Ποιο πρόγραμμα περιήγησης διαδικτύου χρησιμοποιείτε;

Ποιο πρόγραμμα περιήγησης στο διαδίκτυο χρησιμοποιείτε?


  • Total voters
    215
Μηνύματα
6
Reaction score
0
Επειδή μου τι δίνει το RAM που τρώει το chromeαποφάσισα να ψάξω κάποια άλλα browser να έχουμε.

Ανακάλυψα :

Ότι και η Opera χρησιμοποιεί το engine τις chrome με το που έκανε διαθέσιμο h google.

Ένα browser το Torch. Και αυτό βασίζεται στο engine τις chrome και καταναλώνει και πολύ μνήμη, αλλά έχει ενσωματωμένο ένα bit torrent client, μουσική και παιχνιδάκια.

Ένα ωραίο browser που βρήκα είναι QtBrowser. Είναι παναλαφρο και ξεκάνει αμέσως μόλις πατήσεις το εικονίδιο αλλά σχεδόν δεν προσφέρει τίποτα άλλο. Μπορείς βεβαία να σερφάρεις και να δεις YouTube αλλά αν πρόκειται για κάποιο περίεργο είδος αρχείου … δεν κάνει. (Είναι background type of browser)
 




Μηνύματα
123
Reaction score
227
ξέχασα να γράψω το γιατί , και δεν βρίσκω κουμπάκι να κάνω edit το αρχικό μου post!

μιας και είμαι χρήστης mac , το safari είναι με διαφορά ο καλύτερος browser! παίρνει αρκετή μνήμη , αλλα πάει σφαίρα!

βέβαια και σε windows , το safari πάει σφαίρα πλέον
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
ξέχασα να γράψω το γιατί , και δεν βρίσκω κουμπάκι να κάνω edit το αρχικό μου post!

μιας και είμαι χρήστης mac , το safari είναι με διαφορά ο καλύτερος browser! παίρνει αρκετή μνήμη , αλλα πάει σφαίρα!

βέβαια και σε windows , το safari πάει σφαίρα πλέον
Με αρκετή μνήμη όλα πάνε σφαίρα, βέβαια αν είσαι σε mac πολύ πιθανών να μην σου χρειάζεται η μνήμη για κάτι άλλο.
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.649
Reaction score
94.611
Κι από το avsite.gr να είναι, το ίδγιο βγαίνει! :fuckyou:
 





TGD

Μηνύματα
7.205
Reaction score
7.232
Firefox. Έχω πολλά add-ons για να ψάχνω να βρω υποκατάστατα.
 








ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.090
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top