Ποια ηχεία atmos για ταβάνωμα;

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.277
Reaction score
93.717
Δεν είναι τα ίδια χρήματα γιατί τα yamaha είναι το σετ ενώ στα focal το τεμάχιο δυστυχώς
Θα πρότεινα τότε να κάνεις λίγη υπομονή μέχρι να βάλεις κάποια αξιοπρεπή ηχεία. Υπάρχει αρκετή πληροφορία "εκεί πάνω" για να την περιορίσεις από τα 100 Hz και πάνω.
 

Μηνύματα
23
Reaction score
6
Θα πρότεινα τότε να κάνεις λίγη υπομονή μέχρι να βάλεις κάποια αξιοπρεπή ηχεία. Υπάρχει αρκετή πληροφορία "εκεί πάνω" για να την περιορίσεις από τα 100 Hz και πάνω.
Καλα το focal αλλά πολύ ακριβά. Σημερα πήγα σε ένα μαγαζί και μου πρότειναν και αυτά Magnat Interior IC 62 καμια άποψη σχετικά?
 


Μηνύματα
23
Reaction score
6
Μαλλον για τα focal πάω και θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι να πάρω τα 106 ή θα είναι υπερβολή να πάω στα 108. Το δωμάτιο είναι 16 τετραγωνικά με ύψος ταβανιού περίπου 3 μετρα.
Οκ ξέρω το μεγαλύτερο καλύτερο θα είναι αλλα αξίζει ? μήπως ο χώρος είναι μικρός και υπερκαλύπτει και το 106? η η διαφορα είναι τόσο που αξίζει να πας σε 108?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.416
Μαλλον για τα focal πάω και θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι να πάρω τα 106 ή θα είναι υπερβολή να πάω στα 108. Το δωμάτιο είναι 16 τετραγωνικά με ύψος ταβανιού περίπου 3 μετρα.
Οκ ξέρω το μεγαλύτερο καλύτερο θα είναι αλλα αξίζει ? μήπως ο χώρος είναι μικρός και υπερκαλύπτει και το 106? η η διαφορα είναι τόσο που αξίζει να πας σε 108?
Πάρε το 8ιντσο να είσαι μέσα
...εφόσον μπορείς;)
 

Μηνύματα
23
Reaction score
6
Παιδια έψαξα και για τα 2 μοντέλα 106 και 108 και όλοι μου λένε ότι έχουν καταργηθεί και ο αντιπρόσωπος δεν φέρνει ποια και αναμένει από Φλεβάρη τα καινούργια μοντέλα. Εναλακτικα κάποια άλλα που θα μπορούσα να βάλω πχ magnat είναι καλα? 130 μαξ το κάθε ηχείο μπορώ να διαθέσω.
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Πάρε το 8ιντσο να είσαι μέσα
...εφόσον μπορείς;)
αυτο που εχω καταλαβει κ γω ειναι οτι η πληροφορια ειναι φουλρειντζ και οχι μείον οπως λεγανε καποιοι αρχικα...
οποτε ναι θελει ουσιαστικα 80 χερτζ και κατω κοψιμο κ δεσιμο με σαμπ..
επισης σε dtsx αναλαμβάνουν ενα πολυ μεγαλο μερος του σάουντρακ
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.452
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top