Ποδήλατο

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.948
Reaction score
6.648
αυτός είναι ιταλικός και πρόστυχος .
Ναι, αυτό το είδα και -προς Θεού- δεν θα περίμενα κάτι λιγότερο από τον @bretsos :)

Απλά να μας πει δυο λόγια παραπάνω βρε παιδί μου, τι σκοπούς έχει.
 


Μηνύματα
397
Reaction score
446
όπως τα λες είμαι και εγώ αλλά το Μ σε aeron είναι εφαρμοστό.
Πήρα αυτό
σε Μ και είναι σφίκτικο στα χέρια , ίσως ανοίξει βέβαια αλλά θα δούμε.
στον κορμό χωράει και ένα κοντομάνικο base αλλά μέχρι εκεί.
τώρα αυτό που λες οτι είναι μπουφανάκι ίσως να είναι λίγο πιο ευρύχωρο.
Παναγιώτη θενκς.
Το perfetto τι εφαρμογή έχει, είναι το ίδιο σφιχτό με το aeron; Μέγεθος;
 

Μηνύματα
14.820
Reaction score
20.310
το perfetto L είναι σχετικά ευρύχωρο - χωράει οτιδήποτε σε base - και στα μανίκια είναι απλά χαλαρά εφαρμοστό σε σχέση με το M aeron lab που είναι τέντα.
είναι περίεργο κόψιμο όμως , στο θώρακα εμένα που είμαι και μοντέλο είναι στενότερο σε σχέση με την κοιλιά , αλλά στο μήκος είναι σωστό.
τώρα βέβαια έχει να κάνει με τον σωματότυπο του καθενός γιατί τα 80κιλά στο 172 σε μένα δεν είναι απαραίτητα ευθέως αντίστοιχα με τα 78/173 σε σένα .

απο την άλλη ο Χρήστος πχ που είναι οριακά ψηλότερος από μένα και 2 κιλά παραπάνω , το perfetto L του είναι ταμάμ καρφί , το aeron lab M που το δοκίμασε δεν πέρναγε ούτε στα μανίκια.
από ότι κατάλαβα η σειρά aeron έχει νούμερα κοντινά σε castelli , ενώ στην blok είναι πλέον πιο μικρές οι φόρμες (δηλαδή δεν χρειάζεσαι S πλέον) - αυτό είναι μαρτυρία του Χρήστου , δεν έχω πάρει blok πρόσφατα
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.007
Reaction score
41.171
Ναι, αυτό το είδα και -προς Θεού- δεν θα περίμενα κάτι λιγότερο από τον @bretsos :)

Απλά να μας πει δυο λόγια παραπάνω βρε παιδί μου, τι σκοπούς έχει.
Σιμο εχω καιρό που ψάχνω αντικαταστάτη του κίτρινου, έπαιξαν πολλά σενάρια για αλλαγή κατηγορίας σε aero, κοιτούσα κυρίως προς αυτή τη κατεύθυνση χωρίς όμως να έχω αποκλείσει τους σκελετούς για ανηφόρα, διαθέσιμα ποδήλατα δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα ως τόσο αυτή τη περίοδο.

Είχα βάλει ένα μπάτζετ γύρω στις 6.000€, παρόλο που ασχολούμαι με το άθλημα, μου κάθονταν πολύ βαρύ το ποσό αυτό...
Οι νέες τεχνολογίες ανεβάζουν συνέχεια τις τιμές χωρίς να προσφέρουν και κάτι το ιδιαίτερο, μαναχά πουλ μούρ...
Όσο λοιπόν δεν υπήρχαν διαθέσιμα ποδήλατα τόσο ψαχνόμουν σε προηγούμενης τεχνολογίας ποδήλατα και κάπου εκεί γεννήθηκε η ιδέα για σκελετό με rim brakes.
Είχα κάνει μια έρευνα στη εδώ αγορά για στοκ και στο Black fliday που έσκασε καλή προσφορά στους σκελετούς της deda πήρα τον vertigine χωρίς δεύτερη σκέψη.
Ο συγκεκριμένος σκελετός σχεδιάζεται και κατασκευαζεται στη Ιταλία, είναι φουλ ανηφορίστικη η γεωμετρία αλλά δεν θα πει όχι και σε ευθεία.

Το ποδήλατο στήθηκε με όλη τη σειρά που είχα ήδη στο παλιό ποδήλατο και με 1000€ έχω καινούριο σύνολο
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Σε εμένα το perfetto XL ήταν ιδιαίτερο, είμαι 178 με 86 κιλά αλλά έχω μεγάλο θώρακα και χέρια λόγο ετών (όχι πάντα συνεχές) γυμναστηρίου.

Ε, εμένα ήταν τέλειο στο στήθος, πολύ φαρδύ σε κοιλια και οριακά στα χέρια αλλά προς το ψιλό οκ, αλλά γενικά σφικτο εκεί.

Ψάχνω και εγώ για κάτι άλλο ποιο fit σε εμένα
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.007
Reaction score
41.171
Πολύ λεπτό και προσωπικά θέμα θα έλεγα η επιλογή ελαστικού.
Ως τόσο η conti διαπρέπει σε όλους τους τομείς.
Gatorskin για τους αναβάτες που τρώνε όλο το φαΐ τους, με τρομερή προστασία διάτρησης, αλλά χάλια επιδόσεις.
4 season για χειμώνα με καλές επιδόσεις και καλή ταινία διάτρησης.
5000 για απίστευτο grip σε όλες τις συνθήκες, τρομερή ταινία διάτρησης (για τη κατηγορία του ελαστικού) και επιδόσεις που αγγίζουν ταβάνι.
Όλα τα παραπάνω είναι προσωπική εμπειρία βεβαίως βεβαίως, τη conti επιλέγω, αυτή εμπιστεύομαι, αυτή μου κάνει το χατήρι :biggrin:
 

Μηνύματα
6
Reaction score
4
Ετοιμο, κάναμε και τη πρώτη δοκιμαστική προπόνηση. View attachment 231552
Μεγειά γίγαντα Χρήστο ευχομαι καλά ασφαλή και γρήγορα χιλιόμετρα!!!βγηκε πολύ ωραίο πάντως το άτιμο, προσεγμένο περιποιημένο και έτοιμο να κατακτήσει τα της Αττικής αλλά και τα θκάμας τα ντόπια βουνά και ευθείες!!!
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Έχει κανείς άποψη για το https://www.365rider.com/ ? Έχει κάποιες εξαιρετικά χαμηλές τιμές που μοιάζουν ύποπτες. Αν μπορώ να καταλάβω βρίσκεται στην ισπανία άρα δεν έχει δασμούς κτλ.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.948
Reaction score
6.648
Έχει κανείς άποψη για το https://www.365rider.com/ ? Έχει κάποιες εξαιρετικά χαμηλές τιμές που μοιάζουν ύποπτες. Αν μπορώ να καταλάβω βρίσκεται στην ισπανία άρα δεν έχει δασμούς κτλ.
Δεν φαίνεται να είναι "απάτη" (με την έννοια να παραγγείλεις κάτι και να μην το στείλουν), αλλά σίγουρα δεν είναι και η καλύτερη επιλογή για τις αγορές σου, ειδικά για προϊόντα (π.χ. ρούχα) που ίσως χρειαστούν επιστροφή/αλλαγή:
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Δεν φαίνεται να είναι "απάτη" (με την έννοια να παραγγείλεις κάτι και να μην το στείλουν), αλλά σίγουρα δεν είναι και η καλύτερη επιλογή για τις αγορές σου, ειδικά για προϊόντα (π.χ. ρούχα) που ίσως χρειαστούν επιστροφή/αλλαγή:
Campagnolo zonda 343€ τελική. Κάτι δε με ψήνει όμως, δεν ξέρω.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.007
Reaction score
41.171
Campagnolo zonda 343€ τελική. Κάτι δε με ψήνει όμως, δεν ξέρω.
Καλά κάνεις και είσαι καχύποπτος, προϊόντα του είδους που βγαίνουν σε προσφορά έχουν αισθητικό ή λειτουργικό πρόβλημα.
Παθών με τους campagnolo shamal όπου επέστρεψα λόγο παράκεντρης λειτουργίας του πίσω hub.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.007
Reaction score
41.171
Εδώ και το βιντεάκι από τους shamal που έλεγα, έβαλα κασέτα, μονταρισα λάστιχα και μετά το εντόπισα, γιαυτό τα νεύρα στο βίνδεο...
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Καλά κάνεις και είσαι καχύποπτος, προϊόντα του είδους που βγαίνουν σε προσφορά έχουν αισθητικό ή λειτουργικό πρόβλημα.
Παθών με τους campagnolo shamal όπου επέστρεψα λόγο παράκεντρης λειτουργίας του πίσω hub.
Το παράξενο είναι πως έχει όλα τα προϊόντα σε σημαντικά χαμηλότερες τιμές και τρέχει και ένα κουπόνι με -10% λόγω χριστουγέννων. Πχ fulcrum racing 4 στα 289€ στην πόρτα σου, 80€ φθηνότερα από γουίγκλ
1638730179376.png
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.960
Είχα καιρό να γράψω.

Κάνω τρεις 45λεπτες hi-intensity προπονήσεις τη βδομάδα από τα μέσα Σεπτεμβρίου μετά από τρίμηνο καλοκαιρινό διάλειμμα. Είμαι ικανοποιημένος γιατί στα 53, και με αρκετές ελλείψεις οργάνων λόγω ασθενειών :roflmao: , έχω αυτά τα νούμερα.
Φυσικά βοηθάει το αγωνιστικό παρελθόν. Το φαγητό το προσέχω ελάχιστα.

Screenshot 2021-12-06 203209.png
 
Last edited:


Μηνύματα
14.820
Reaction score
20.310
με αυτά και με εκείνα

417 ευρά.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.523
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top