Πόσο αμαρτωλοί είστε;






Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Σήμερα πήγα να κουρευτώ, όμως εντελώς ξαφνικά ένιωσα να έχω μέσα μου το δαιμόνιο της δειλίας...
Δεν θέλω να κάνω το σπέρμα μου θυσία στον Σατανά...
Μια μικρή βοήθεια ζητώ από εσάς τους πολύπειρους Χριστεπώνυμους ώστε να μην αμαρτήσω αυτές τις Άγιες Μέρες και να αποτάξω την επιρροή του από πάνω μου...

* θα βοηθούσε εάν της ζητούσα το τηλέφωνο της?
3A69D0B3-D0CC-489D-84AB-D524056AFA37.jpeg
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Σήμερα πήγα να κουρευτώ, όμως εντελώς ξαφνικά ένιωσα να έχω μέσα μου το δαιμόνιο της δειλίας...
Δεν θέλω να κάνω το σπέρμα μου θυσία στον Σατανά...
Μια μικρή βοήθεια ζητώ από εσάς τους πολύπειρους Χριστεπώνυμους ώστε να μην αμαρτήσω αυτές τις Άγιες Μέρες και να αποτάξω την επιρροή του από πάνω μου...

* θα βοηθούσε εάν της ζητούσα το τηλέφωνο της?
View attachment 193644
Ανακουφισου ελεύθερα, άδειασε τον καρπό σου μέσα σε ένα σκεύος κουζίνας και αν σου ζητήσει ο ύψιστος τον λογαριασμό, πες πως είσαι κουφός χαϊεντάς και αντί για μήτρα άκουσες χύτρα!!
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Το οτι γραφεις με ταπεινοτητα ειναι μια καλη αρχη αλλα για να γραψεις σε αυτο το σεβασμιο νημα πρεπει να πας στην πρωτη σελιδα και στον επισημο καταλογο αμαρτιων να μετρησεις ποσο αμαρτωλος εισαι .

Πολυ φοβαμαι οτι η οθφαλμολαγια/οφθαλμοπορνεια δεν θα ειναι και το μοναδικο σου αμαρτημα ...

Τις λιγοτερες αμαρτιες τις εχει μεχρι στιγμης ο @Kotsidis John που εχει μπει στο hall of fame των αναμαρτητων του AVsite !
Νομιζω στα 27 περιπου σταματαω...καλα ειμαι??
 

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Ανακουφισου ελεύθερα, άδειασε τον καρπό σου μέσα σε ένα σκεύος κουζίνας και αν σου ζητήσει ο ύψιστος τον λογαριασμό, πες πως είσαι κουφός χαϊεντάς και αντί για μήτρα άκουσες χύτρα!!
Η απάντηση σου αδερφέ μου, μου έδωσε μια άλλη διάσταση που πλησιάζει πολύ στα δεδομένα μου...

Σε ευχαριστώ πολύ!
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Η απάντηση σου αδερφέ μου, μου έδωσε μια άλλη διάσταση που πλησιάζει πολύ στα δεδομένα μου...

Σε ευχαριστώ πολύ!
Χαίρομαι που βοήθησα εν Χριστώ αδελφέ. Πρόσεξε μόνο μετά, να πλύνεις τη χύτρα πριν μαγειρεψεις σε αυτή!
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.114
Reaction score
30.057
Ανακουφισου ελεύθερα, άδειασε τον καρπό σου μέσα σε ένα σκεύος κουζίνας και αν σου ζητήσει ο ύψιστος τον λογαριασμό, πες πως είσαι κουφός χαϊεντάς και αντί για μήτρα άκουσες χύτρα!!

Παίζει να είναι και ο ίδιος ολίγον κουφάλογο, γιατί δεν φαντάζομαι ποιος μπορεί να ευχήθηκε για τόσο κοντό ναύτη

 


Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Το οτι γραφεις με ταπεινοτητα ειναι μια καλη αρχη αλλα για να γραψεις σε αυτο το σεβασμιο νημα πρεπει να πας στην πρωτη σελιδα και στον επισημο καταλογο αμαρτιων να μετρησεις ποσο αμαρτωλος εισαι .

Πολυ φοβαμαι οτι η οθφαλμολαγια/οφθαλμοπορνεια δεν θα ειναι και το μοναδικο σου αμαρτημα ...

Τις λιγοτερες αμαρτιες τις εχει μεχρι στιγμης ο @Kotsidis John που εχει μπει στο hall of fame των αναμαρτητων του AVsite !
Αγαπητέ εν Χριστώ αδερφέ @spylab έκανα άμεσα ότι η αγάπη του Κυρίου σε εφώτισε να μου προτείνεις και με μεγάλη λύπη και αληθινό πόνο προσμέτρησα τις αμαρτίες μου και κατέληξα δυστυχώς σε πενήντα δυο (52) πράξεις που με εκτρέπουν από τον δρόμο του Θεού...
Θα ξεκινήσω με νηστεία και προσευχή και θα ήθελα την καθοδήγηση σου ώστε να απαλλαγώ από αυτές...
Συνάμα θα ήθελα να μοιραστώ και με το υπόλοιπο Χριστεπώνυμο πλήθος ακόμα μια σημερινή εικόνα (έξω από το κομμωτήριο περιμένοντας την σειρά μου)που με αναστάτωσε και που με οδήγησε σε αδιέξοδο και στην αναζήτηση της πολύτιμης βοήθειας σας...
429CC230-6483-4CAD-B89D-4B6FA822055F.jpeg
 

ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
Σήμερα πήγα να κουρευτώ, όμως εντελώς ξαφνικά ένιωσα να έχω μέσα μου το δαιμόνιο της δειλίας...
Δεν θέλω να κάνω το σπέρμα μου θυσία στον Σατανά...
Μια μικρή βοήθεια ζητώ από εσάς τους πολύπειρους Χριστεπώνυμους ώστε να μην αμαρτήσω αυτές τις Άγιες Μέρες και να αποτάξω την επιρροή του από πάνω μου...

* θα βοηθούσε εάν της ζητούσα το τηλέφωνο της?
View attachment 193644
Επειδή φίλε Laundryman, οι 2 από τις τρεις λύσεις αποκλείνουν των οδηγιών του πατέρα, ακόμα και η θεραπευτική χρήση, προτείνω να της πεις να σου κάνει ένα κούρεμα κατ' ιδίαν.

Αν είναι να αμαρτήσεις, να είναι βαρβάτη αμαρτία, όχι ημίμετρα....
Αν είσαι τόσο πολύ θεοσεβούμενος, μέρες που είναι, πάρε την τρίτη λύση, την "Φάτε μάτια ψάρια", που ακόμα δεν θεωρείται επιλήψιμη.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.114
Reaction score
30.057
Αγαπητέ εν Χριστώ αδερφέ @spylab έκανα άμεσα ότι η αγάπη του Κυρίου σε εφώτισε να μου προτείνεις και με μεγάλη λύπη και αληθινό πόνο προσμέτρησα τις αμαρτίες μου και κατέληξα δυστυχώς σε πενήντα δυο (52) πράξεις που με εκτρέπουν από τον δρόμο του Θεού...
Θα ξεκινήσω με νηστεία και προσευχή και θα ήθελα την καθοδήγηση σου ώστε να απαλλαγώ από αυτές...
Συνάμα θα ήθελα να μοιραστώ και με το υπόλοιπο Χριστεπώνυμο πλήθος ακόμα μια σημερινή εικόνα (έξω από το κομμωτήριο περιμένοντας την σειρά μου)που με αναστάτωσε και που με οδήγησε σε αδιέξοδο και στην αναζήτηση της πολύτιμης βοήθειας σας... View attachment 193657

Γιατί σε αναστάτωσε αδελφέ; Αντιθέτως, τη βρίσκω πολύ στο πνεύμα των ημερών, εντελώς χριστουγεννιάτικη, η καμήλα παραπέμπει ευθέως στους Μάγους με τα δώρα.
 


Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Του μάγου το ραβδί αν την αγγίξει...
Αγαπητέ αδερφέ Κωνσταντίνε, πιστεύω ότι ένας άνθρωπος του Θεού με πολύ λιγότερες αμαρτίες από εμάς (σχεδόν άσπιλος και αμόλυντος) μπορεί να μας δείξει τον δρόμο όσον αφορά το θέμα που πολύ εύστοχα έθιξες...
AF2AFDDD-3D09-442D-A683-7F9F411C0F52.jpeg
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Το οτι γραφεις με ταπεινοτητα ειναι μια καλη αρχη αλλα για να γραψεις σε αυτο το σεβασμιο νημα πρεπει να πας στην πρωτη σελιδα και στον επισημο καταλογο αμαρτιων να μετρησεις ποσο αμαρτωλος εισαι .

Πολυ φοβαμαι οτι η οθφαλμολαγια/οφθαλμοπορνεια δεν θα ειναι και το μοναδικο σου αμαρτημα ...

Τις λιγοτερες αμαρτιες τις εχει μεχρι στιγμης ο @Kotsidis John που εχει μπει στο hall of fame των αναμαρτητων του AVsite !

ευλογημενος να σαι τεκνον μου, αμην

EDIT : μα το Θεο, μετα απο τοσο καιρο ξαναμετρησα ακριβως τις αμαρτιες μου..
Ε μα το Θεο παλι ακριβως 27 βγηκαν.... δεν αλλαξα γμτ... τωρα καλο ειναι, κακο ειναι, δεν ξερω...
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
........ μηπως, ειναι αλλες/διαφορετικες 27 ? :king::angel:
επισης, λογο καραντινας, ειναι δυσκολο να αμαρτησει καποιος, τι θα κανουμε :/
 

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
ευλογημενος να σαι τεκνον μου, αμην

EDIT : μα το Θεο, μετα απο τοσο καιρο ξαναμετρησα ακριβως τις αμαρτιες μου..
Ε μα το Θεο παλι ακριβως 27 βγηκαν.... δεν αλλαξα γμτ... τωρα καλο ειναι, κακο ειναι, δεν ξερω...
Αγαπητέ εν Χριστώ αδερφέ, μήπως θα μπορούσε η Αγιότητα σας να μου αναφέρει τον τρόπο με τον οποίο αντιστέκεται στα κελεύσματα του Έξω Από Εδώ και έχετε τόσο μικρό αριθμό συμμετοχών στις αμαρτίες που όλοι εμείς οι υπόλοιποι και πρώτος από όλους εγώ διαπράττουμε...

Θα ήτο πολύτιμη η Αγία σας συμβουλή πχ όταν αντιμετωπίζεις μια πρόθεση σαν και αυτή, πως θα υπάρξει σαρκική εγκράτεια σε περίοδο εορτών...?
68FB0321-5D40-4CFC-9F63-B543B7248080.jpeg
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.223
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top