Ποδήλατο

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
Παρέλαβες! Ωραία! Τα εφάρμοσες;
Τα σουφρωσαν τα παιδιά (παρήγγειλα αυτοκόλλητα flectr -δεν άντεξα)
Έπαθα και εγώ φουιτ!

Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/b2yP0tEGedb

Λακούβα στη επιστροφή και επιβίβαση σε ταξιτζή ποδηλάτη που άφησε την κούρσα για τις λακούβες και πήρε τρεκινγκ specialized και σηκώνει σουζες
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Από φουιτ χόρτασα πέρυσι, όποτε πηγαινα βουνό τσουπ. Τελικά μεγάλωσα την τρύπα της βαλβίδας, έβαλα σαμπρέλα ενισχυμένη με αμερικανική βαλβίδα συν το πλαστικό υλικό που πάει ανάμεσα λάστιχο και σαμπρέλα και ησύχασα.

Σε ένα mountain κάνεις αυτές τις 2 κινήσεις και ηρεμείς πολύ, σε θέμα κούρσας με προβληματίζει αρκετα αυτό, γιατί η λογική λέει ότι είναι πολύ ποιο ευαίσθητα τα θέματα της.

Προσπαθώ να βρω κάποιον προμηθευτή για το Kask Mojito 3. Το bike inn που βγαίνει είναι σαν ανενεργό. Δεν μπορώ καν να κάνω account, όποτε μήπως έχετε κάποιον άλλον προμηθευτή να μου προτείνετε?

Από Wiggle περιμένω απάντηση, μου είπαν για τα πατούμενα ότι το ψάχνουν με την εταιρία παράδοσης, λογικά Δευτέρα θα έχουν κάποια νέα να μου πουν.

Ώρες ώρες μου φαινετε βουνό η κούρσα. Πολλές αλλαγές, νέα ρούχα, άλλη στάση σώματος, πετάλια κλιπ στα πόδια (ξεχνιέσαι και τσουπ, σαβούρα), και διαφορά τέτοια. Εύχομαι να αξίζει γιατί πολύ με προβληματίζουν διάφορα από αυτά, αλλά με mountain / trekking για πάνω από 20-25 χιλιόμετρα είναι κούραση. Μέχρι εκεί είναι o pleasure factor σε καλά επίπεδα.
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
τι να σε πω, πέρασαν 1000χλμ για την φάω και εγώ. για τα δεδομένα αρχάριου χρήστη δείχνει οτι τελικά δεν είναι τόσο σύνηθες.
η αλήθεια είναι οτι την λακούβα την πρόσεξα τελευταία στιγμή. σταδιαλα βόρεια προάστεια και παπαριές...
 



Μηνύματα
397
Reaction score
446
Από φουιτ χόρτασα πέρυσι, όποτε πηγαινα βουνό τσουπ. Τελικά μεγάλωσα την τρύπα της βαλβίδας, έβαλα σαμπρέλα ενισχυμένη με αμερικανική βαλβίδα συν το πλαστικό υλικό που πάει ανάμεσα λάστιχο και σαμπρέλα και ησύχασα.

Σε ένα mountain κάνεις αυτές τις 2 κινήσεις και ηρεμείς πολύ, σε θέμα κούρσας με προβληματίζει αρκετα αυτό, γιατί η λογική λέει ότι είναι πολύ ποιο ευαίσθητα τα θέματα της.

Προσπαθώ να βρω κάποιον προμηθευτή για το Kask Mojito 3. Το bike inn που βγαίνει είναι σαν ανενεργό. Δεν μπορώ καν να κάνω account, όποτε μήπως έχετε κάποιον άλλον προμηθευτή να μου προτείνετε?

Από Wiggle περιμένω απάντηση, μου είπαν για τα πατούμενα ότι το ψάχνουν με την εταιρία παράδοσης, λογικά Δευτέρα θα έχουν κάποια νέα να μου πουν.

Ώρες ώρες μου φαινετε βουνό η κούρσα. Πολλές αλλαγές, νέα ρούχα, άλλη στάση σώματος, πετάλια κλιπ στα πόδια (ξεχνιέσαι και τσουπ, σαβούρα), και διαφορά τέτοια. Εύχομαι να αξίζει γιατί πολύ με προβληματίζουν διάφορα από αυτά, αλλά με mountain / trekking για πάνω από 20-25 χιλιόμετρα είναι κούραση. Μέχρι εκεί είναι o pleasure factor σε καλά επίπεδα.
εγώ το πήρα από εδώ:
 









bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Θα μπορούσε Αλεξ, δεν ήταν λίγες οι φορές που έχουμε φτάσει σε οργασμό... :biggrin:
Εψέ είπα να πάω βουνό, εκτός από κρύο έφαγα βροχή και μπόλικο αλάτι.
Για 5 πόντους χιόνι έριξαν οι υπεύθυνοι όλη τη μεσόγειο σε αλάτι...
Οι κάλτσες που φόραγα τις πέταξα, δεν καθαρίζουν με τίποτα...

IMG_20210123_182856.jpg


IMG_20210124_112522.jpg
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Επειδή είχατε απορία για παραγγελία από Wiggle, εκανα τη δίκη μου αρχές του μήνα, και προς το παρόν δεν παραδόθηκε την ημερομηνία που έχουν πει, ούτε έχω update.

Παράγγειλα αυτά

Και
View attachment 196879

Όταν κανείς την παραγγελία σου λένε ότι όλοι οι φόροι και τελωνεία είναι πληρωμένα. Τώρα, όταν έχω update θα ενοιμερωσω.

Οποτε ποια bike24? :idk:
Μου ήλθε μυνημα χθες ότι έχω update στο status. Μέχρι χθες ήταν στο τελωνείο στο Amsterdam όποτε και προχώρησε.

Εμεινε γύρω στις 20 ημέρες στο τελωνείο. Έχετε λοιπόν την απάντηση και εσείς στο τι ισχύει ποια από Αγγλία. Δεν νομίζω να συμφέρει τόση αναμονή. Αυτά και καλημέρα στην παρέα! :wink:
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
τους καψονάρουν οι ολλανδοί;

πως και δεν κάνανε τον εκτελωνισμό στην ιρλανδία...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
τους καψονάρουν οι ολλανδοί;

πως και δεν κάνανε τον εκτελωνισμό στην ιρλανδία...
Από καψόνια, άλλο τίποτα.

Είχα διαβάσει είδηση ότι, στα τελωνεία της Ολλανδίας, σε οδηγούς φορτηγών που προέρχονταν από το ΗΒ, κατασχέθηκαν τα sandwiches που έτρωγαν οι οδηγοί (που είχαν ζαμπόν κτλ), επειδή απαγορεύεται η εισαγωγή ζωικών προϊόντων χωρίς τις κατάλληλες διατυπώσεις! Ένας οδηγός τους ρώτησε "Καλά, γίνεται να πάρετε το ζαμπόν και να κρατήσω το ψωμί;" και του είπαν "Όχι. Καλώς ήρθατε στο Brexit".:oops:
 

Μηνύματα
1.665
Reaction score
1.501
Το ποδηλατο μου εχει αυτο το πιρουνι στην εκδοση RL. 2,4 κιλακια για να το εχω συνεχεια κλειδωμενο και να τριζει στα πολλα φρενα...
Εχετε υποψη κανενα "οικονομικο" ισως carbon που να παιρνει το δισκοφρενο για να το αντικαταστησω;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Το ποδηλατο μου εχει αυτο το πιρουνι στην εκδοση RL. 2,4 κιλακια για να το εχω συνεχεια κλειδωμενο και να τριζει στα πολλα φρενα...
Εχετε υποψη κανενα "οικονομικο" ισως carbon που να παιρνει το δισκοφρενο για να το αντικαταστησω;
Στο θκόμ το τρεκινκ έχω βάλει Αυτό κάνει για δίσκο αλλά και v brake.
Είναι πανάλαφρο και όλο αλουμίνιο, σε carbon δεν έχω κάτι.
Να ξέρς πάντως πως πιρούνι από κούρσα σε τρεκινκ θα είναι κοντό και θα κατέβεις αρκετά σε θέση οδήγησης, με το παραπάν θα είσαι στο ίδιο ύψος με τη rst κλειδωμένη


Πήγα μια προπονησούλα!


IMG_20210131_164848.jpg
IMG_20210131_162627.jpg
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top