Ποδήλατο


Μηνύματα
19.199
Reaction score
13.479
Το θέμα με τον Safa είναι ότι δεν υπολογίζει σχεδόν καθόλου ότι τρέχει σε δρόμους ανοιχτούς στην κυκλοφορία, κι όσο ερημικοί κι αν είναι τις περισσότερες φορές, τίποτα δεν αποκλείει να έρχονται οχήματα από την άλλη πλευρά τους, σε δρόμους με τόσο κλειστές στροφές χωρίς ορατότητα. Τρέχει σα να είναι σε αγώνα πάντα, εκμεταλλευόμενος όλο το πλάτος του δρόμου... too risky...
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
O Τάκης Ξουρής είναι το αφεντικό του Cyclist. Πριν κάνεις το εξειδικευμένο bike fit (The Lab ) σου προτείνω να κάνεις το "απλό". Μάλλον θα στο κάνει ο Πορτελάνος. Είναι το 95% όσων χρειάζεσαι σε αυτό το επίπεδο.

Αργότερα, όταν θα έχεις μπει στο λούκι και θα ψάχνεσαι για τις λεπτομέρειες και την αεροδυναμική, μπορείς να κάνεις το πιο εξειδικευμένο.

Το βασικό θέμα αυτή τη στιγμή είναι να συνηθίσει το σώμα σου τη σωστή στάση στο νέο ποδήλατο. Είναι πιο σημαντικό κι από την προπόνηση. Αρκετοί έχουν ως bottleneck τη σωματική κούραση (πιάσιμο) ενώ το αερόβιο σύστημα έχει ακόμα να δώσει.
Πέρασα απο cyclist.
Αύριο μιλάω με Πορτελάνο για να κανονίσουμε το απλό fitting μόλις έρθουν με το καλό τα πεταλ και τα παπούτσια.
Του δίνω χαιρετίσματα ή όχι???
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.710
Reaction score
83.405
Πέρασα απο cyclist.
Αύριο μιλάω με Πορτελάνο για να κανονίσουμε το απλό fitting μόλις έρθουν με το καλό τα πεταλ και τα παπούτσια.
Του δίνω χαιρετίσματα ή όχι???
Έχεις PM. :)
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Νταξει φλαρακ ευτυχώς το είχες ήδη και θα δώσεις μόνο 400+ για όλα αυτά που είπες
Στα 221 ευρώπουλα είμαστε μόνο με παπούτσια και πεταλ.... Φοβάμαι πως θα το ξεπεράσουμε το παραπάνω νούμερο Παναή
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.202
Reaction score
41.780
Να τα ξεπεράσεις, άμα όμως το παρατήσεις το ποδηλατάκι όπως τη τελευταία φορά θα είναι κρίμα...
Τουλάχιστον προσπάθησε να βάλεις στο πρόγραμμα 4-5 ώρες τη βδομάδα, είναι περίπου 100km.
 

Μηνύματα
14.977
Reaction score
20.643
εγώ το ξεπέρασα ήδη και με οικονομικό πεταλάκι και παπουτσάκια του νονού και και και...
(πήρα σέλα)
(και thermal jersey)
(λαιμό όχι ακόμα)
ευτυχώς το σκ θα είναι κλειστά τα φαγομάγαζα και θα βγω παγανιά.
γιατί καλό το τρέξιμο , αλλά όπως δουλεύουν τα ποδάρια τα τριχωτά στο ποδήλατο δεν έχει.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.202
Reaction score
41.780
Μένετε κοντά Παναγιώτη με το μιτσούμπαε?
Παρέα θα είναι καλύτερα.
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Να τα ξεπεράσεις, άμα όμως το παρατήσεις το ποδηλατάκι όπως τη τελευταία φορά θα είναι κρίμα...
Τουλάχιστον προσπάθησε να βάλεις στο πρόγραμμα 4-5 ώρες τη βδομάδα, είναι περίπου 100km.
Θα προσπαθήσω... Δεν είναι δύσκολο να αφιερώσω 4-5 ώρες τη βδομάδα για μένα...
εγώ το ξεπέρασα ήδη και με οικονομικό πεταλάκι και παπουτσάκια του νονού και και και...
(πήρα σέλα)
(και thermal jersey)
(λαιμό όχι ακόμα)
ευτυχώς το σκ θα είναι κλειστά τα φαγομάγαζα και θα βγω παγανιά.
γιατί καλό το τρέξιμο , αλλά όπως δουλεύουν τα ποδάρια τα τριχωτά στο ποδήλατο δεν έχει.
Για το τρέξιμο θα διαφωνησω. Ότι καλύτερο έχω κάνει μέχρι σήμερα σε άσκηση ήταν οι προπονήσεις μου για τους τρεις μαραθώνιους που έχω κάνει. Ελπίζω και εύχομαι να ξανά τρέξω σύντομα.
Μένετε κοντά Παναγιώτη με το μιτσούμπαε?
Παρέα θα είναι καλύτερα.
Σίγουρα μένουμε και οι δύο σχετικά κοντά στο Juicy Grill από ότι έχω καταλάβει.... :lolsign: :lolsign: :lolsign:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.202
Reaction score
41.780
Για το τρέξιμο θα διαφωνησω. Ότι καλύτερο έχω κάνει μέχρι σήμερα σε άσκηση ήταν οι προπονήσεις μου για τους τρεις μαραθώνιους που έχω κάνει. Ελπίζω και εύχομαι να ξανά τρέξω σύντομα.
Αυτά είναι όλα από μαραθωνιους, μετάλλιο και συμμετοχή, κύπελο και βάθρο...
MVIMG_20201030_163012.jpg


Το άλλο μέλος της οικογένειας, τα χιλιόμετρα είναι οικογενειακή υπόθεση...
 


Μηνύματα
14.977
Reaction score
20.643
δεν ξεκινάμε καλά αν βάζουμε ώς σημείο αναφοράς το τζούσι να ξες (πες 600μ) . έπρεπε να πεις οτι είμαστε κοντά στον στίβο του verde.
(πάμε νεα μάκρη να δοκιμάσεις το φίστινγκ;)
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
δεν ξεκινάμε καλά αν βάζουμε ώς σημείο αναφοράς το τζούσι να ξες (πες 600μ) . έπρεπε να πεις οτι είμαστε κοντά στον στίβο του verde.
(πάμε νεα μάκρη να δοκιμάσεις το φίστινγκ;)
Κάτσε να έρθουν τα πράματα, να γίνει το φίστινγκ και όλα θα πάρουν το δρόμο τους!
Αυτά είναι όλα από μαραθωνιους, μετάλλιο και συμμετοχή, κύπελο και βάθρο... View attachment 185112

Το άλλο μέλος της οικογένειας, τα χιλιόμετρα είναι οικογενειακή υπόθεση...
Δικά σου βρε μπαγάσα ή του άλλου μέλους? Μας μπέρδεψες...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.202
Reaction score
41.780
Του αδερφού κατά 3 χρόνια μεγαλύτερος από μένα.
Ένα θα σε πω, έχει γράψει περισσότερα χλμ. με τα ποδάρια από όσα έχω γράψει εγώ πάνω σε ποδήλατο.
Είναι ακόμα στη ενεργό δράση, νικάει πλέον λόγο εμπειρίας και όχι λόγο δύναμης...
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Του αδερφού κατά 3 χρόνια μεγαλύτερος από μένα.
Ένα θα σε πω, έχει γράψει περισσότερα χλμ. με τα ποδάρια από όσα έχω γράψει εγώ πάνω σε ποδήλατο.
Είναι ακόμα στη ενεργό δράση, νικάει πλέον λόγο εμπειρίας και όχι λόγο δύναμης...
Μπράβο του, και εις ανώτερα!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.202
Reaction score
41.780
Μιας και γράψαμε για τις προσφορές του wiggle στα gaerne, έχω πάρει πριν λίγο καιρό τις ναυαρχίδες g stilo+.
Σε σχέση με τη προηγούμενη γενιά η αναβάθμιση είναι σε υψηλό επίπεδο.
Καλύτερη εφαρμογή, καλύτερα boa, καλύτερη κυκλοφορία του αέρα μέσα στο παπούτσι λόγο του νέου carbon πάτου, ο βαθμός ακαμψίας είναι 12 πάλι αλλά τα νιώθω πιο άκαμπτα (ίσως επειδή είναι καινούρια)
Μόλις στρώσουν (γύρω στα 500 χλμ) τα νιώθεις στα ποδάρια απίστευτα άνετα ακόμα και στη σφιχτή εφαρμογή.
Στα λεφτά που τα έχει τώρα είναι πραγματική ευκαιρία, τα φθηνότερα στο Ελλάδα είναι τα 340€ σε ότι χρώμα τα επιλέξεις.
 

Μηνύματα
296
Reaction score
546
εγώ το ξεπέρασα ήδη και με οικονομικό πεταλάκι και παπουτσάκια του νονού και και και...
(πήρα σέλα)
(και thermal jersey)
(λαιμό όχι ακόμα)
ευτυχώς το σκ θα είναι κλειστά τα φαγομάγαζα και θα βγω παγανιά.
γιατί καλό το τρέξιμο , αλλά όπως δουλεύουν τα ποδάρια τα τριχωτά στο ποδήλατο δεν έχει.
Παναγιώτη τι ψώνισες τελικά?
 

Μηνύματα
14.977
Reaction score
20.643
pro stealth που με είπε ο νονός, αύριο έρχεται (τσάκ/μπάμ)
ένα μακρυμάνικο
κάτι για τρέξιμο του κοριτσιού , κάτι φωτάκια για τα ποδήλατα των καννιβάλλων γαμήθηκε η πιπεριά
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.202
Reaction score
41.780
Θα νιώσεις πιο άνετα με τη Stealth, να πας εκεί που σου έκαναν φιστινκ να στη βάλουν.
Η αρίθμηση των rails από μοντέλο σε μοντέλο ή από εταιρία σε εταιρία είναι διαφορετική
Ξέρς να τη βαλς μαναχός?
Ξέρς τι μετράμε?
 

Μηνύματα
14.977
Reaction score
20.643
μπορώ να αντιγράψω τη θέση της αν ορίσουμε τα σημεία αναφοράς που φαντάζομαι δεν είναι ούτε η μύτη ούτε το τελείωμα.
υποθέτω ότι θα είναι το σημείο που αλλάζει το σχήμα και κλείνουν τα μάγουλα;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.582
Μηνύματα
2.864.957
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top