Προστασία Μηχανημάτων

Μηνύματα
79
Reaction score
22
Αγαπητοί φίλοι.

Γνωριζετε αν υπάρχουν στο εμπόριο τίποτα προστατευτικά για πχ τον ενισχυτή και το blue ray player από τα χέρια του μπέμπη;
το έπιπλο της τηλεόρασης είναι ανοιχτού τύπου και είναι άμεσα προσβάσιμο.
Καμία ιδέα;
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.414
Reaction score
125.603
Τα βάζεις ψηλά, εκεί που δε τα φτάνει. Η μόνη λύση.

Ο,τι φτάνει την φούτσισε.


Βεβαίως μπορείς να δοκιμάσεις ηλεκτροφόρο φράχτη και περιλαίμιο σκύλων με ρεύμα μόλις πλησιαζει, ή δέσιμο με αλυσίδα. Αλλά πιθανώς να έχεις μικροδιαφορές με τη γυναίκα, οπότε βάλε κράνος.
 

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Μπορεις να βαλεις και αλυσιδα με συρματόσκοινο που επιτρέπει την κινηση σε συγκεκριμενα σημεια του σπιτιου χωρις ωστοσο να εχεις αφησει μπόσικα για να μπορει να φτασει το ηχοσυστημα. Μια τετοια λυση ωστόσο δεν ξερω κατα ποσο θα ερχοταν σε αντιθεση με τους κανονες ευζωιας οπως περιγραφονται στον Ν. 4039/2012 και τα προστιμα σε περιπτωση ελεγχου ειναι τσουχτερα για την παθητική κακοποίηση.
Υ.Γ Περα απο τον καλοπροαίρετο χαβαλέ που κάνουμε δυστυχώς δεν μπορεί να σε σώσει τίποτα.
 









jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.008
Reaction score
1.466
Ρε δεν ντρέπεστε λέω εγώ...Στα δικά σας έτσι κάναντε, τα μαστιγώνατε και τα πυροβολούσατε; Τσ τσ τσ τσ...
Εγώ στα δικά μου είχα χρησιμοποιήσει κάτι κάγκελα που άνοιγαν μόνο από τους μεγάλους. Τα είχα αγοράσει από jumbo αν θυμάμαι καλά και επειδή ήταν συναρμολογούμενα μακριά σε μήκος τα είχα κολλήσει και με ταινία διπλής στο πάτωμα μαζί με τα εκτονωτικά στα άκρα στους τοίχους. Η ιδέα είναι να έχουν τα παιδιά τον δικό του απομονωμένο χώρο. Εκεί ακίνδυνα να κάνουν ότι θέλουν. Για τι ηλικία μιλάμε; Από το "μπέμπης" φαντάζομαι είναι γύρω στα 2 που αρχίζει να γνωρίζει το γύρο κόσμο. Δεν είναι κακό πάντως να "ασχοληθεί" με τα του ήχου και της εικόνας από μικρός.
Γιάννης
 



Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.285
Τα βάζεις ψηλά, εκεί που δε τα φτάνει. Η μόνη λύση.

Ο,τι φτάνει την φούτσισε.


Βεβαίως μπορείς να δοκιμάσεις ηλεκτροφόρο φράχτη και περιλαίμιο σκύλων με ρεύμα μόλις πλησιαζει, ή δέσιμο με αλυσίδα. Αλλά πιθανώς να έχεις μικροδιαφορές με τη γυναίκα, οπότε βάλε κράνος.
μη μου κλεβεις τις ιδεες!
 

Μηνύματα
79
Reaction score
22
Ρε δεν ντρέπεστε λέω εγώ...Στα δικά σας έτσι κάναντε, τα μαστιγώνατε και τα πυροβολούσατε; Τσ τσ τσ τσ...
Εγώ στα δικά μου είχα χρησιμοποιήσει κάτι κάγκελα που άνοιγαν μόνο από τους μεγάλους. Τα είχα αγοράσει από jumbo αν θυμάμαι καλά και επειδή ήταν συναρμολογούμενα μακριά σε μήκος τα είχα κολλήσει και με ταινία διπλής στο πάτωμα μαζί με τα εκτονωτικά στα άκρα στους τοίχους. Η ιδέα είναι να έχουν τα παιδιά τον δικό του απομονωμένο χώρο. Εκεί ακίνδυνα να κάνουν ότι θέλουν. Για τι ηλικία μιλάμε; Από το "μπέμπης" φαντάζομαι είναι γύρω στα 2 που αρχίζει να γνωρίζει το γύρο κόσμο. Δεν είναι κακό πάντως να "ασχοληθεί" με τα του ήχου και της εικόνας από μικρός.
Γιάννης
Είναι 11 μηνών αλλά τρέχει μέσα στον κλειστό χώρο του σαλονιού. Σε λίγες μέρες θα αγοράσω προστατευτικά αυτοκόλλητα τα οποία θα τοποθετήσω σε γωνιές όπως επίπλων και τοίχων. Όσων αφορά τα κάγκελα που λέω, έχω το πάρκο του σκύλου μου το οποίο είναι αρκετά μεγάλο και τα καγκελα του παίρνουν ότι σχήμα θέλω.
Παράλληλα, ο άτυπος παιδότοπος του σαλονιού θα μεταφερθεί στο δωμάτιο του και με αυτό τον τρόπο το μωρό θα είναι πιο ελεγχόμενο.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.974
Reaction score
20.495
Είπα να βγάλω και το δεύτερο συστηματάκι μου φωτογραφία. Τουλάχιστον σε αυτό μπορώ να βάλω κάγκελο γύρω γύρω.
Ωραίος! Τα LS50 είναι αυτά, σωστά;
 

Μηνύματα
79
Reaction score
22
Ωραίος! Τα LS50 είναι αυτά, σωστά;
Σωστά,και τα μηχανήματα είναι τα Marantz hd dac1 και ο amp1 κάποια στιγμή θα προσθέσω το CD player της ίδιας σειράς Το sub είναι το Monitor audio Bronze 10
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.628
Μηνύματα
2.868.487
Members
37.942
Νεότερο μέλος
mdim051
Top