Ποδήλατο



Μηνύματα
10
Reaction score
9
Καλησπέρα σε όλους.

Σκέφτομαι για ποδήλατο για τον μικρό που είναι 9 χρονών, 1,30 και περίπου 27 κιλά. Προσανατολίζομαι σε ένα 24"
https://dragbicycles.com/bike/badger-lite-24/
Το μπάτζετ είναι 200-300 ευρώ. Θέλουμε βόλτες σε άσφαλτο (π.χ. Ολυμπιακό στάδιο, Άλιμο/Φλοίσβο/Αγ. Κοσμά κλπ) και βατό χώμα. (π.χ. βασιλικά στην Πάρνηθα) γύρω στα 8-10 χλμ τη φορά
Έχετε να μου προτείνετε κάποια χαρακτηριστικά ή και συγκεκριμένα ποδήλατα;
Τι να προσέξω;
Ευχαριστώ
Γιάννης
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.412
εμείς σε αυτά τα λεφτά (δεν αξίζει παραπάνω μέχρι τα 12 θα σε πάει αυτό το μέγεθος) βολευτήκαμε με ideal strobe
επειδή γενικά δεν τα προσέχουν τα εργαλεία , το συγκεκριμένο άντεξε και θα το πάρει και ο αδερφός του (απο κει δε θα γλυτώσει)
εκτός αυτού το ποδήλατο σε αυτές τις ηλικίες είναι αρκετά απλό : πας στο μαγαζί βλέπεις αυτα που νομίζεις οτι είναι καλά και διαλέγει αυτό που έχει πιο ωραία χρώματα
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979

Πάει...
 



Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.412
για όσους ενδιαφέρονται

το παρέλαβα σήμερα , είναι εντυπωσιακό σε δύναμη αλλά για άσφαλτο και γρήγορες καταβάσεις δεν βολεύει . σε χαμηλότερες ταχύτητες και για μέσα στην πόλη είναι εως πολύ καλός με δυνατότητα σινιάλου
 






Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
για όσους ενδιαφέρονται

το παρέλαβα σήμερα , είναι εντυπωσιακό σε δύναμη αλλά για άσφαλτο και γρήγορες καταβάσεις δεν βολεύει . σε χαμηλότερες ταχύτητες και για μέσα στην πόλη είναι εως πολύ καλός με δυνατότητα σινιάλου
Πάνο, δεν έχεις 14 ημέρες δικαίωμα επιστροφής χρημάτων?
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.412
Σίγουρα έχω , απλά σκέφτομαι αν κάποιος το θέλει να το πάρει με την έκπτωση
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Σημερα ήμουν στα νύχια απ'το πρωί Βαγγο, έπρεπε να εκμεταλλευτώ αυτή τη προπόνηση αλλά έβρεχε σερί δγιό μέρες στη περιοχή.
Αφού έκοψε η βροχή και χαζοστέγνωσαν οι δρόμοι έφυγα πατημένος... :biggrin:
 

TGD

Μηνύματα
6.980
Reaction score
7.065
εμείς σε αυτά τα λεφτά (δεν αξίζει παραπάνω μέχρι τα 12 θα σε πάει αυτό το μέγεθος) βολευτήκαμε με ideal strobe
Ideal Strobe ήταν και το προηγούμενο του δικού μου. Έβγαλε σχεδόν 3 χρόνια (7-10) και το άξιζε από ποιότητα. Αλλά για το επόμενο τσιγκουνεύτικα τα παραπάνω λεφτά και περιορίστικα σε ένα Clermont Freeland.
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Ideal Strobe ήταν και το προηγούμενο του δικού μου. Έβγαλε σχεδόν 3 χρόνια (7-10) και το άξιζε από ποιότητα. Αλλά για το επόμενο τσιγκουνεύτικα τα παραπάνω λεφτά και περιορίστικα σε ένα Clermont Freeland.
Στα τρία χρόνια δηλαδή τι, έσπασε; χάλασε; το πέταξες; θέλω να πω, δεν θα μπορούσε να το πάρει επόμενο παιδί;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.069
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top