Ποιος είναι ο τελευταίος δίσκος που αποκτήσατε & πότε;

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.367



. . . από ένα δισκάδικο ψηλά στην Χαρίλαου Τρικούπη , 8 eu διπλό βινύλιο , πολύ καλή κατάσταση ( το έκανε βέβαια το μπάνιο του ) , από το ομότιτλο soundtrack , το πήρα πρίν από ένα μήνα περίπου
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Στις προσθηκες του τελευταιου μηνα αν θυμαμαι καλα ο παρακατω / απο το Underflow στη Καλλιροης :
Sir Richard Bishop & David Oliphant / Karkhana With Nadah El Shazly ‎– Carte Blanche.. (Sir Richard Bishop, αδερφος του Αλαν, και ex sun City Girls)
-> 2 hyper-sonic tracks για spiritual ακροαση, ενα σε καθε πλευρα, δεν μοιαζει με τιποτα που να εχω ακουσει ως τωρα.. στο τελος...θες και κατι ακομα να συμπληρωσεις... εκει ερχεται το 7ιντσο που συνοδευει το δισκο, και δινει μια παραταση στην ακροαση.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Και πριν κανα 5ρι χρονια ενα δευτερο χερι boggie down productions απο πρωην μελος
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.367
- κασέτες ( ναι υπάρχουν εμπορίου καινούριες ) & cd , επίσης ''παίζουν'' ή ότι άλλο υλικό ξεχνάω . . . πχ . . .

upload_2019-2-19_14-21-29.jpeg
. . .

DD Dynamite - The Devil's Mojo Workshop . . . του 2014

δανική προς στιγμή , αλλά θα κάνω προσφορά να την αποκτήσω

 





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.359
Ως "τελευταίος" εννοείται "ο πιο πρόσφατος" ή "ο δίσκος μετά από τον οποίο δεν αγόρασα ξανά δίσκο";
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ως "τελευταίος" εννοείται "ο πιο πρόσφατος" ή "ο δίσκος μετά από τον οποίο δεν αγόρασα ξανά δίσκο";
Το ίδιο δεν είναι;
[DOUBLEPOST=1550581562][/DOUBLEPOST]No guru no method no teacher.
Van the Man!
NoGuruNoMethodNoTeacher.jpg

Μεταχειρισμενος, όπως όλα άλλωστε τα βινύλια που έχω αγοράσει τα τελευταία 7-8 χρόνια, με 5 ευρώ σε πολύ καλή κατάσταση από Mr Βινύλιο.
 
Last edited:


I

iason

Guest
Rory Gallagher Πριν απο 25 χρονια περίπου. Εχω πουλησει τα πάντα ολους τους δισκους που ειχα και το πικαπ ,αυτον ομως τον εχω κρατησει και τον εχω κορνιζαρει μαζι με τους Lynyrd Skynyrd.
Photo-Finish_-_Rory_Gallagher.jpg
 

Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
Πριν 15 μέρες κλειστό στην ζελατίνα του 3πλό βινύλιο 12€.



Και αυτό την ίδια μέρα αν θυμάμαι καλά 7€ (σε άψογη κατάσταση μόνο το εσώφυλλο είχε ολίγον κιτρινίλα)

 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Το ίδιο δεν είναι;
Aν αποφασισε οτι δεν θα ξανααγορασει δισκο , ναι.
Αλλα αυτος θα ξανααγορασει οποτε δεν ξερει ποιος θα ειναι ο τελευταιος :p
Αρα δεν ειναι το ιδιο.......
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
- κασέτες ( ναι υπάρχουν εμπορίου καινούριες ) & cd , επίσης ''παίζουν'' ή ότι άλλο υλικό ξεχνάω . . . πχ . . .
View attachment 118536 . . .
DD Dynamite - The Devil's Mojo Workshop . . . του 2014
δανική προς στιγμή , αλλά θα κάνω προσφορά να την αποκτήσω
θα σου βρω μια κοπια, υπαρχει στοκ..
.. απο το ιδιο label, κυκλοφορουν αλλες 2 κασσετες. Η μια κυκλοφορησε περσυ, και η αλλη πριν 2-3 χρονια.
Περσυ, η πρωτη αγορα (ανεξαρτητως φορματ) ηταν αυτη η κασσετα :
Convex Model ‎– Intersecting Planes (απο Θεσσαλονικη τα παιδια, και κυκλοφορησαν και ενα αλμπουμ τελη του 2018, το οποιο ειναι καπου στα τελευταια αλμπουμ που αγοραστηκαν)

και η τελευταια κασσετα ηταν αυτη η διπλη (πολυ ευφλεκτο υλικο) :
Sam Shalabi ‎– Mindlessness
 
Last edited:




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.125
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top