Ποιο κινητό υψηλής κατηγορίας;

Μηνύματα
685
Reaction score
2.165
Αν το DAC είναι η βασική παράμετρος, όχι πολλές. Απλά για να αξίζει τον κόπο χρειάζεσαι και καλά ακουστικά...
To LG V20 παίζει ωραία και με τα ενεργά μου πάντως!
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
To LG V20 παίζει ωραία και με τα ενεργά μου πάντως!
Αναφέρθηκα σε ακουστικά, γιατί σε πιο σταθερή εγκατάσταση υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Το τηλεφωνάκι έχει κάποια απαράδεκτα πράγματα, όπως οι ψείρες στο status bar που δεν βρίσκω πώς να μεγαλώσω και το μετριότατο dialer αφού δεν δέχεται το Google. >:( Τα πολύ βασικά διορθώθηκαν με Nova Launcher. :)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Είναι πολύ όμορφο αλλά είμαι έτοιμος να το βάλω στο σερτάρι και να χρησιμοποιώ το παλιό. :D
Καλά που έχω 2 sim κάρτες στο νούμερο και μπορώ να τα δουλεύω συγχρόνως. :roflmao:


Άλλο που είχα ξεχάσει με τα μικρά πλαίσια είναι οτι κρατώντας το κανονικά, ανοίγεις apps.... >:( Πρέπει να το πιάνεις απαλά, με τα ακροδάχτυλα. Να είσαι τρυφερός/ή μαζί του. :D
 


Μηνύματα
247
Reaction score
245
Μολις απεκτησα το samsung note 9 υστερα απο 4 χρονια + συμβιωσης με το note 4 και μπορω να μπω οτι ηρθα ξανα στο μελλον..

Το τηλεφωνο ειναι σε αλλο επιπεδο και ενας απο τους βασικοτερους λογους που το επελεξα ηταν η τρομερη αξιοπιστια και συμβιωση 4 χρονια + με τον προκατοχο του.

Design++
Μπαταρια ++
οθονη++
s-pen++

λιγα απο τα στοιχεια που θεωρω οτι το κανουν να ξεχωριζει!!
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Είναι πολύ όμορφο αλλά είμαι έτοιμος να το βάλω στο σερτάρι και να χρησιμοποιώ το παλιό. :D
Καλά που έχω 2 sim κάρτες στο νούμερο και μπορώ να τα δουλεύω συγχρόνως. :roflmao:


Άλλο που είχα ξεχάσει με τα μικρά πλαίσια είναι οτι κρατώντας το κανονικά, ανοίγεις apps.... >:( Πρέπει να το πιάνεις απαλά, με τα ακροδάχτυλα. Να είσαι τρυφερός/ή μαζί του. :D
Εκτός το κράτημα και τη status bar ποια είναι τα πιο σημαντικά σου παράπονα?
 
  • Like
Reactions: PPG

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Εκτός το κράτημα και τη status bar ποια είναι τα πιο σημαντικά σου παράπονα?
Το Miui, το οτι δε δέχεται Google Phone, που γλιστράει απ' τον ώμο όταν κάνω συγχρόνως δουλειές :p, το mono μεγάφωνο, η κάμερα που προεξέχει έχοντας πολύ σκληρές ακμές και γδέρνει τα τραπέζια. Τα υπόλοιπα είναι θέματα πολυετούς συνήθειας στο καθαρό Android και του οτι είμαι γεροπαράξενος. ;)
(Το θέμα του ανοίγματος των apps με τα δάχτυλα θα το διορθώσω με αλλαγή του grid απο το Nova.)

4, 5, 6P. ♥♥♥

IMG_20180918_141851.jpg


Απο την άλλη πλευρά έχει λογική τιμή, είναι ταχύτατο, φορτίζει πολύ γρήγορα με Type-C (και το 6P), η οθόνη είναι μια χαρά, οι φωτό επίσης. Έχει πολύ premium αίσθηση, καλό ακουστικό και μάλλον δεν σπάει εύκολα. :)

Είναι πολύ μικρότερο απο το Nexus παρά τη μεγαλύτερη οθόνη. Μέτρια φωτό απο το 5 γιατί λείπει η κυρά με το Σαμσούνγκ και δεν βρίσκω την κανονική κάμερα.
Φαίνεται και το θέμα του status bar για τους πρεσβύωπες.

IMG_20180918_141958.jpg
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.405
Reaction score
125.593
θέματα πολυετούς συνήθειας στο καθαρό Android
Αυτό είναι το σημαντικότερο νομίζω...

Και γω δυσκολεύομαι πολύ να αλλάξω από το 6ρ σε κάτι άλλο, πλην των νέων πίξελ, λόγω καθαρού λειτουργικού..
 



PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Μόνη διέξοδος τα μοτο, τα οποία ουσιαστικά είναι pure Android.
Βγαίνει και με τεράστια μπαταρία:

https://www.androidauthority.com/?p=905263
The Android One handset will launch with Android Oreo, though Motorola promises a fast upgrade to Android Pie.
Αυτο χρειαζομαι περισσοτερο μπαταρια!! θα ερθει Ελλαδα αυτο?
 

Μηνύματα
157
Reaction score
696
Για τους λάτρεις του stock android που δεν θελουν να πληρώσουν τα pixel υπαρχουν τα τηλεφωνα που συμμετέχουν στο πρόγραμμα android one.
Ενα πολύ καλο τηλ με android one ειναι το καινούργιο Mi A2.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Για τους λάτρεις του stock android που δεν θελουν να πληρώσουν τα pixel υπαρχουν τα τηλεφωνα που συμμετέχουν στο πρόγραμμα android one.
Ενα πολύ καλο τηλ με android one ειναι το καινούργιο Mi A2.
Η νόρμα σχεδιάστηκε, πολύ λογικά, να μην παίρνει τους αγοραστές των Pixel, οπότε έχει μεσαία specs. :)
Εγώ θέλω top specs με καθαρό Android στην τιμή των Nexus (μέχρι 700€), γιατί 1.000€+ για τηλέφωνο δεν δίνω.

New Μόνη διέξοδος τα μοτο, τα οποία ουσιαστικά είναι pure Android.
Τα οποία δεν κυκλοφορούν στην Ελλάδα. :(
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.405
Reaction score
125.593
Τα οποία δεν κυκλοφορούν στην Ελλάδα.
Κυκλοφορεί αυτό όπως βλέπω εδώ.
Αν και με μόνο 3.000 μπαταρία, βγάζει σκορ 86, αξιοπρεπέστατο.
Στην πράξη είναι καθαρό Android, κάνα δυό εφαρμογές του βάζουν μόνο, που τις πετάς ελεύθερα
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.469
επειδή σε βλέπω πολύ ενθουσιασμένο με τη νέα σου αγορά...
να σου φτιάξω μια αγγελία μούρλια με ανταλλαγές,παζάρια κλπ κλπ μπας και ξεχαστείς...?:p:lol:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.093
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top