Ποια σχέδια μας ματαιώθηκαν λόγω covid το 2020-2021?


Μηνύματα
20.071
Reaction score
14.368
Τα studio ,απλά το λέω όσο πιο κομψά γίνεται :biggrin:
Στουντιο -Appartement ? , Studio γυμναστικής,καλλιτεχνίας,ηχοληψίας ?
Ειναι άκομψα όλα αυτά?:tongue:

Χαιρομαι που μόνο αυτό σου ματαιώθηκε η σου έλλειψε.:smile:
 


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
2)Ματαιώθηκε φάση με γκομενακι.:biggrin::rolleyes:

κατα τ’ αλλά, καλά.
αν η ματαιωση εγινε με αφορμη τον ιο, το γκομενακι δεν αξιζε τον κοπο, εκτος αν χαλασε απο σενα.:acute:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
αν η ματαιωση εγινε με αφορμη τον ιο, το γκομενακι δεν αξιζε τον κοπο, εκτος αν χαλασε απο σενα.:acute:
μπορεί να ανήκει σε ευπαθή ομάδα ο άνθρωπος...70-80άρης:p και να πρέπει να προσέχει :lolsign:
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
αν η ματαιωση εγινε με αφορμη τον ιο, το γκομενακι δεν αξιζε τον κοπο, εκτος αν χαλασε απο σενα.:acute:
Μεγάλη και χωρίς ουσία η ιστορία.
Ας πούμε όμως πως δεν βοήθησε και η συγκυρία ... :biggrin:
μπορεί να ανήκει σε ευπαθή ομάδα ο άνθρωπος...70-80άρης:p και να πρέπει να προσέχει :lolsign:
Τρελός είσαι;:lolsign:
 




billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.438
Reaction score
5.522
Όλα καλά... :D ( LOL )

1 χρόνος ήδη χαμένος, πέρασε χωρίς να ακουμπήσει, δίχως ουσία, με αποξένωση, απόσταση από αγαπημένα πρόσωπα.
Μειώθηκε η δουλειά σε ποσοστό 80%.
Ακυρώθηκαν φωτογραφικά και αναψυχής ταξίδια.
Χάθηκε η διασκέδαση, χάθηκε το κυρίως χόμπυ που ήταν σχεδόν και η αποκλειστική γυμναστική μου (χορός latin).
Και σαν να μην έφταναν αυτά, ήρθαν και 2 προβλήματα υγείας.

Κούλη, τις ακρίδες ξέχασες και το ηφαίστειο της Σαντορίνης... ευτυχώς δεν έχουμε πυρηνικά εργοστάσια παραγωγής ηλ. ενέργειας.
 

Μηνύματα
20.071
Reaction score
14.368
αυτο μου αρεσε, και δεν το γνωριζα ως ρηση.
„Necessity is the mother of invention „(and opens new avenues.)
„Not macht erfinderisch.“

Η σωστή μετάφραση είναι: Η Ανάγκη μας κάνει εφευρετικούς,η η ανάγκη ειναι η μητέρα της εφευρετικότητας.
 


Μηνύματα
20.071
Reaction score
14.368
Τον Ιανουάριο του 2020 πήρα τηλέφωνο σε πράκτορα ταξιδιωτικου γραφείου για να κάνω έκπληξη ταξίδι στους γονείς μου στην Καππαδοκία.Του ζήτησα την τιμή και τον αριθμό λογαριασμού τους.

Μου απαντά....» Snow whitty,περίμενε λιγο ακόμα....Δεν ξέρουμε αν θα πραγματοποιηθεί το ταξίδι....δεν ακούς εδώ γίνεται «της τρελής»....ακούγεται κάτι για πόλεμο με την Τουρκία....Μην στεναχωριεσαι,αν πάμε θα τα βρούμε με τα οικονομικά....»

Του εξηγώ πως είναι έκπληξη και δεν θέλω να του ξεφύγει τίποτα και το αναφέρει στους δικούς μου.

Πολεμος με την Τουρκία δεν έγινε,το ταξιδι ματαιώθηκε για τους γνωστούς λόγους και αυτός το «κελάηδησε« και στους δικούς μου!

Ηταν ένα όνειρο του πατέρα μου που θέλω κάποια στιγμή στο μέλλον να γίνει πραγματικότητα.🙏
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.028
Reaction score
124.482
2 φορές αναβλήθηκε (το 2020 για '21 και το' 21 για '22) η συναυλία Eric Clapton, με πολύ αλμυρά εισιτήρια και σε συνδυασμό με ταξίδι εκεί στα πέριξ κράτη.

Αναβλήθηκαν ταξίδια προγραμματισμένα, με όλες τις ταλαιπωρίες και χαμένα λεφτά.

Πολύ κλεισούρα..

Επαγγελματικά και οικονομικά, λόγω φύσης του επαγγέλματος, μόνο ένα 20-25% κάτω, αλλά λόγω των πολύ μειωμένων εξόδων, δεν έχω τίποτα να παραπονεθω.

Κλεισούρα. Ενώ είμαι σπιτογατος, αυτό το πράμα έχει καταντήσει αηδία..
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.838
Reaction score
20.315
Ακυρώθηκαν δύο festivals στην Αθήνα (μακάρι να γίνουν φέτος το καλοκαίρι) - με την ευκαιρία της μετάβασης στην Αθήνα, είχα διευθετήσει επισκέψεις σε φίλους, οι οποίες ακυρώθηκαν κι αυτές.

Για να δούμε τι θα γίνει φέτος.
Διάβασα σήμερα ανακοίνωση του Release Athens ότι η συναυλία των Judas Priest (καλοκαίρι 2021 - δεν θα πήγαινα) αναβλήθηκε για το καλοκαίρι του 2022. Πιθανολογώ ότι την ίδια μοίρα θα έχουν κι οι δύο συναυλίες που θέλω να πάω. Μόνο για ταξιδάκι αναψυχής με βλέπω να έρχομαι Ελλάδα κι αυτό είναι αμφίβολο.
 

Μηνύματα
2.336
Reaction score
4.896
10ήμερο ταξίδι στη Πράγα τον Σεπτέμβριο 2020. Ήταν όλα κανονισμένα, αεροπλάνα, ξενοδοχείο... 😔
 
Last edited:

Μηνύματα
20.071
Reaction score
14.368
10ήμερο ταξίδι στη Πράγα τον Σεπτέμβριο 2020. Ήταν όλα κανονισμένα, αεροπλάνα, ξενοδοχείο... 😔
Τα προπληρωμένα ταξίδια περισι είχαν αποζημιωθεί - με κάποιες προϋποθέσεις.

Η Πράγα είναι υπέροχη και με καλό καιρό και με χιόνι - αρκεί να εισαι κατάλληλα ντυμένος.

Ο Ερικ Κλαπτον εμφανιζεται στους ίδιους χώρους με τον συνάδελφο του Μαρκ Κνοπφλερ και αναλογικά το αντίτιμο των εισιτηρίων ανεβαίνει όσο ανεβαίνει και η ηλικία τους.

Νομιζω πως ίσως είναι η τελεια ευκαιρία να τον δω κι αυτόν....Ας είναι καλά ο ανθρωποσ,όπως κι εμείς,μέχρι τότε ....
 

Μηνύματα
20.071
Reaction score
14.368
Εκ νέου ματαιωση των εισιτηρίων για το Event που είχα αγοράσει το Μάρτιο του 2020…Αναβολή για τον Ιούλιο του 2022!
 




Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.553
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top