφόρες παρά οι καταβάσεις αν και μου αρέσει γενικά η ταχύτητα
Τέλος πάντων αν η ανηφόρα γίνει εύκολη υπόθεση θα ξεφύγω τελείως εδώ πάνω. Ο μεγάλος μου στόχος είναι να πάω μέχρι το χωρίο της μάνας μου και πίσω (εντός του νομού - πολύ δύσκολο).
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Χθες κατέβηκα Ναύπλιο και το πήρα απόφαση.
Έφερα Αθήνα το koga.... Έχω πάνω από χρόνο να το βολτάρω γιατί πάχυνα, γιατί βαριόμουν γιατί γιατί γιατι.... Όμως δεν πάει άλλο πρέπει να αρχίσω.
Φούσκωμα και μια μικρή βόλτα του χιλιομέτρου στο γύρω γύρω από το σπίτι.... Ξανάνιωσα, καμία σχέση με τον τίγρη το lappiere που είναι για σούπερ μάρκετ και δουλειές στο κέντρο.
Πρώτη αγορά πρέπει να είναι εκείνα τα πετάλια που δεν πήρα ποτέ, θύμησε μου bretsos, και ένα ζευγάρι παπούτσια. Επίσης κράνος γιατί δεν έχω.
Bib και λοιπά θα έρθουν σιγά σιγά.
Άντε καλό μήνα!
20201101_091543.jpg
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.103
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top