Ποδήλατο

Μηνύματα
14.963
Reaction score
20.613
εγώ έκλεισα τέλος για φέτος.

την άνοιξη μπορεί να πάρω άλλο ένα κοντομάνικο για να χουμε να αλλάζουμε.

ίσως - ίσως λέω - να πάω και σε πιο δρομίσιο παπούτσι και πετάλι αν και εφόσον κλπ .
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.187
Reaction score
41.733
Πρέπει να πας για εμένα Παναγιώτ, προς το παρόν όμως στροφάρισμα με spd, προέχουν αλλά πράματα.

Πήγα σαπάν στη πάρνηθα, έπιασα ένα αρκετά δυνατό ρυθμό και όταν έφτασα στη εκκλησία ήμουν εντελώς λάσπη, βρήκα εκεί ένα ζευγάρι και πιάσαμε λίγο τη κουβέντα για τα Pet (ελάφια) επειδή τα τάιζαν και παραλίγο να τους συλλάβουν... Καθάρσα εγώ... :)
Μέσα σε 20 λεπτά που χαλάρωσα άρχισα να σπαρταράω σαν το ψάρι... Γιατι άραγε...
IMG_20201127_181918.jpg


MVIMG_20201127_160338.jpg


MVIMG_20201127_154504.jpg


IMG_20201127_153912.jpg


IMG_20201127_174457.jpg
 

Μηνύματα
14.963
Reaction score
20.613
κυριακή πρωί η παραλιακή παίζει να είναι και για κοντομάνικο ή το έχτισα;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.187
Reaction score
41.733
κυριακή πρωί η παραλιακή παίζει να είναι και για κοντομάνικο ή το έχτισα;
Κυριακή είπε ο κυρ Τάσσος ο Αρνιακός ότι θα βρέχει, εσύ που βλέπεις τον καιρό?
 

Μηνύματα
14.963
Reaction score
20.613


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.895
Reaction score
12.501
...λέτε αύριο να φορτώσω τη γριούλα μου στο αμάξι και να τη φέρω από τα Μεσόγεια στην Πεύκη, να την έχω κοντά?

(γριούλα = το MTB μου)
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Μ@λακα Μήτσο, κλαίω.... 🤣 :roflmao: :cry:
Γιαυτό στο έγραψα αυτό, μήπως βάλεις κάνα κολλάν... 🤣
Και γω έκλαιγα όταν ανέβαινα.....
Πέρα από την πλάκα, το ωραίο με το παρεάκι εδώ είναι πως ο ένας τραβάει τον άλλον.... Αν δε μου "κόλλαγες" η αν δεν έβλεπα τον κροκ να ανεβαίνει εκεί πάνω, δε θα καβαλαγα με τπτ.... Καναπέ θα καθομουν
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.187
Reaction score
41.733
Σιγά σιγά Μήτσε και θα φτάσεις κορφή, θα δεις.
Μετά άμα θες μπορείς να γίνεις και μπρέτσος, στο χέρις είναι ;)

3 φορές τη βδομάδα μπάμιες και 3 τσουκνίδες :lolsign:
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Μπάμιες ναι, τσουκνίδες όμως πως ρε συ? Αυτές τις ακούμπαγα μικρός και πρηζονταν τα χέρια μου... Πως θα τις φάω?
 

Μηνύματα
14.963
Reaction score
20.613
ενδεχομένως συμφέρει να ξεκινήσω ανάποδα , από κορωπι κλπ και να γυρίσω από παραλιακή.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.187
Reaction score
41.733
Μπάμιες ναι, τσουκνίδες όμως πως ρε συ? Αυτές τις ακούμπαγα μικρός και πρηζονταν τα χέρια μου... Πως θα τις φάω?
Πάρε τον ανήφορο, κάθε φορά και λίγο παραπάν και θα σου αποκαλύψω τα μυστικά στη πορεία ;)
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Και για πείτε τώρα εσείς οι συνδρομητές του strava, τι κερδίζει κανείς αν κάνει συνδρομή στο πρόγραμμα?
 


Μηνύματα
19.172
Reaction score
13.472
Και για πείτε τώρα εσείς οι συνδρομητές του strava, τι κερδίζει κανείς αν κάνει συνδρομή στο πρόγραμμα?
Περισσότερα στατιστικά, βλέπεις τα leaderboard στα segments, έχεις live segments στο κομπιουτεράκι (δηλαδή στο σημείο που ξεκινά ένα segment, αν το έχεις επιλέξει, όχι σε όλα, το βλέπεις στην οθόνη οπότε μπορείς να βλέπεις και την τωρινή σου απόδοση ή να ξεπεράσεις ένα προηγούμενο pr ή χρόνους άλλων...) και διάφορα άλλα, σε άλλους χρήσιμα, σε πολλούς άχρηστα...


Σε πολύ γενικές γραμμές, αυτά που φαίνονται στο screenshot (από ένα email που μου ήρθε χθες).


strava.jpg



Παρεμπιπτόντως, εγώ είχα πρωτοκάνει συνδρομή όταν το strava είχε χωρίσει το premium σε τρία κομμάτια, με κόστος νομίζω 2 ευρώ το μήνα σε κάθε ένα! Είχα διαλέξει ένα από αυτά (το καλοκαίρι του 2018), αλλά και τώρα που τα ενοποίησαν πριν 3-4 μήνες σε έναν τύπο συνδρομής, στην ανανέωση πάλι μου κράτησαν μόνο τα 24 ευρώ! Δεν ξέρω αν θα γίνει και την επόμενη φορά, ή θα πάμε στα 50 κάτι...
 
Last edited:

Μηνύματα
19.172
Reaction score
13.472
Προσωπικά, το live segments (και τα στατιστικά των segment μετά, offline) ειναι κυρίως αυτό που με κάνει να την κρατώ. Χωρίς το live segments θα μου ήταν πολύ δύσκολο να κρατήσω προσπάθεια για να βελτιώσω κάποιους χρόνους μου, όταν οι διαφορές μάλιστα είναι μικρές, οπότε δεν ξέρεις που βρίσκεσαι ακριβώς χωρίς αυτό. Με το live segments βλέπεις στο κομπιουτεράκι πόσο πίσω ή μπροστά είσαι από το PR σου, από προηγούμενη προσπάθεια, ακόμα και σε σχέση με άλλους στο ίδιο segment (και για όσους/ες ενδιαφέρονται και μπορούν, και για τα ΚΟΜ και QOM). Κάποια από τα στατιστικά νομίζω παίζουν ανάλογα και με το κομπιουτεράκι και τη μάρκα του...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.187
Reaction score
41.733
Έκλεισα τα μάτια και βλέπω τον κροκ που το σκέφτεται για συνδρομή με το 530:lolsign:
Το στράβα είπαμε είναι εργαλείο, λίγους όμως ξέρω που το χρησιμοποιούν ως εργαλείο.
Σχεδόν όλοι έχουν συνδρομή για άλλους λόγους...
Τάχαμ δεν τους νοιάζει και όλη μέρα είναι εκεί μέσα και ψάχνουν να βρουν τις χαμένες ματαιοδοξίες...
 

Μηνύματα
19.172
Reaction score
13.472
Ο καθένας έχει τους λόγους του, κάποιοι βέβαια κλέβουν κιόλας (όταν βλέπεις ας πούμε κάποιους να έχουν μερικές χιλιάδες χιλιόμετρα και δεκάδες χιλιάδες υψομετρικά σε διάστημα λίγων ημερών - με λογική συνέπεια η 24ωρη μέρα να έχει 100 ή 200 ώρες! :geek: :roflmao: - στα challenges...) αλλά έχει και τα χρήσιμα του. Χωρίς αυτό ας πούμε δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω κάποια PR σε απότομες ανηφόρες, αφού θα τις είχα παρατήσει αν δεν ήξερα που πηγαίνω σε χρόνο, ώστε να διατηρήσω ή και αυξήσω την προσπάθεια! (άλλοι μέθοδοι χρονομέτρησης δεν δουλεύουν σε μένα, αφού δεν ασχολιέμαι καν, και τα ξεχνάω κιόλας).
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.558
Μηνύματα
2.864.312
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top