Πωλούνται υπέροχα τσοπανοσκυλάκια!

Status
Not open for further replies.


Μηνύματα
29.198
Reaction score
23.229


-
Είναι ευγενικά, καλότροπα, τρυφερά, πανέξυπνα, πανωραία και θα γίνουν μεγάλα σαν τη μαμά τους τουλάχιστον. Σπουδαίοι φύλακες, εξαιρετικά με τα παιδάκια, ποντικοκυνηγοί, αγαπούν τις γάτες (ή και όχι). :p
Θα παραδοθούν σε 1-2-3 μήνες.
ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ.

ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΑΝΟΥΝ ΚΙ ΟΧΙ ΕΠΙΘΕΣΗ.

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΠΟΙΜΕΝΙΚΟ Η ΡΟΤΒΑΙΛΕΡ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΘΕΣΗ

ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.

ΑΥΤΟΣ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΗΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ

ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΣΗΚΩΣΕ.

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΠΟΙΜΝΙΟΣΤΑΣΙΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΚΙΛΚΙΣ.

ΕΜΕΙΝΑ ΑΚΙΝΗΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΓΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΕ ΜΥΡΙΣΑΝ

ΚΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΚΟΥΝΑΝΕ ΤΙΣ ΟΥΡΕΣ ΤΟΥΣ.

Μ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΧΩΡΙΟ.....
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.636
Προσωπικά δεν θέλω φύλακες. Δεν υπάρχει λόγος να μου τα σκοτώσουν τίποτα παλαβοί αποφασισμένοι όπως συνέβη παλιότερα σε άλλους εδώ γύρω.
Αν γαβγίσουν όλα μαζί* όταν αντιληφθούν εισβολέα θα τον κάνουν να σκεφτεί τριπλά την επιλογή, κι αυτό συνήθως αρκεί για να πάει στον αποκάτω που μου φώναξε την πυρασφάλεια επιλεκτικά. :biggrin:

*Όσα τέλος πάντων δεν κοπροσκυλιάζουν όλη νύχτα, εκείνα έρχονται για ολοήμερο ύπνο στο γκαζόν και φαγάκι. 😍
 

Μηνύματα
29.198
Reaction score
23.229
Είναι σπουδαίοι φύλακες
ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΡΙΟΛΗΣ ΑΝΑΣΚΕΛΑΡΗΣ ΔΕΝ

ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΡΕΦΑ.... :headbang:

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑΡΙΚΟ ΚΑΝΙΣ Η ΓΙΟΡΚΣΑΙΡ...

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΝΑΝ 80+ΚΙΛΟ ΜΠΟΥΧΕΣΟΒΙΟΛΗ

ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ

ΒΟΛΤΑΡΕΙΣ....ΑΞΙΑ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ ΛΕΜΕ. :p



ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΤΟΝ ΜΑΘΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΓΑΠΗΣΙΑΡΗΣ ΟΣΟ

ΔΕΝ ΠΑΕΙ.
Προσωπικά δεν θέλω φύλακες. Δεν υπάρχει λόγος να μου τα σκοτώσουν τίποτα παλαβοί αποφασισμένοι όπως συνέβη παλιότερα σε άλλους εδώ γύρω.
Αν γαβγίσουν όλα μαζί* όταν αντιληφθούν εισβολέα θα τον κάνουν να σκεφτεί τριπλά την επιλογή, κι αυτό συνήθως αρκεί για να πάει στον αποκάτω που μου φώναξε την πυρασφάλεια επιλεκτικά. :biggrin:

*Όσα τέλος πάντων δεν κοπροσκυλιάζουν όλη νύχτα, εκείνα έρχονται για ολοήμερο ύπνο στο γκαζόν και φαγάκι. 😍
ΣΩΣΤΟΣ.

Η ΑΠΟΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΑΚΡΑΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.
 

Μηνύματα
3.084
Reaction score
10.220
Έχω λίγο χρόνο, Κυριακή γαρ, για μια ιστοριούλα.
Είχα και εγώ ένα τέτοιο σκυλί (διασταύρωση σαρπλανινατς-γιουγκοσλαβικό τσομπανόσκυλο- με ένα καυκασιανό) θηλυκό , την Ιρμα, ένα ήσυχο και καλόβολο σκλι, θυμάμαι ότι, παρότι είχε δυο σπίτια ένα τουβλινο με μόνωση σοβατισμένο :whistling: Και ένα έτοιμο πλαστικό (καλό) δεν έμπαινε πότε μέσα, σε κανένα, δε πα να έβρεχε, να χιονιζε , να ρήμαζε ... ποτέ, πάντα έξω, δεν καταλάβαινε τπτ σκληρό σκλί, μόνο το καλοκαίρι έχανε το τρίχωμα της, της βγάζαμε τουφες - τουφες σα βαμβάκι, και για τη ράτσα της ήταν ιδιαίτερα μικρόσωμη , ενώ η ράτσα φτάνει και τα 100 κιλά , αυτή ήταν 42-45. Θυμάμαι όταν τα παιδιά ήταν πολύ μικρά 2,3 ετών την καβαλούσαν και τους πήγαινε βόλτα :biggrin:
Ένα βράδυ που είχαμε επισκέπτες την δέσαμε (γιατί μια κυρία φοβόταν) είχα ένα συρματόσχοινο 60μ και πηγαινοερχόταν σε όλο το μήκος του σπιτιού και πήγαμε για ύπνο ξεχνώντας την. Πριν το ξημέρωμα, μας ξύπνησε το πιο έντονο γάβγισμα που είχα ακούσει ποτέ απο αυτήν , είχαν μπει κλέφτες στον κήπο και προσπαθούσαν να παραβιάσουν μια μπαλκονόπορτα και παρότι δεν τους έβλεπε, τους άκουσε και μας ξύπνησε και έτσι γλυτωσαμε τα χειρότερα. Από Τότε βάλαμε εξωτερικό συναγερμό.

Εζησε 14 χρόνια και ένα βράδι ξύπνησα από ένα ήχο, κατάλαβα ότι θα πέθαινε, όντως το ξημέρωμα είχε φύγει, έτσι απλά και ήσυχα όπως ήρθε στη ζωή μας :cry:

Εκτοτε δεν πήραμε άλλο σκυλί , δένεσαι με τα άτιμα και μετά στεναχωριέσαι.

Και επειδή σας ψυχοπλάκωσα κυριακάτικα να σας πω ότι μετά την Ίρμα πήραμε να μας φυλάει ο Λάμπρος , ~150 κιλά , ξυρισμένο κεφάλι, τατού, ......σεκιουριτάς :whistling: :roflmao:
 


Μηνύματα
3.084
Reaction score
10.220
Πάρε ένα μωρούλι που θα ζήσει πολλάααα χρόνια καλέ! :p
Οτι το σκέφτηκα , το σκέφτηκα και μπήκα στον πειρασμό λέμε... αλλά για μένα πια, είναι δέσμευση ένα τέτοιο μεγάλο σκυλί,
Δε μπορείς να πας πουθενά (για κάποιες μέρες), έχεις το μυαλό σου πίσω, δούλεψε η ταιστρα, έχει φαγητό; Έχει νερό ; ..... άσε το χεσιμο .... ο Λάμπρος χεζει σπίτι του (μεγάλη υπόθεση) :lol: :lol:
Ενώ οι γάτες .... αυτόνομες, αν δεν φάνε την κροκέτα τους , θα πιάσουν μια σαύρα , ένα πουλάκι, ένα φιδάκι , ένα ποντικάκι κάτι τέλος πάντων , θα πηδηξουν θα πάνε στον γείτονα, δεν τοχεις έννοια.
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.187
Reaction score
41.733
12 χρόνο η θκιάμ, γεράματα η κακομοίρα αλλά ακόμα κρατάει γερά.
Το βράδυ βρίσκουν ζεστασιά στη γούνα αυτή 7-8 γάτες

IMG_20210425_104358.jpg


Και με σπορ εμφάνιση :biggrin: :lolsign:

IMG_20210425_105531.jpg
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.575
Reaction score
27.908
Εμείς μετά την απώλεια του πρώτου κάτσαμε κανένα μήνα να ηρεμήσουμε και έλεγα να πάρω άλλον αργότερα και σχεδόν στο μήνα ήρθε ο δεύτερος. Μου έλεγαν πάρε άλλον κατευθείαν. Το θεωρούσα υπερβολή και έλεγα πολύ νωρίς είναι. Τελικά και στο μήνα άργησα. Έχουν δίκιο.
Ότι είναι δέσμευση είναι, κακά τα ψέματα. Αλλά αν είσαι στο σπίτι μόνιμα σου δίνει τόσα που τα ξεχνάς.
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
ΑΥΤΟΣ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΗΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ

ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΣΗΚΩΣΕ.

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΠΟΙΜΝΙΟΣΤΑΣΙΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΚΙΛΚΙΣ.

ΕΜΕΙΝΑ ΑΚΙΝΗΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΓΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΕ ΜΥΡΙΣΑΝ

ΚΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΚΟΥΝΑΝΕ ΤΙΣ ΟΥΡΕΣ ΤΟΥΣ.

Μ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΧΩΡΙΟ.....

…ναι μωρέ τον ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΗ :laugh::laugh:
δεν καθόταν καλύτερα στο σπίτι του
να γράφει απ΄ το πληκτρολόγιο διάφορες ιστορίες
να το παίζει ατρόμητος :gotcha:
που μου ήθελε και ορεινή ποδηλασία ?

.
 





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.636
Μου έφερε πεσκέσι ο @kanakiani :hi::hi: με την αγορά του Όνκυο ένα Μανιφέστο λίμιτεντ εντίσιο, κουτσοπίνω και σκέφτομαι τα σκλάκια. 😍
 

Μηνύματα
3.767
Reaction score
6.736
Μου έφερε πεσκέσι ο @kanakiani :hi::hi: με την αγορά ΤΗΣ Όνκυο ένα Μανιφέστο λίμιτεντ εντίσιο, κουτσοπίνω και σκέφτομαι τα σκλάκια. 😍
Ακόμη το έχεις;
Αν ανοιχτεί αυτό δεν φτουράει δεύτερο βράδυ :p
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.554
Μηνύματα
2.864.248
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top