Ποιά High-Definition κάμερα;

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Re: Απάντηση: Ποιά High-Definition κάμερα;

Περιμένω μπας και φιλοτιμηθεί αυτό το παλικάρι ο Βασίλης(Unfo) να γράψει μια κουβέντα :142:
Μακάρι να είχα άποψη να την έγραφα... :108:

Αυτό που θα κοίταζα προσεκτικά εγώ σε μία κάμερα είναι το μέγεθος του αισθητήρα. Και όταν λέω μέγεθοςμ εννοώ τις φυσικές του διαστάσεις και όχι την ανάλυση. Μεγάλος αισθητήρας=λιγότερος θόρυβος, καλύτερη λήψη του φωτός. Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο καλές μπορεί να είναι οι HD κάμερες με τα μικροσκοπικά τσιπάκια. Θα προτιμούσα μεγάλο αισθητήρα, ακόμα και σε σχέση με μια κάμερα με 3 ccd. Το έκανα στη mini DV μου και δεν μετάνιωσα καθόλου...
 

Μηνύματα
19
Reaction score
0
πηρα την προηγουμενη βδομαδα απο την αμερικη την cannon hv30 μετα απο οσα διαβασα εδω στο φορουμ και ειμαι εντυπωσιασμενος !!!! την συνιστω ανεπυφυλακτα !!!
Πως και πόσο την πήρες φίλε;
Γράψε κάνα mini review μπας και καταλήξουμε και οι υπόλοιποι:140:
 

Μηνύματα
1.220
Reaction score
3
Παιδιά σε λίγες μέρες φεύγω για NY και σκεφτόμουν για καμμία καμερούλα
Απ' ότι διαβάζω εδώ είναι άσκοπο να ρωτήσω την HV30 βλέπω, σωστά?
 

Μηνύματα
44
Reaction score
0
Απάντηση: Ποιά High-Definition κάμερα;

Παιδιά γειά σας. Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Θέλω να κάνω αγορά κάμερας. Θέλω να αποφύγω τις κασέτες και είμαι ανάμεσα στην Sony HDR-SR11 και την JVC GZ-HD7. Δεν ξέρω τα 10,2 mp της sony ή τα 3ccd της jvc πόσο σημαντικά είναι. Οι τιμές τους είναι ίδιες. Σας παρακαλώ βοηθήστε!!!
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
3 CCD με κλειστά τα μάτια... και αφού είναι CCD και οχι CMOS εχουν κάτι το ομορφότερο στα δικά μου μάτια....

+ οτι εχει και εγγραφή σε 1920χ1080 αντί 1440χ1080 που εχει η SONY.

joseph η JVC GZ-HD7 είναι πολύ καλή επιλογή αν δεν θές κασέτα!!
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Re: Απάντηση: Ποιά High-Definition κάμερα;

Παιδιά γειά σας. Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Θέλω να κάνω αγορά κάμερας. Θέλω να αποφύγω τις κασέτες και είμαι ανάμεσα στην Sony HDR-SR11 και την JVC GZ-HD7. Δεν ξέρω τα 10,2 mp της sony ή τα 3ccd της jvc πόσο σημαντικά είναι. Οι τιμές τους είναι ίδιες. Σας παρακαλώ βοηθήστε!!!
σορρυ ξέχασα να σε καλως-ορίσω....

Καλώς μας βρκες :114::114::114:
 

Μηνύματα
44
Reaction score
0
Απάντηση: Ποιά High-Definition κάμερα;

Σ' ευχαριστώ για το καλωσόρισμα καθώς και για την άποψή σου. Βρίσκω το AVSITE πολύ ενδιαφέρον. Τώρα στο θέμα μας. Έχω την εντύπωση ότι και η sony είναι FULL HD. Νομίζω είναι ίδια με την sr12 αλλά με μικρότερο σκληρό. Θα ήθελα να μου σχολιάσεις και την ανάλυση-ποιότητα της φωτογραφίας των 2 καμερών.
 

Μηνύματα
44
Reaction score
0
Απάντηση: Ποιά High-Definition κάμερα;

Κάτι ακόμη είναι μεγάλη η ποιοτική διαφορά των καμερών αυτών με την canon hv20 που όλοι θεωρείτε κορυφαία?
 


Μέλη online

No members online now.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.694
Μηνύματα
2.870.126
Members
37.945
Νεότερο μέλος
daemon76
Top