Ποδήλατο

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Σωτήρη συγγνώμη που θα φας απότομη προσγείωση με τη μούρη... Είναι ακριβώς όπως το διαβάζεις "μπάμιες" μπάμιες τριχωτες μέσα στη γλίτσα, είναι τρίτο στη λίστα των 10 αγαπημένων φαγητών μου... Λυπάμαι!! :roflmao: :lolsign:
Τρίτο; δεν το πιστεύω...
Τραχανάς και μπιφτέκια τα δύο πρώτα?
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.229
Reaction score
41.872
Τρίτο; δεν το πιστεύω...
Τραχανάς και μπιφτέκια τα δύο πρώτα?
1. Τα ρεβυθια ελαφρώς χυλωμένα, με φρέσκια ντομάτα και μπόλικη καυτερή πιπεριά.
2. Τραχανάς γλυκός
3. My precious
4.
5.
6.
7.
8.
9. Κιμάς σε όλες τις μαγειρικές μορφές του.
10.
 


Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Σήμερα έφαγα ΠΡΏΤΗ φορά στη ζωή μου ρεβυθια με μανεστρα, ντομάτα και καρότα. Γύρισα από εργοτάξιο κουρασμένος και πεινούσα αρκετά... Δε θα τα ξαναφάω ποτέ... Το χειρότερο μου ever... Καλά έκανα τόσα χρόνια και δεν τα δοκίμαζα... Μπλιαξ
 


Μηνύματα
15.008
Reaction score
20.731
ρε συ και εγώ ρεβύθια είχα σήμερα!
έφαγα και το γιαουρτάκι με τα αμύγδαλα του θείου για μετά την προπόνηση.
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Θα πω αύριο στην πεθερά να ισοφαρίσει με ένα δυνατό παστίτσιο....
ρε συ και εγώ ρεβύθια είχα σήμερα!
έφαγα και το γιαουρτάκι με τα αμύγδαλα του θείου για μετά την προπόνηση.
Ποιος θείος πάλι? Μας έχεις μαμησει με τα σόγια σου :lol: :lolsign: :lol: :lolsign:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.229
Reaction score
41.872
ρε συ και εγώ ρεβύθια είχα σήμερα!
έφαγα και το γιαουρτάκι με τα αμύγδαλα του θείου για μετά την προπόνηση.
Ακυρώνεται το μαγνήσιο μέσα στα γαλακτοκομικά αγαπητέ να ξέρς, τσάμπα πήγαν τα αμύγδαλα...
Να προτιμάς τα καρύδια μαζί με γιαουρτάκι ;)
 




Μηνύματα
15.008
Reaction score
20.731
θα πάω και την πέμπτη, έτσι για να σκάσετε από το κακό σας (ή να με φάνε οι λύκοι άμα έχω παγώσει από το κρύο)
 

Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.215
ρε συ και εγώ ρεβύθια είχα σήμερα!
έφαγα και το γιαουρτάκι με τα αμύγδαλα του θείου για μετά την προπόνηση.
Κάνεις και διατροφή? :p:p:p
Εγώ για αυτή την φωτογραφία δίνω ρισπέκτ πάντως. Το έχω κάνει πρόσφατα και σε σημείο που δεν θα σε βρούνε ποτέ αλλά δεν μου ήταν και τόσο ευχάριστο να ποδηλατώ νύχτα...
Στιγμιότυπο 2020-11-24, 9.55.43 πμ.png


Πάμε δυνατά το team !!! Να πορώνει ο ένας τον άλλο
 

Μηνύματα
15.008
Reaction score
20.731
τον δρόμο τον ξέρω καλά με το αυτοκίνητο.
στις παρυφές του Υμηττού είναι το ΕΜΠ.
τότε είχα ένα 205 14αρι με κοντό κιβώτιο (colorline) bilstein/eibach κλπ
όταν δεν ξέραμε τι να κάνουμε (κενόμ ή "κενό") ανεβαίναμε σαπάν , αλλά πατάγαμε από το σημείο που τελειώνουν τα δέντρα (μπα δε γούει η βλάστιση στον Υμηττό είναι από ανθρώπινη παρέμβαση, μάλιστα η δεντροφύτευση που έλαβε χώρα τις δεκαετιές του 50 κλπ γινόταν με χρήση γαϊδουριών/μουλαριών γιατί αφενός δεν υπήρχαν δρόμοι, αφετέρου ήταν μια ιδιωτική πρωτοβουλία και δεν υπήρχαν άλλα μέσα) για να έχουμε ορατότητα (και να μην φάμε λάχανο κάναν περιπατητή )
βέβαια με το ποδήλατο που σε ενδιαφέορυν άλλα πράμματα για τα οποία αδιαφορούσες με το αυτοκίνητο είναι κάτι καινούριο.
το φωτάκι πάντως θα ήθελα λίγο παραπάνω φως στο πλάι στην αρχή της δέσμης μισό μέτρο και 2 μέτρα μπροστα άλλο ένα για να βλέπω τις στροφές χωρίς να κόβω το τιμόνι.
λογικό συμπλήρωμα φωτισμού θα έβλεπα ένα προβόλι κράνους ώστε να το στρέφω προς το σημείο ενδιαφέροντος.
η βάση του είναι ένα θέμα , γιατί είναι μόνο λάστιχο και στις ανωμαλίες τείνει να πέσει.
Κάτι θα σκεφτώ.
 

Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.215
τον δρόμο τον ξέρω καλά με το αυτοκίνητο.
στις παρυφές του Υμηττού είναι το ΕΜΠ.
τότε είχα ένα 205 14αρι με κοντό κιβώτιο (colorline) bilstein/eibach κλπ
όταν δεν ξέραμε τι να κάνουμε (κενόμ ή "κενό") ανεβαίναμε σαπάν , αλλά πατάγαμε από το σημείο που τελειώνουν τα δέντρα (μπα δε γούει η βλάστιση στον Υμηττό είναι από ανθρώπινη παρέμβαση, μάλιστα η δεντροφύτευση που έλαβε χώρα τις δεκαετιές του 50 κλπ γινόταν με χρήση γαϊδουριών/μουλαριών γιατί αφενός δεν υπήρχαν δρόμοι, αφετέρου ήταν μια ιδιωτική πρωτοβουλία και δεν υπήρχαν άλλα μέσα) για να έχουμε ορατότητα (και να μην φάμε λάχανο κάναν περιπατητή )
βέβαια με το ποδήλατο που σε ενδιαφέορυν άλλα πράμματα για τα οποία αδιαφορούσες με το αυτοκίνητο είναι κάτι καινούριο.
το φωτάκι πάντως θα ήθελα λίγο παραπάνω φως στο πλάι στην αρχή της δέσμης μισό μέτρο και 2 μέτρα μπροστα άλλο ένα για να βλέπω τις στροφές χωρίς να κόβω το τιμόνι.
λογικό συμπλήρωμα φωτισμού θα έβλεπα ένα προβόλι κράνους ώστε να το στρέφω προς το σημείο ενδιαφέροντος.
η βάση του είναι ένα θέμα , γιατί είναι μόνο λάστιχο και στις ανωμαλίες τείνει να πέσει.
Κάτι θα σκεφτώ.
Α τέτοιος ήσνα? κατάλαβα με τους κάγκουρες έμπλεξα πάλι... Λοιπόν αν αυτές τις αναβάσεις τις βγάζουμε με μέτρια προσπάθεια είμαστε έτοιμοι για όλα...
Το φωτάκι σου έχει στενή δέσμη πάρε σαν το δικό μου το κινέζικο που είναι και powerbank και θα με θυμηθείς...
 



Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.215
@bretsos κυρίως

https://www.cyclesetsports.com/en/s...-short-sleeve-light-jacket-2017.html#/sizes-m

Castelli gabba 3 κοντομάνικο στα 125 τελική με μεταφορικά (χρησιμοποιούμε και το εκπτωτικό κουπόνι των 5ε)

Θετικά: λένε οι γνώστες ότι το 3 (του 2018) είναι καλύτερο από το gabba ROS (του 2020). Τα υπόλοιπα γνωστά - η κλασσική επιλογή του 60% των πελοτόν όταν έχει κρύο σε συνδυασμό με ένα μακρυμάνικο ισοθερμικό από μέσα +- μανίκια.
Αρνητικά: Είναι με την στάμπα της team sky (για εμένα θετικό - σπάνια το βρίσκεις αυτό και είναι πιο ακριβό) και είναι μαύρο.

Το χτύπησα σε L γιατί θέλω σταδιακά να αλαφρύνω σε ρούχα θέλει προπόνηση και σε αυτόν τον τομέα - ανοχή στην ζέστη και στο κρύο πακέτο με τα άλλα.
Παναγιώτη, του ΕΜΠ και εσύ?
είμαι από αυτούς. συνάδελφε μηχανικέ;
Οπότε έχει και σέρβισ το team :drinks::download:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.229
Reaction score
41.872
Λοιπόν αν αυτές τις αναβάσεις τις βγάζουμε με μέτρια προσπάθεια είμαστε έτοιμοι για όλα...

Υπάρχει μια θεωρία για τους ποδηλάτες πως όποιος είναι καλός στο ανήφορο δεν είναι το ίδιο στις ευθείες και το αντίστροφο.
Γενικά θα το ακούσεις να λέγεται από πολλούς, δεν το κατάλαβα πότε ως τόσο αυτό...
Στις θκιέσμ μικτές προσπάθειες νομίζω πως τα καταφέρνω το ίδιο καλά!
Ξέρει κανένας περισσότερα απι του θέματος?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.777
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top