Προτάσεις για στεγνωτήριο

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.294
Reaction score
93.781
Όσο προλαβαίνουμε την black friday, για προτείνετε στεγνωτήριο σε πλήρως αδαή...

Βλέπω άλλα με αντλία θερμότητας, άλλα με συμπύκνωση ατμών και δεν έχω ιδέαν τι σημαίνει ο κάθε τρόπος λειτουργίας.Κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;

Και άλλη μια ερώτηση: χρειάζεται κάπου αποχέτευση ή τα καταπίνει; :biggrin:
 



VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Να παρεις τυπου αντλια θερμοτητος και με καταναλωση Α++++.
Δεν θελει αποχετευση. Εχει ενα μικρο καδο που τον αδειαζεις μετα απο καθε στεγνωμα.
Καθαριζεις το φιλτρο απο τα χνουδια μετα απο στεγνωμα.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.953
Reaction score
20.471
Ό,τι είπε ο Βλάσης. Επίσης, το νερό που μαζεύεται στον κάδο, είναι το καλύτερο για να χρησιμοποιηθεί στο σίδερο/σιδερόπρεσα.
 




Μηνύματα
6.653
Reaction score
5.189
Αν θες κάτι καλό, με κλειστά μάτια αυτό:

Το πήρα πρόσφατα. Μαζί και το αντίστοιχο πλυντήριο.
Εξαιρετική απόδοση. Και Α+++-10%. Δηλαδή 10% πιο οικονομικό από τα Α+++.

Αντικατέστησε αυτό να φανταστείς.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.450
Reaction score
30.646
Έχουμε παλαιού τύπου miele, το βρήκαμε στο σπίτι. Για πολλά χρόνια αποφεύγαμε να το χρησιμοποιήσουμε, από όταν το πιάσαμε βρήκαμε την υγειά μας. Τα ρούχα βγαίνουν πολύ μαλακά. Νερό μαζεύει στο δοχείο, το αδειάζεις, και χνούδια επίσης, αλλά πολύ εύκολο όλο αυτό.
Τώρα για κατανάλωση, όντως μιλάμε για μεγάλη (2,5 κιλοβατ νομίζω; ) αλλά σιγά πια. Να κάψεις το πολύ 15 κιλοβατώρες την εβδομάδα για 30 εβδομάδες τον χρόνο; Καλοκαίρι σπανίως βάζουμε. Εντάξει εάν έπαιρνα τώρα θα το κοιτούσα και αυτό.
 





alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.646
Reaction score
27.990
Βασικό είναι ότι η υγρασία μένει κάτω οπότε δεν θες και immersive αφύγρανση με τους αφυγραντήρες. :p
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Μη γελούτε ωρέ, είμαι ενδιαφέρος για την απάντηση του Στάθη...μη μου χαλούτε το θέμα!!:p
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.450
Reaction score
30.646
Αν θες κάτι καλό, με κλειστά μάτια αυτό:

Το πήρα πρόσφατα. Μαζί και το αντίστοιχο πλυντήριο.
Εξαιρετική απόδοση. Και Α+++-10%. Δηλαδή 10% πιο οικονομικό από τα Α+++.

Αντικατέστησε αυτό να φανταστείς.

Λόγω βλάβης του προηγούμενου ή μόνο για θέμα κατανάλωσης; Γιατί οικονομικό φαίνεται και το προηγούμενο. Μόλις 83 κιλοβατώρες σε ετήσια βάση η διαφορά τους, άντε πες επί 2 σε ρεαλιστική χρήση 4μελούς οικογένειας. Σαν να λέμε 30 ευρώ τον χρόνο;
 

Μηνύματα
15.007
Reaction score
20.730
να βάζετε στον υπολογισμό της κατανάλωσης τις ώρες που ΔΕΝ θα δουλέψει το σίδερο και θα καταλάβεται αμέσως ότι οποιοδήποτε στεγνωτήριο με συμπιεστή ουσιαστικά μειώνει τον λογαριασμό της ΔΕΗ παρά τον ανεβάζει.
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.677
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top