Ποιος είναι ο τελευταίος δίσκος που αποκτήσατε & πότε;


Μηνύματα
639
Reaction score
1.152
Και δυο εξαιρετικοί δίσκοι, αν και εντελώς άσχετοι μεταξύ τους, που αγόρασα από το Stereodisc στην Πλατεία Αριστοτέλους.

Ο ένας είναι το Supernova του Ray Lamontagne


IMG_2705.jpg




και ο έτερος λέγεται Ena Tefariki και είναι έκδοση Αμερικάνικης Εταιρείας με κατάλογο Ethnic.

Απέξω γράφει στα ξένα Oriental Shake, Farfisa Madness & Rocking Bouzoukis και μέσα έχει ένα εξαιρετικό πολυσέλιδο γραμμένα στα Agglika! :)


IMG_2706.jpg
 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
+1 γι'αυτη τη βδομαδα
(τα 2 ep απο μελη των this heat ( Charles Hayward (drums) κ' Trefor Goronwy (μπασο) ) και με τον τεχνικο τους Stephen Rickard )
16632645412025815445368540920162.jpg
 
Last edited:



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
το ευκολο ειναι απο wikipedia :

This Heat were an English experimental rock band, formed in early 1976 in Camberwell, London by multi-instrumentalists Charles Bullen (guitar, clarinet, viola, vocals, tapes), Charles Hayward (drums, keyboards, vocals, tapes) and Gareth Williams (keyboard, guitar, bass, vocals, tapes).
This Heat were active in the ascendancy of British punk rock and post-punk, but stood apart from those scenes due to an experimental, confrontational, and politically charged approach. This Heat's commercial success was limited, and their discography consisted of only two albums and an EP, but in later years the band have been widely considered a link between early 1970s music styles such as krautrock and later experimental genres such as industrial music and post-rock.
-
το δυσκολο ειναι να ακουσει κανεις...χαχα..
ενδεικτικα απο το πρωτο
και απο το δευτερο
ο Charles Hayward, ειναι αυτη τη στιγμη κατα τη ταπεινη μου γνωμη ενας απο τους κορυφαιους ντραμερ ολων των εποχων, και εχει παμπολες σολο δουλειες...
 

Μηνύματα
407
Reaction score
312
το ευκολο ειναι απο wikipedia :

This Heat were an English experimental rock band, formed in early 1976 in Camberwell, London by multi-instrumentalists Charles Bullen (guitar, clarinet, viola, vocals, tapes), Charles Hayward (drums, keyboards, vocals, tapes) and Gareth Williams (keyboard, guitar, bass, vocals, tapes).
This Heat were active in the ascendancy of British punk rock and post-punk, but stood apart from those scenes due to an experimental, confrontational, and politically charged approach. This Heat's commercial success was limited, and their discography consisted of only two albums and an EP, but in later years the band have been widely considered a link between early 1970s music styles such as krautrock and later experimental genres such as industrial music and post-rock.
-
το δυσκολο ειναι να ακουσει κανεις...χαχα..
ενδεικτικα απο το πρωτο
και απο το δευτερο
ο Charles Hayward, ειναι αυτη τη στιγμη κατα τη ταπεινη μου γνωμη ενας απο τους κορυφαιους ντραμερ ολων των εποχων, και εχει παμπολες σολο δουλειες...
Ωραιος ευχαριστω για τις πληροφορίες ναι αμα το γκουγκλαρα θα έβρισκα απλα μαλλον δεν το εγραψα σωστα την προσωπική σου αποψη ήθελα που την είπες.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
...το παραθεσα επειδη το περιγραφει πολυ σωστα το wiki, τι να πει κανεις για τους this heat, ειναι μπαντα οροσημο (καπου εχω τα αλμπουμ τους, με ενα 40σελιδο με πολυ πληροφορια και συνεντευξεις...πανε χρονια που το ειχα διαβασει...οποτε ειναι οπως εχει εντυπωθει στο κεφαλι μου, δυσκολο να το μεταδοσω - και χανει κιολας μια μεταφορα).
Αργοσυρτο βασανιστικο και εσωτερικο, αγαπημενοι, δεν ανοικουν σε καποιο ειδος κατα τη γνωμη μου (οπως λεω πιο πανω οροσημο) αρκετα γνωστοι στους κυκλους του αντεργκραουντ- και δε μιλαω για συλλεκτες και τετχοιες @@.
Οτι πιασει το χερι αγοραζω πλεων, αν πιασει, ή συνεχιζω να τσιμπαω πραματακια απο μια πληθωρα απο ακουσματα που εχω. 8-)
απο bandcamp, που γραφονται με εγκριση της ιδιας της μπαντας.
Although widely considered to be Post-Punk’s finest, This Heat actually began performing their music in the early days of London’s punk era.
They developed new strange and volatile strains of avant-garde music that time has proved to be hugely influential, a blueprint for much that would follow.
Ahead of their time, their music is as startlingly original and relevant as the day it was created
 
Last edited:



Μηνύματα
407
Reaction score
312
Ενα αλλο απόκτημα βεβαια αυτό μου το εκανε δωρο ο κολλητος μου .

Ειχα γενέθλια το σαββατο που μας πέρασε.

Ελληνες φοβερή καταπληκτική παραγωγή γεματος ηχος που σε ενα κομμάτι με τιναζε η σκηνη στον καναπέ που καθόμουν το μονο κακο ειναι μικρο σε διάρκεια 27 λεπτά νομίζω ηθελα και αλλο για είναι φοβερό
IMG_20220919_125256.jpg
IMG_20220919_125322.jpg
 



Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Ωραίο θέμα. Ένα από τα βινύλια που αγόρασα τελευταία είναι αυτό.
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ενα αλλο απόκτημα βεβαια αυτό μου το εκανε δωρο ο κολλητος μου .
Χρονια πολλα Διονυση .
Και αυτος δωρο απο ενα φιλο πριν περιπου 20 μερες. Δεν ειναι απο τις πιο προσφατες επανεκδοσεις , αλλα μια χαρα ειναι.


Lee Morgan.jpg
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ενα αλλο απόκτημα βεβαια αυτό μου το εκανε δωρο ο κολλητος μου .

Ειχα γενέθλια το σαββατο που μας πέρασε.

Ελληνες φοβερή καταπληκτική παραγωγή γεματος ηχος που σε ενα κομμάτι με τιναζε η σκηνη στον καναπέ που καθόμουν το μονο κακο ειναι μικρο σε διάρκεια 27 λεπτά νομίζω ηθελα και αλλο για είναι φοβερό View attachment 263872 View attachment 263873
Διονυση , βλεπω οτι συμβαινει και σε σενα το συχνο φαινομενο , οταν φωτογραφιζεις τους δισκους , να φωτογραφιζεις και τα δακτυλα των ποδιων .................. 🤣🤣🤣
Γι αυτο κοβω τις δικες μου :laugh:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top