Ποδήλατο


Μηνύματα
397
Reaction score
446
άλλοι ποδηλατούν, κι άλλοι (εγώ δηλ:p) αγοράζουν συνολάκια :lolsign:

πήρα το dhb, μέγεθος small και είναι μια χαρά

σκέφτομαι να δοκιμάσω το παρακάτω από northwave

Από μέγεθος να πάω σε small ή medium?



Χρήστο χρόνια πολλά, να'σαι καλά κι ότι αγαπάς ευχομαι.



Α, και κάτι άλλο: τώρα το καλοκαίρι χρειάζεται καπέλο κάτω από το κράνος;Είναι απαραίτητο;
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
διαστάσεις κιλά;
όταν λες μια χαρά είναι τεντωμένο πάνω σου το dhb ή άνετο;
αν είναι τεντωμένο σε northwave είσαι προς το large αν είναι άνετο προς το medium.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Βαγγο σε northwave πας σε medium αφού το small σε dhb σου είναι εντάξει.
Υπόψιν σε medium θα έχς body fit εφαρμογή, σε large θα είναι αρκετά άνετο.
Όσο για το καπέλο προσωπικά το θεωρώ απαραίτητο για πολλούς λόγους.
α) κρατάει αρκετό ιδρώτα ο οποίος θα κατέληγε στα μάτια.
β) αποφεύγεις έντομα τα οποία θα μπουν από τους αεραγωγούς και θα καταλήξουν μέσα στα μαλλιά.
γ) ο γύσος λειτουργεί και ως σκίαστρο στη κάτω θέση σε περίπτωση βροχής ή κόντρα ήλιο.
Γενικότερα έχω καλύτερη εφαρμογή του κράνους στο κεφάλι χωρίς ενοχλήσεις στα σημεία πίεσης στις πολύωρες βόλτες.
 
Last edited:

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
Εγώ που είμαι 173 80κιλα κορμάρα όμως θέλω small dhb και το μπουφάν northwave large σύμφωνα με Χρήστο.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Πρωινή γιατί σήμερα θα βράσει ο τόπος, τι να πω για αυτή τη προπόνηση...εχει τα πάντα, έχει πρασινάδα, έχει θάλασσα, έχει ανηφόρες, έχει κατηφόρες, έχει γρήγορες ανηφοροκατυφόρες, είναι ο ορισμός του "μεγαλώνει γερά παιδιά" :biggrin:

IMG_20210625_125345.jpg


Σήμερα το πήγα στο φάσμα του χαλαρά, μήπως και κάνω καμιά παραγωγική προπόνηση, αλλά δεν κάνω εγώ για τέτοια πράματα... :roflmao: :lolsign:
IMG_20210625_130052.jpg


IMG_20210625_115034.jpg
 
Last edited:


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Ναι το λες και έτσι, ξαχασα να αναφέρω πως δεν είχε καθόλου κίνηση, καθότι ήταν πρωί και επειδή η περιοχή προτιμάτε πολύ το Σ/Κ.
Επίσης σήμερα μου τη έπεσε ένα σκλί αθλητής, με ακολουθούσε με σκοπό να δαγκώσει για αρκετή ώρα με σχεδόν 50 km/h... :oops:
Δεν με έχει ξανά τύχει κάτι τέτχιο...
 

Μηνύματα
18.935
Reaction score
13.307
Προπόνηση έκανε κι αυτό, για αγώνα... σκυλοδρομίες ταχύτητας, κι ήσουν ο... λαγός του! :gamer: :geek:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.997
Για ένα μαλακ1σμένο που ήθελε να βγει φωτογραφία...>:(


 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Για ένα μαλακ1σμένο που ήθελε να βγει φωτογραφία...>:(
Το έβλεπα ζωντανά και δεν πίστευα τι θα ακολουθήσει. Η ηλίθια που το προκάλεσε ήθελε να βγάλει σέλφι κρατώντας ένα φαρδύ πλακάτ που κάτι έγραφε.
 


Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
Wtf?

Άσχετο (όπως πάντα) για πείτε κάνα λαστιχάκι για MTB 26αρι και 24αρι για μέτρια χώματα αλλά καλύτερο γκριπ από continental double fighter
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Έχω 3 μέρες που πέρασα αρκετή ταλαιπωρία με τη di2.
Ούτε που με πέρασε ποτέ από το μυαλό πως αν αφήσω το ποδήλατο στη ζέστη θα χαλάσει η υψηλή τεχνολογία , στη δική μου περίπτωση άφησα το ποδήλατο για μια ολόκληρη μέρα σε μια αποθήκη, τις μέρες με το καύσωνα, εντέλει έκαψε ένα κύκλωμα μετά τη μπαταρία, battary mount.
Σε άλλο τύπο μπαταρίας (παλουκοσελο) βρίσκεται μαζί με τη μπαταρία.
Είμαι σε διακοπές και ευτυχώς βρήκα ενημερωμένο μαγαζί με διαγνωστικό και κάπως έτσι βγάλαμε άκρη!!
Το εύρος λειτουργίας είναι - 20° έως 50°, στις αρνητικές θερμοκρασίες δεν πρόκειται να πάθει ζημιά αλλά στις θετικές... :focus:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Η φάση Γιώργο είναι που ντύθκα, στολίσκα, βουτάω το ποδήλατο, απομακρύνομαι χωρίς να αλλάξω ταχύτητες και στη φάση που αρχίζουν οι ανηφόρες έφαγα το άκυρο, ρε να κοιτάω από εδώ, να κοιτάω από εκεί, ρε να το παρακαλάω, να του λέω γλυκόλογα, τίποτα!!
Το πλάκωσα στα γαμ@σταυρα και γύρσα σπίτ μέσα στα νεύρα...
Το πάλεψα μια ολόκληρη μέρα μαναχός διαβάζοντας παρόμοια προβλήματα στο νετ μέχρι να καταλήξω στο service της shimano.
Για να μη μείνω από ποδήλατο οι άνθρωποι παράγγειλαν από Αθήνα εψές το ανταλλακτικό με next Day παράδοση, σήμερα Σάββατο πρωί έτοιμο το εργαλείο :)
 

Μηνύματα
369
Reaction score
916
Η φάση Γιώργο είναι που ντύθκα, στολίσκα, βουτάω το ποδήλατο, απομακρύνομαι χωρίς να αλλάξω ταχύτητες και στη φάση που αρχίζουν οι ανηφόρες έφαγα το άκυρο, ρε να κοιτάω από εδώ, να κοιτάω από εκεί, ρε να το παρακαλάω, να του λέω γλυκόλογα, τίποτα!!
Το πλάκωσα στα γαμ@σταυρα και γύρσα σπίτ μέσα στα νεύρα...
Το πάλεψα μια ολόκληρη μέρα μαναχός διαβάζοντας παρόμοια προβλήματα στο νετ μέχρι να καταλήξω στο service της shimano.
Για να μη μείνω από ποδήλατο οι άνθρωποι παράγγειλαν από Αθήνα εψές το ανταλλακτικό με next Day παράδοση, σήμερα Σάββατο πρωί έτοιμο το εργαλείο :)
Λάρισα; Που;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.288
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top