Ποιό μουσικό κομμάτι ακούτε τώρα;









Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.180
Reaction score
8.182
«Αν δεν ήμουν φυσικομαθηματικός, κατά πάσα πιθανότητα θα ήμουν μουσικός. Συχνά σκέφτομαι με μουσική υπόκρουση. Ζω τους οραματισμούς μου μέσα στη μουσική. Βλέπω τη ζωή μου μέσα από ένα μουσικό πρίσμα. Αντλώ τις μεγαλύτερες χαρές της ζωής μέσα από τη μουσική».
- Albert Einstein -

 

Μηνύματα
113
Reaction score
140
Parla più piano e vieni più vicino a me, Voglio sentire gli occhi miei dentro di te, nessuno sa la verità, neppure il cielo che ci guarda da lassù. Parla più piano e nessuno sentirà, il nostro amore lo viviamo io e te, nessuno sa la verità, è un grande amore e mai più grande esisterà. Insieme a te io resterò, amore mio, sempre così. Parla più piano e vieni più vicino a me, Voglio sentire gli occhi miei dentro di te, nessuno sa la verità, è un grande amore e mai più grande esisterà. Parla più piano e vieni più vicino a me, Voglio sentire gli occhi miei dentro di te, nessuno sa la verità, neppure il cielo che ci guarda da lassù. Parla più piano e nessuno sentirà, il nostro amore lo viviamo io e te, nessuno sa la verità, è un grande amore e mai più grande esisterà. Insieme a te io resterò, amore mio, sempre così. Parla più piano e vieni più vicino a me, Voglio sentire gli occhi miei dentro di te, nessuno sa la verità, è un grande amore e mai più grande esisterà.

Μίλα πιο σιγά και κανείς δεν θα ακούσει, την αγάπη μας θα ζήσουμε εγώ κι εσύ, κανείς δεν γνωρίζει την αλήθεια ακόμα και ο ουρανός που μας παρακολουθεί από εκεί ψηλά Θα μείνω μαζί σου, αγάπη μου, έτσι για πάντα Μίλα πιο σιγά και έλα πιο κοντά μου Θέλω να αισθανθείς τα μάτια μου μέσα σου, κανείς δεν ξέρει την αλήθεια είναι μια μεγάλη αγάπη και ποτέ δεν θα υπάρξουν μεγαλύτερες Θα μείνω μαζί σου, αγάπη μου, έτσι για πάντα Μίλα πιο σιγά και έλα πιο κοντά μου Θέλω να αισθανθείς τα μάτια μου μέσα σου, κανείς δεν ξέρει την αλήθεια είναι μια μεγάλη αγάπη και ποτέ δεν θα υπάρξουν μεγαλύτερες
 
Last edited:






Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.180
Reaction score
8.182
Υπέροχο συγκρότημα, φωνητικά, κιθάρα, κρουστά, όλα στο maximum! Δεν υπάρχει κομμάτι τους που να αφήσει κάποιον αδιάφορο.

Πιτσιρίκος (μαθητής Δημοτικού) με ένα philips μονοφωνικό μαγνητόφωνο,https://www.google.gr/search?q=phil...&ei=eYO4WIyBCcvaU82LoYgM#imgrc=Hv-as_PIP-tJbM:
πέρναγα ώρες, πολλές ώρες, με το παρακάτω κομμάτι!

 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.180
Reaction score
8.182
Παρεμπιπτόντως το παραπάνω, αν και μονοφωνικό γύριζε με ένα πλήκτρο σε τάξη Α τον ενισχυτή!
Ο ήχος έβγαινε από ένα μεγάφωνο ενός δρόμου στο εμπρός μέρος, ήταν αναλογικός και ξεκούραστος!

Χαιφιντελάς από το δημοτικό!
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.180
Reaction score
8.182
ΛΙΩΜΕΝΑ ΒΙΝΥΛΙΑ....


ELOY Power and the Passion. (1975)

Αυτές τις νότες έβγαιναν (και βγαίνουν) από την ortofon (μου)!
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.772
Μηνύματα
2.875.641
Members
37.948
Νεότερο μέλος
Topdog
Top