Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Πάρε ένα home work από τη μια και μοναδική φορά που σκαρφαλωσα εκεί σαπάν, είναι δύσκολο δεν το συζητώ αλλά τώρα που θυμάμαι τη μορφολογία έχω μέχρι τη κορφή - 2 λεπτά.
IMG_20201126_214636.jpg


Τη επόμενη που θα πάμε όλο το avsite cyclist Team θα γίνει σπακανόπιτα στη Καλοπούλα να πάρουμε δύναμη και βούρ για σαπάν :)
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
εκείνη τη μέρα είχα φάει τις θκιέσμ απ το μπαξέ... Τα φυτά τα ποτίζω νταμαρίνη, έχς δίκιο δεν έπαιξα καθαρά... 🤣
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Auto boost-e πού ανέβηκε...

Μπράβο ρε κουμπάρε.
Και στα δικας κομπαρ

Το λοιπόν , το ποφαν είναι δυνατό αλλά θέλει ένα μακρυμάνικο ελαφρύ base να σαλαγαει τον ιδρώτα.
Είχα βάλει κοντομανικο και εκεί που δε με έπιανε ίδρωσα να πω την αμαρτία μου.
Στην κατηφόρα ήταν δυνατό και μέχρι ενός σημείου μου κράταγε ζεστά τα χέρια χωρίς γάντια. Επίσης καθότι ζεστός ο κορμός ψευτοζεσταθηκαν και τα πόδια καθότι ακόμα με το bib short είμαι.
Α κάτι σημαντικό αισθάνθηκα πιο σωστή την σέλα σήμερα , μάλλον την συνηθίζω.
Στον κατήφορο εξακολουθώ να στριμώχνομαι λόγω κοντού λαιμού αλλά η στάση μου νομίζω βελτιώνεται.
Δευτέρα έρχεται ο λαιμός τρίτη θα πάω δοκιμή . Βέβαια η λογική λέει ότι με άλλη σέλα , άλλο λαιμό και καλύτερη στάση θέλω οπωσδήποτε φιστινγκ πάλι.
Αδέρφια θα παίξουμε μεγάλη μπάλα την άνοιξη αν καταφέρω να κάνω 1000χλμ στο επόμενο 3μηνο
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.360
Αδέρφια θα παίξουμε μεγάλη μπάλα την άνοιξη αν καταφέρω να κάνω 1000χλμ στο επόμενο 3μηνο
Έτσι ρε! Μπράβο! Αυτό είναι στόχος! Εύχομαι να τον πετύχεις!!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Το reload το είχαμε πει ότι είναι δυνατό, μη βάλεις τιποτα άλλο από μέσα γιατί δεν θα μπορέσεις να στεγνώσεις ποτέ, και εμένα στη δυνατή προσπάθεια έτσι λειτουργεί, συνήθως βλέπω ιδρώτα σε όλες σχεδόν τις ραφές.
Ως τόσο αυτό που έχει τη μεγαλύτερη σημασία είναι πως και ιδρωμένος δεν κρυώνεις στη κατηφόρα και γενικά στη φάση της αδράνειας.
Ουσιαστικά είναι για 3-4 μήνες το χρόνο αυτό το θηρίο.
Είπαμε το ποδήλατο θέλει δουλειά, το παραπάνω δεν στο πέταξα για να το παίξω δυνατός, το ιδρώτα που ρίχνεις τώρα εσύ τον έριξα εγώ προ πολλού, η καλύτερη προπόνηση να θυμάσαι είναι να καβαλάς το ποδήλατο όσο πιο συχνά μπορείς, όσο πιο πολύ τόσο το καλύτερο, πολύ αργότερα θα ψάχνεις και θα προσπαθείς να βάζεις πιο στοχευμένες προπονήσεις, τώρα αυτό που προέχει είναι να προσπαθείς να βάζεις στο ημερήσιο πρόγραμμα όσο περισσότερο ποδήλατο γίνεται.
Τουλάχιστον από τις μέχρι στιγμής κινήσεις που έχεις κάνει πιστεύω πως το έχεις λάβει πολύ σοβαρά το όλο πράμα...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.360
μωταυπουργεία μου, που λέει κι ο @pankrok, με τη χθεσινή προπόνηση...

Από την αρχή, ένιωθα λίγο "βαριά" τα πόδια μου. Στο τρίτο burst του πρώτου interval, αφαιρέθηκα και δεν το έκανα - έδωσα στον εαυτό μου το παράσημο της ανοιχτής παλάμης...

Στο break μεταξύ δεύτερου και τρίτου interval άρχισα να νιώθω "τσιμπήματα" στις γάμπες. Μπήκα στο τελευταίο interval με κράμπες και στις δύο γάμπες. Πονούσα, αλλά είπα "δε γ@μιέστε, δεν θα σταματήσω" και συνέχισα. Στο διάστημα μεταξύ τρίτου και τέταρτου burst σταμάτησα να πονάω. ΟΚ, ένιωθα την, ας πούμε, ενόχληση, αλλά δεν πονούσα.

Τελείωσα την προπόνηση, έκανα το post workout γεύμα κι έπεσα για ύπνο. Σηκώθηκα σήμερα, όλα καλά. Νιώθω ένα αμελητέο μούδιασμα, τίποτα το ενοχλητικό. Η επόμενη προπόνηση είναι αύριο. Βάσει intensity factor κρίνεται πιο απαιτητική από τη χθεσινοβραδυνή. Θα δω πως θα πάει.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Το bike 24 έχει κάτι ενδιαφέρον προσφορές, έδωσε το Perfetto με μανίκι σε '' μπλέ ''
Μα σε μπλέ?
Ελεος...
Πάντως η τιμή σκίζει πάτους!
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Σε νούμερα για μπέμπηδες....
Εψέ τα μεσάνυχτα που βγήκε η προσφορά είχε όλα τα νούμερα, που ήσουν?
Έκανες νανάκια? 🤣
Ήταν φυσικό να πέσει ακρίδα!
Ήμουν με το δάχτυλο στη σκανδάλη, μα μπλέ όμως...
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Ναι ρε κοιμάμαι νωρίς. 11 πέφτω πάντα με σκοπό να σηκωθώ έξι για να βγω μια ώρα για πεταλάρισμα αλλά στο τέλος με πλακώνει το πάπλωμα μη γμσω....
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Εγω το έκανα το πετάλι, για 30 λεπτά αλλά το έκανα.
Κοιμήσου εσύ και σαν φτάσουμε, θα σε ξυπνήσω... 🤣
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.360
Το bike 24 έχει κάτι ενδιαφέρον προσφορές, έδωσε το Perfetto με μανίκι σε '' μπλέ ''
Μα σε μπλέ?
Ελεος...
Πάντως η τιμή σκίζει πάτους!
Έχει και τέτοιους ποδηλάτες, Conan

1606461339050.png


Το μπλεδάκι Perfetto είναι ταμάμ για αυτούς! :biggrin:
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
σάκηηηηηηηηη

έχει το 1030 στα 320 ο bike24
το 530 στα 250 ο ιδιος
από wiggle θέλω δυο πράμματα αλλά είναι κάτω από το όριο που με 3 ευρω έρχονται κάπως γρήγορα.
αν πάρω από bike είναι +15 μεταφορικά και σχεδόν άλλα τόσα θα δώσω wiggle για τις έταιρες μλκς που θέλω.

μήπως να πάρω το 130 καιναπαναγαμηθούνολοιτους;
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Δεν τη συμπαθώ ντίπ τη izumi, θα πω το izumi όμως για να πάρεις και το gps :)
Πάνω κάτω τα ίδια είναι σαν ποιότητα.
Προσοχή στα νούμερά της, είναι λίγο άνετη γραμμή
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Εψέ τα μεσάνυχτα που βγήκε η προσφορά είχε όλα τα νούμερα, που ήσουν?
Έκανες νανάκια? 🤣
Ήταν φυσικό να πέσει ακρίδα!
Ήμουν με το δάχτυλο στη σκανδάλη, μα μπλέ όμως...
Ρε Χρήστο με τι σύνδεση παίζεις internet? Εχθές από τις 12:01 έως και τις 01:15 δεν συνδέονταν πουθενά το δικό μου μόνο στο wiggle... μετά τα παράτησα.

σάκηηηηηηηηη

έχει το 1030 στα 320 ο bike24
το 530 στα 250 ο ιδιος
από wiggle θέλω δυο πράμματα αλλά είναι κάτω από το όριο που με 3 ευρω έρχονται κάπως γρήγορα.
αν πάρω από bike είναι +15 μεταφορικά και σχεδόν άλλα τόσα θα δώσω wiggle για τις έταιρες μλκς που θέλω.

μήπως να πάρω το 130 καιναπαναγαμηθούνολοιτους;
Πάνο δεν είναι προσφορά σοβαρή το 250 ρε για το 530 - με ένα μικρό παζαράκι στο ταμείο τόσο το παίρνουμε και εδώ... Εγώ κάνω την δουλειά μου με το ρολόι και βλέπουμε. Μην ξεχνάμε και την cyber monday...

Τέλος το topcycles έχει τα conti 5000 90e -24% με δωρεάν μεταφορικά και αντικαταβολή - χτύπησα ένα ζεύγος 25c.

https://www.topcycles.gr/el/online-...-grand-prix-5000-700x25c-folding-53173-detail
@bretsos
αυτό
PEARL iZUMi Thermal Cycling Bib Tights 11112025 - black - 021 - Bike24
ή το άλλο που έχω σταμπάρ
Wiggle | dhb Aeron FLT Roubaix Bib Tight | Bib Tights

αν πούμε οτι στο πρώτο θα κάνω κομπινέσιο με το 530
για μακρύ κολάν μπες στο rmc cycles και πάρε ένα βββ τζάμπα να κάνεις την δλειάς...

https://rmcbikes.com/en/bbb-legshield-wind-proof-bib-tights-with-pad-bbw-188.html

Και γαντάκια με 6ε και ισοθερμικά με 20ε κλπ Στην Αθήνα πόσο θα τα φορέσεις 2-3 μήνες...
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Σάκη τόσο τα είχε και πριν το BF, από εκεί ψωνίζω άμα χρειάζομαι εδώ και τώρα 5000.
Εψέ ήμουν μεσοπελαγα με δορυφορικό ιντερνέτε.
Μέχρι της 04.00 το πρωί κοιτούσα προσφορές, πήρα και εγώ το κάτι τής μου αλλά Perfetto που ήθελα οχι:(
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
δηλαδή Μ το izumi ;

τώρα βλέπω το gps μονάχο του θέλει 6 ευρω μεταφορικά

275 μου το δίνει ο action items εδώ στον Πειραιά...

Με το ρολόι δεν βολεύομαι και βάση να του βάλω θα είναι πολύ κοντά μου, με μικρή οθόνη και το βράδυ πρέπει να το ακουμπήσεις για να ανάψει.
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Σάκη τόσο τα είχε και πριν το BF, από εκεί ψωνίζω άμα χρειάζομαι εδώ και τώρα 5000
Ε ναι μωρέ οι διαφορές είναι στα 4-5ε εγώ πήρα ένα ζευγάρι να έχω για την άνοιξη να βγάλω τα 4 seasons που φοράω τώρα
Εάν το συγκεκριμένο κατάστημα δεν απέκλειε την σχιμάνο (που λες και εσύ) από το 24% πάντως θα γινότανε πλιάτσικο σήμερα...
δηλαδή Μ το izumi ;

τώρα βλέπω το gps μονάχο του θέλει 6 ευρω μεταφορικά

275 μου το δίνει ο action items εδώ στον Πειραιά...

Με το ρολόι δεν βολεύομαι και βάση να του βάλω θα είναι πολύ κοντά μου, με μικρή οθόνη και το βράδυ πρέπει να το ακουμπήσεις για να ανάψει.
Καλά κάτσε να λήξει η καραντίνα να μπορούμε να ψωνίζουμε face to face και θα δεις πόσο το δίνουν...
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.161
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top