Πχοιό SUV(οειδές) ως 15Κ;

Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
στις τιμές που παίζουν είναι άπαιχτα.. να μην εχεις πολλες οδηγικές απαιτήσεις βέβαια..
αν και το ΚΙΑ σε επιδόσεις είναι ταχύτατο ειδικά σε ρεπρίζ.
Aν κρινω βαση του picanto 2018 που πηραμε,η ποιοτητα κατασκευης,τα πλαστικα του,το νευρο του στην οδηγηση,και τον εξοπλισμο που παρεχει στην απλη εκδοση του,μπροστα σε αλλες μαρκες ειναι χρονια μπροστα οι Κορεατες.

all-new-kia-picanto-2018-mecanico-D_NQ_NP_607424-MCO25922575083_082017-F.jpg
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Μαθαίνουν παρα πολύ γρήγορα και έχουν aggressive τιμολογιακή πολιτική για να εδραιώσουν το μερίδιό τους στην αγορά..
Σχεδιαστικά δε, είναι πλέον με το χαρτί και με τον νόμο, Ευρωπαίοι .
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ετσι λεει ...κατσε να παει με τη συζυγατα να το δουν και θα δεις που θα πανε τα ...αδιαφορα.
Βρε εδω η δικια μου δεν θελει να αλλαξουμε το 9ετιας opel insignia, γιατι δεν της αρεσει ο,τι αλλο "σαλονι" ειδε:(
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Εγω παντως, αν και δεν πηρα SUV, αφου τα βαλα ολα κατω, πραγματικα ολα ομως, για την παρτυ μου, τις επιλογες μου και τα γουστα μου, εψαχνα ενα γερμανικο μεγαλο station μεχρι 1800 κυβικα μαξ

ειχα ενα Audi A4 2001 montelo Avant, station , κ@υλιαρικο ωραιο, με τα ολα του με τα δερματα του κλπ τα ξυλα του, του κανα 300.000 και βαλε χιλιομετρα.

Εψαχνα λοιπον κανα νεο Audi A4, κανα BMW - Mercedes station, ΜΤΧ μονο να με παιρνει κιολας, μαξ μεχρι 16000.

Αντε και κανα Passat αν επεφτα η κανα Skoda Superb.

M αρεζε ιδιαιτερα το Skoda Kodiaq αλλα μου επεφτε ακριβο το καινουριο, δεν εβρισκα σε λογικη τιμη ενα μτχ και διαφορα αλλα προβληματα, να μη σας κουραζω..

και τελικα,,,,,,


κατεληξα .... σ ενα...

Citroen C4 Grand Picasso 2014
diesel, auto, 1600 κλπ

Ουτε καν εψαχνα γαλλικα, δεν με ειχε συγκινησει κατι.

Οταν εκανα βολτα ομως και το δοκιμασα, επαθα πλακα!
τρελλαθηκα!

μακραν καλυτερο σε αισθηση , σε οδηγηση, ανετο αθορυβο και πολλα πολλα ακομα μ εκαναν να το επιλεξω!

δεν ειναι SUV , αλλα μοιαζει.

Και περαν του πρεστιζ και της "μαρκας" ολα τα υπολοιπα πιστευω ειναι καλυτερα απ τους ανταγωνιστες του.

Η αισθηση που σου δινει οταν το οδηγας, η ηρεμια, η ανεση, η ησυχια, οι χωροι, η ορατοτητα, η ασφαλεια ειναι περαν προσδοκιας!

οσον αφορα για βλαβες και αξιοπιστια, θα δειξει το μελλον!
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Εγω παντως, αν και δεν πηρα SUV, αφου τα βαλα ολα κατω, πραγματικα ολα ομως, για την παρτυ μου, τις επιλογες μου και τα γουστα μου, εψαχνα ενα γερμανικο μεγαλο station μεχρι 1800 κυβικα μαξ

ειχα ενα Audi A4 2001 montelo Avant, station , κ@υλιαρικο ωραιο, με τα ολα του με τα δερματα του κλπ τα ξυλα του, του κανα 300.000 και βαλε χιλιομετρα.

Εψαχνα λοιπον κανα νεο Audi A4, κανα BMW - Mercedes station, ΜΤΧ μονο να με παιρνει κιολας, μαξ μεχρι 16000.

Αντε και κανα Passat αν επεφτα η κανα Skoda Superb.

M αρεζε ιδιαιτερα το Skoda Kodiaq αλλα μου επεφτε ακριβο το καινουριο, δεν εβρισκα σε λογικη τιμη ενα μτχ και διαφορα αλλα προβληματα, να μη σας κουραζω..

και τελικα,,,,,,


κατεληξα .... σ ενα...

Citroen C4 Grand Picasso 2014
diesel, auto, 1600 κλπ

Ουτε καν εψαχνα γαλλικα, δεν με ειχε συγκινησει κατι.

Οταν εκανα βολτα ομως και το δοκιμασα, επαθα πλακα!
τρελλαθηκα!

μακραν καλυτερο σε αισθηση , σε οδηγηση, ανετο αθορυβο και πολλα πολλα ακομα μ εκαναν να το επιλεξω!

δεν ειναι SUV , αλλα μοιαζει.

Και περαν του πρεστιζ και της "μαρκας" ολα τα υπολοιπα πιστευω ειναι καλυτερα απ τους ανταγωνιστες του.

Η αισθηση που σου δινει οταν το οδηγας, η ηρεμια, η ανεση, η ησυχια, οι χωροι, η ορατοτητα, η ασφαλεια ειναι περαν προσδοκιας!

οσον αφορα για βλαβες και αξιοπιστια, θα δειξει το μελλον!
Πολύ μουράτο, ιδιαίτερο και ξεχωριστό Γιάννη! Like a lot! Μεγειά!
[DOUBLEPOST=1515755426][/DOUBLEPOST]
Οι γυναικες λογω ...πρεστιζ δεν κυκλοφορουν με Κια Χουντάι κλπ . Κανεις φιγουρα με αυτα; :)
Facts of life. Όπως τα ενεργά ένα πράμα.

Η δική με μου με το ζόρι μπαίνει, όχι να οδηγήσει, σε ένα Astra που πήρα πριν 2 χρόνια. (Πως μου ήρθε και το πήρα άραγε; :o)
 

A

AKARL

Guest
Facts of life. Όπως τα ενεργά ένα πράμα.
:D:thumbsup::roflmao:

;) (ως γενικός κανόνας). Εφτυχώς υπάρχουν εκσαιρέσεις...:boast:

Το καλό με το δικό μου έτερο ήμισυ είναι ότι είναι απόλυτα συνεπής:

Όσο μου πσήνει το πσάρι στα χείλη πριν (και μετά) από κάθε στερεοφονική αγορά μου άλλο τόσο φειδωλή είναι στα δικά της έκσοδα!
 
Last edited by a moderator:


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Με αυτα τα αρνητικα που διαβασα εδω https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Citroen-C4-Cactus-1,6-BlueHDi-100_120842.asp (και μαλιστα απο εμπορικο σάητ) ουτε που πλησιασα - αφηστε που με τα προστατευτικα πλαϊνα μοιαζει σαν το αλογο του σιδηροφραχτου ιπποτη:)
(δεν ειναι το c4 picasso βεβαια που καταργηθηκε, ως τετοιο κυκλοφορει πλεον το c3 picasso που θα αντικατασταθει συντομα)
 

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Τα τελευταια οκτω χρονια με δυο γαλλικα (PEUGEOT για εξι χρονια και RENAULT τα δυο τελευταια ) κανενα προβλημα.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Παντως (και ...ολοκληρωνω) αυτο που με κερδισε (οπτικα) ηταν το Renault Captur οπου αν αλλαξεις την ταπετσαρια με μια διχρωμη γιnεται φανταστικο. Δεν εχω δει το VW T roc, πολλα λεnε (οχι καλα ομως για τα πλαστικα του)
 


A

AKARL

Guest
Δε ψαχνεις να βρεις καμια lancia delta hf integrale.. εκει στα 15κ παιζουν... Και ασε τα παιχνιδακια...
Μρε Σηφαλιό ήθελα να θέσω μιανολιά να ξεκουραστώ αλλά δε μ' αφήνετε...:laugh:

Έτσι όπως το είπες μου φέρνει στο νου κάποιον ταλαίπωρο που πσάχνει ένα απλό ζευγάρι ηχεία ν' ακούει την Παπαλάμπραινα και σκάει ... μύτη κάπχοιος και του λέει να πάρει ΑΝΤΑΜ!

:roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
^ έτσι είναι :)
ένα άκα έφε ιντεγκράλε και τελείωσες..

Χαλάει μόνο καθε 2-3 μέρες, καίει MONO 35 λίτρα/100klm, ΔΕΝ τρίζει παρά μόνο όταν κινείται.

Είναι φυσικά καλοφτιαγμένο (NOT) , ολα τα χειριστήρια τα ψάχνεις μέρες ακόμα και αν ξέρεις το αμάξι..

ΑΛΛΑ θα ΣΤΡΙΒΕΙ η δικιά σου :) να τα λέμε κ αυτά !~~
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Μρε Σηφαλιό ήθελα να θέσω μιανολιά να ξεκουραστώ αλλά δε μ' αφήνετε...:laugh:

Έτσι όπως το είπες μου φέρνει στο νου κάποιον ταλαίπωρο που πσάχνει ένα απλό ζευγάρι ηχεία ν' ακούει την Παπαλάμπραινα και σκάει ... μύτη κάπχοιος και του λέει να πάρει ΑΝΤΑΜ!

:roflmao::roflmao::roflmao:
ΑΝΤΑΜ εχει η Οπελ:):):):):):)
 




dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Η δική με μου με το ζόρι μπαίνει, όχι να οδηγήσει, σε ένα Astra που πήρα πριν 2 χρόνια. (Πως μου ήρθε και το πήρα άραγε; :o)
ΑΝΤΑΜ εχει η Οπελ:):):):):):)
Πτού! Λάθος μοντέλο opel αγόρασα!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.394
Members
37.893
Νεότερο μέλος
tassos249
Top