Ποιο κινητό υψηλής κατηγορίας;


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Το aspect ήταν λίγο περίεργο τις πρώτες ώρες. Το μέγεθος δεν το κατάλαβα ιδιαίτερα. :)

Με ξενίζει η χρωματική διαφορά. Έπαιξα λίγο γιατί ευτυχώς υπάρχουν ρυθμίσεις αλλά μάλλον χρειάζεται Καστρουνής. :D
:headbang:
 




Μηνύματα
203
Reaction score
73
Πάρε Εssential Phone, έχει pure android και γρήγορες ενημερώσεις. Θα βγάλει και ESS Sabre DAC για να απολαμβάνεις Tidal Master quality (άλλα δυο κινητά μόνο το υποστηρίζουν, το LG V30 και ένα της Onkyo).
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.721
Ναι αλλα έχασες και την amoled!
Έχασα και τη γυάλινη πλάτη, η οποία είναι ο λόγος που δεν πήρα S9+. :p


Έχω ενοχληθεί με τη σύντροφό μου που πετάει το (Σαμσούνγκ) τηλέφωνο σε Anker ασύρματη βάση και φορτίζει γρήγορα. >:(
Πήρα λοιπόν σε συνδυασμό με το Σάομι (Σώμι; πώς να το γράφουμε; ) ένα νέο ασύρματο Anker όρθιο φορτιστήρι για να φορτίζω πχιό γρήγορα απ' αυτήν, κι ένα αστραπιαίο φορτιστήρι αυτοκινήτου. :D

Στη μια θέση του φορτιστηριού του αυτοκινήτου θα συνδέσω ένα παλιό φορτιστήρι LG για να έχω ασύρματη φόρτιση κι εκεί. :party:
Θα της δείξω της κατσίκας. :party:


Γλιστράει τόσο πολύ, που έφευγε απο τη σχεδόν επίπεδη θέση φωτογράφισης...


IMG_20180916_081923.jpg


IMG_20180916_082402.jpg
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.872
Reaction score
77.473
Μου λείπει το καθαρό Android.
Γλιστράει σαν χέλι. Σαν τα βίντεο που οι ψαράδες δείχνουν το ψάρι που έπιασαν και ξαφνικά εκτοξεύεται στο νερό. :D Τουλάχιστον δεν θα σπάσει τόσο εύκολα όσο τα Samsung & Huawei με γυαλί και πίσω, και δεν κοστίζει όσο αυτά. :)
Δεν έχει notch, δεν είναι αδιάβροχο.
Είναι ωραία η αίσθηση "όλο οθόνη".
Μου αρέσει η ταχύτητα. Σώπα! :p
Έχει, όπως και το Huawei Nexus, άριστο fingerprint reader.
Καλή κάμερα. Θέλει δουλειά.
Πού είναι το Smart Lock; :o

Είναι βαρύ, 176 γραμμάρια το Nexus, 195 το Xiaomi.


View attachment 105485

View attachment 105486



Βγήκε κι αυτό το καραγκιοζάκι στη φωτό. Αφαιρέθηκε αφού έγινε το κακό. :D
Στα σπεκς λέει πάντως 191γρ ...δεν ψήνεσαι να πας πίσω στο κατάστημα να τους κάνεις φασαρία?:p:dance2::lol:
σπασικλάκι με τη ζυγαριά
:roflmao:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.721
σπασικλάκι με τη ζυγαριά
Μου φάνηκε βαρύ και είπα να χρησιμοποιήσω την σχεδόν διακοσμητική ρε. :p






Θα συνεχίσω δυστυχώς να ζηλεύω που όταν πετάω* το Σάμσουνγκ της Αναστασίας στο πισινάκι τρέχει να το πιάσει. Θα ήθελα κι εγώ να το σώνω απο πνιγμό. :(


*συνεχώς! :D


Η κάμερα είναι καλή αλλά απαιτείται απενεργοποίηση των παπαριών HDR & Ai. Αν θέλουμε τέτοια, έχουμε τα Google photo edits καλέ. :p
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.872
Reaction score
77.473
Θα συνεχίσω δυστυχώς να ζηλεύω που όταν πετάω* το Σάμσουνγκ της Αναστασίας στο πισινάκι τρέχει να το πιάσει. Θα ήθελα κι εγώ να το σώνω απο πνιγμό. :(


*συνεχώς! :D
:roflmao::lol:
 
  • Like
Reactions: PPG



Μηνύματα
685
Reaction score
2.165
Η κάμερα είναι καλή αλλά απαιτείται απενεργοποίηση των παπαριών HDR & Ai. Αν θέλουμε τέτοια, έχουμε τα Google photo edits καλέ. :p
Και το Snapseed της Google είναι πολύ καλό και ανοίγει και μέσα από το Google Photos.
 


MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.215
Τα Xenon έχουν πάρει το όνομά τους από το αέριο Ξένον που είναι ελληνική λέξη, βρε!
Το πως προφέρεται στα αγγλικά είναι άλλο θέμα, αλλά δε θα προφέρουμε κι εμείς τον Πειραιά... Παϊρέους, επειδή έτσι τους βγαίνει των Εγγλέζων! :p


ΥΓ Παρεμπιτόντως, και η Ζήνα είναι... κατά βάθος η δική μας η δική μας Ξένια.

 
Last edited:



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.592
Τα Xenon έχουν πάρει το όνομά τους από το αέριο Ξένον που είναι ελληνική λέξη, βρε!
Το πως προφέρεται στα αγγλικά είναι άλλο θέμα, αλλά δε θα προφέρουμε κι εμείς τον Πειραιά... Παϊρέους, επειδή έτσι τους βγαίνει των Εγγλέζων! :p


ΥΓ Παρεμπιτόντως, και η Ζήνα είναι... κατά βάθος η δική μας η δική μας Ξένια.

Δημήτρη, για την προφορά λέξεων τέτοιων όρων επιλέγω τον τρόπο της χώρας προέλευσης της τεχνολογίας ή σαν δεύτερη επιλογή την αγγλική. :)
 


minas

Πισιά
Μηνύματα
3.928
Reaction score
3.732
Γλυκοκοιτάω το LG V30 γιατί είναι hi-end :)

https://www.stereophile.com/content/lg-v30-hi-res-smartphone-mqa-measurements

Τί άλλες επιλογές υπάρχουν με το ίδιο ή καλύτερο dac μέχρι τα λ7 του V30 - 450€;
Αν το DAC είναι η βασική παράμετρος, όχι πολλές. Απλά για να αξίζει τον κόπο χρειάζεσαι και καλά ακουστικά...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.340
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top