Ποδήλατο


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.476
Reaction score
42.487
Τώρα σε τσέκαρα στο στραβάδι, ωραία ανηφόρα φαίνεται αυτή, στη κορύφωση όμως είδα το έχασες εντελώς το στροφάρισμα.
Edit.
Πως και δεν έχς βάλει βατόμετρο?
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.995
Reaction score
20.523
Τώρα σε τσέκαρα στο στραβάδι, ωραία ανηφόρα φαίνεται αυτή, στη κορύφωση όμως είδα το έχασες εντελώς το στροφάρισμα.
Edit.
Πως και δεν έχς βάλει βατόμετρο?
Power meter δεν έβαλα επειδή α) δεν το χρειάζομαι, β) δεν βγαίνω για ποδηλασίες εκτός συχνά (για να το χρησιμοποιήσω ικανοποιητικά, εάν είχα) και γ) έχω άλλες οικονομικές προτεραιότητες. :)

Όσον αφορά στο στροφάρισμα, σε κάποια διαστήματα "έπεσα" στις 35-40 στροφές/λεπτό, όταν ήμασταν σε διαστήματα της διαδρομής που για πολλά χιλιόμετρα "έπαιζαν" μεταξύ 10% και 12%, χωρίς διακοπή. Ε, ΟΚ, άνθρωπος είμαι, κουράστηκα.:)

Κάποια κενά στο στροφάρισμα οφείλονται σε στάσεις, με την παρέα - δεν ήμουν μόνος μου. Εάν ήμουν μόνος μου, δεν θα έκανα στάσεις.:)

Άστονα ρε , έχει πάρει σβαρνα τις εξοχές , είναι σε καλό δρόμο
Είμαι, είμαι, ευχαριστώ!:thumbsup:
 

Μηνύματα
19.535
Reaction score
13.674
Βάλε μεγαλύτερο γρανάζι πίσω, μικρότερο "μικρό" δίσκο μπροστά. Τι έχεις τώρα; ελπίζω να μην ακούσω για τίποτα 28 με 39 (ή έστω 36)... αυτά είναι για Μπρέτσους! 8-) :roflmao:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.476
Reaction score
42.487
Είδα ρε συ Γιώργη ένα κάρφωμα 1.200 υψομετρικά σερί και με πολύ χαμηλό στροφάρισμα, τη ώρα που βασανίζεται κανείς με αυτό το στροφάρισμα επειδή δεν έχει δυνάμεις γίνονται τα ποδάρια ματσούκια και τα γόνατα τη ακούνε dolby atmos, αυτό μετά έχει σαν συνέπεια τη πολύ αργή αποκατάσταση.
Πρέπει να κοντύνεις τη κλιμάκωση ή να ξεκινήσεις τις μπάμιες.
Διάλεξε και πάρε :biggrin:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.476
Reaction score
42.487
Βάλε μεγαλύτερο γρανάζι πίσω, μικρότερο "μικρό" δίσκο μπροστά. Τι έχεις τώρα; ελπίζω να μην ακούσω για τίποτα 28 με 39 (ή έστω 36)... αυτά είναι για Μπρέτσους! 8-) :roflmao:
Όχι και 36 ρε συ Σώτο, 36 δεν είχα ποτέ, ξεκίνησα 105 κιλά βόιδι με 39/52 & 11-27
Τώρα είμαι 39/53 & 11-28, στο καινούριο ποδήλατο που θα με φέρει ο νονός θα έχω 42/54 & 11-32
 

Μηνύματα
19.535
Reaction score
13.674
Δεν είπα για σένα, στον Γιώργο το λέω, αν έχει 28/39 ή 28/36. Για να βάλει κάτι πιο... ελαφρύ! :geek: 8-)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.476
Reaction score
42.487
Θυμάμαι που άλλαξε το δισκοβραχίονα με 170mm βραχίονες, δίσκους αν θυμάμαι έχει 36/52


Όσο για το βατόμετρο που ρώτσα, είναι επειδή βοηθάει πάρα πολύ στο ζόρι, στη θκιάμ περίπτωση δεν κοιτάω πχιά στροφές σε κάτι τέτοιες αναβάσεις, ούτε κάν παλμούς, φροντίζω να είμαι 300+ βάτ και όλα τα υπόλοιπα μπαίνουν στο αυτόματο
 
Last edited:

Μηνύματα
17
Reaction score
30
Καλημέρα, καταπληκτικός καιρός σήμερα,από την μια ο αγαπημένος Κίσσαβος και από την άλλη Όλυμπος……καλή επιτυχία και καλό κουράγιο σε όσους πάνε σήμερα γύρο Λαμίας.
 

Attachments





Μηνύματα
17
Reaction score
30
Εξαιρετική διοργάνωση από ότι είπαν οι περισσότεροι συμμετέχοντες στον γύρο Λαμίας!!!
Επιτυχημένη διοργάνωση καλά οργανωμένη με εθελοντές, συνοδούς, υποστήριξη κλπ!τέτοιους αγώνες θελουμε στην Ελλάδα και αποδεικνύει αυτό που έλεγα προηγουμένως ότι αν υπάρχει μεράκι και αγάπη για το άθλημα μπορεί να γίνει η διαφορά!!ενα μεγάλο μπράβο στους διοργανωτές και σε όλους τους συμμετέχοντες!!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.476
Reaction score
42.487
Εξαιρετική διοργάνωση από ότι είπαν οι περισσότεροι συμμετέχοντες στον γύρο Λαμίας!!!
Επιτυχημένη διοργάνωση καλά οργανωμένη με εθελοντές, συνοδούς, υποστήριξη κλπ!τέτοιους αγώνες θελουμε στην Ελλάδα και αποδεικνύει αυτό που έλεγα προηγουμένως ότι αν υπάρχει μεράκι και αγάπη για το άθλημα μπορεί να γίνει η διαφορά!!ενα μεγάλο μπράβο στους διοργανωτές και σε όλους τους συμμετέχοντες!!

Αν και εξωσχολικός ήταν ακριβώς όπως το περιέγραψες, εξαιρετική διοργάνωση, σε όλο το μήκος της διαδρομής είχε κόζμο να σε κατευθύνει, αστυνομία, δημοτική αστυνομία αλλά και άνθρωποι της διοργάνωσης με μοτοσυκλέτες που ακολουθούσαν και παρακολουθουσαν για πάν ενδεχόμενο.
Προειδοποιητικη σήμανση στους δρόμους κυκλοφορίας ότι διεξάγεται αγώνας κλπ.
Εγώ πέρασα γ@μω, ήρθα κοντά με ανθρώπους που συμπαθώ με τη ίδια τρέλα!!
 

Μηνύματα
15.100
Reaction score
20.934
από βοήθεια και σήμανση ο αγώνας μας ήταν εξαιρετικός , ακόμα και για τους τελευταίους που περάσανε από όλα τα περίεργα σημεία υπήρχε βοήθεια από εθελοντές να μην χαθούν.
ήξερες οτι αν πλησίαζες κάπου που πρέπει να διαλέξεις δρόμο θα βρεις κάποιον με μπλε μπλουζάκι και κόκκινη σημαία να σου δείξει που να πας.
και στα σημεία που ήταν επικίνδυνα να πας για αγορά οικοπέδου με θέα είχε σήμανση , λακούβες στο δρόμο είχαν κλείσει από την προηγούμενη βδομάδα κλπ.
αν είχαμε κλείσει και τον αέρα στην επιστροφή τι καλά που θα τανε...
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.476
Reaction score
42.487
Στο 0.13 - 0:14 του video, ο @bretsos είναι;
Επειδή από τα μισά του αγώνα και μετά ήμαν πίσω από το πρώτο γκρουπ, παίζω μπάλα παντού, πήρα και τη καρό σημαία στο τερματισμό, τρομάραμ :roflmao:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.961
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top