Πόσο θα στοιχίζει το iPhone 8;


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.890
Reaction score
41.123
Κακό που πάθαμε καλοκαιριάτικα!

Αγόρασα κουμπαρά (πήλινο) να μαζέψω τα χρήματα να πάρω το iPhone 8 για να:

- γίνω smart σαν εσάς
- να μην είμαι ζηλιάρης και στεναχωριέται η Μελίνα (παρακαλώ για προτάσεις smart εφαρμογών!)
- να καταναλώσω για να νιώσω ότι υπάρχω (δεν έχω να κάνω και κάτι άλλο σ αυτή τη ζωή)
- να με θέλει η γυναίκα μου
- να με θέλουν και άλλες γυναίκες
- ως προέκταση του ανδρισμού μου θα πάρω αυτό που είναι πολύ μεγάλο (μικροτσούτσουνος γαρ) για να παίζω και ρακέτες στην παραλία
- ως status symbol της κοινωνικής μου θέσης (θα με βλέπουν οι άλλοι φτωχομπινέδες στο σούπερ-μάρκετ και θα σκάνε!)
- μου το λέει ένας ψυχολόγος που κουράρει ένα φίλο πολίτη-καταναλωτή
- μου το λέει και η Marie-Claire
- μου το λέει η κοσμο-βόντα-γουίντ
- το έλεγε ο Κωστόπουλος στο ΚΛΙΚ αλλά δεν τον ακούγαμε και το έκλεισε το μαγαζί!
- το προτείνει και η τράπεζα

ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ! Δεν θα είναι καλό.
Τι πίνεις;
 

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Αν δεν έχεις καταλάβεις μόνος σου τι μπορεί να σου προσφέρει ένα ακριβό smartphone (κι ότιδήποτε άλλο "ακριβό"), και να σου εξηγήσουμε δεν θα σε αγγίξει.





Αν με ρωτάς προσωπικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα ακριβά καλώδια και τις λυχνίες όσο δεν υποστηρίζουν οι κάτοχοι ότι παίζουν σωστότερα. Θέλω όλοι να έχουν επιλογές που τους ταιριάζουν. Τις κόντρες βαριέμαι.
Ναζακια τωρα; Εξηγησε μου και ισως καταλαβω. Πραγματικα αξιζει να ακουστει η αποψη σου.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.452
Παίδες, don't feed the troll...εεεε τον kkaram εννοούσα!:gamer:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Ναζακια τωρα; Εξηγησε μου και ισως καταλαβω. Πραγματικα αξιζει να ακουστει η αποψη σου.
Επικοινωνείς σε θεϊκό επίπεδο! :p
 



Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
Nokia 6121

Τίποτα δεν προσφέρει ένα iphone
Τίποτα δεν προσφέρει ένα καινούργιο αυτοκίνητο, μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και με ένα μτχ των 3.000€
Τίποτα δεν προσφέρει ενα καινούργιο inventer A/C, μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με το εικοσαετίας, απόσβεση στον λογαριασμό της ΔΕΗ δεν πρόκειται να κάνεις ποτέ.
Τίποτα δεν προσφέρει ο υπολογιστής των 1000€ +, μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με i7 3770 στα 250€
Τίποτα δεν προσφέρει ένα στέρεο, μπορείς να ακούσεις μουσική από ενα ραδιοφωνάκι.

Τίποτα δεν προσφέρουν το 90% των προϊόντων που αγοράζουμε.

Σε κάλυψα;
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
Πως λέμε Αι Γιώργης, Αι Γιάννης...

Αι Φόουν.

Το αγοράζουμε απο σέβας προς τα θεία
i stokalo
i stodialo
i gamisou
i vasilis
i xasou
i xesou
i tos
i sixtir (ωπ αυτό είναι τούρκικο μοντέλο)
:roflmao::roflmao::roflmao:
 



Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Σε όποιον δεν αρέσει ο καταναλωτισμός υπάρχει (ακόμα) και το Άγιο Όρος.
Χαχα
Ημουν τον Μαιο εκει....
Και σου λεω βρε αλλο παραδειγμα για μερος οπου δεν υπαρχει καταναλωτισμος η ολα τα καλα αγαθα του θεουλη....:D

Φιλε kkaram δεν ξερω τι λες και τι κινητο εχεις
Δεν θα σε αντιμετωπισω μπλαζέ οπως καποιοι αλλοι
Και...
Εγω θα παραδεχτω πως εχω αισθανθει λιγο μ@λ@κας αγοραζοντας καθε χρονο ενα καινουργιο smartphone iphone η παρόμοιο έχοντας δώσει παραπανω απο εναν βασικο μισθο
 
Last edited:


Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Χαχα
Ημουν τον Μαιο εκει....
Και σου λεω βρε αλλο παραδειγμα για μερος οπου δεν υπαρχει καταναλωτισμος η ολα τα καλα αγαθα του θεουλη....:D

Φιλε kkaram δεν ξερω τι λες και τι κινητο εχεις
Δεν θα σε αντιμετωπισω μπλαζέ οπως καποιοι αλλοι
Και...
Εγω θα παραδεχτω πως εχω αισθανθει λιγο μ@λ@κας αγοραζοντας καθε χρονο ενα καινουργιο smartphone iphone η παρόμοιο έχοντας δώσει παραπανω απο εναν βασικο μισθο
Δεν νομιζω οτι ειναι μπλαζε η συμπεριφορα, για.....Κινεζικη την κοβω. Τελος παντων, εαν τους γεμιζει καποιο ψυχολογικο ή αλλο κενο, ας κανουν το κεφι τους. Ομως, οπως εγραψε και ο Φιλιπ Ντικ, ανθρωπος ειναι αυτος που εχει συμπαθεια. Αν τα γραψουμε ολοι, ολα στα υποδηματα μας και αφιερωθουμε αποκλειστικα στην παρτη μας τοτε βραστα!
 
  • Like
Reactions: vet

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Δεν νομιζω οτι ειναι μπλαζε η συμπεριφορα, για.....Κινεζικη την κοβω. Τελος παντων, εαν τους γεμιζει καποιο ψυχολογικο ή αλλο κενο, ας κανουν το κεφι τους. Ομως, οπως εγραψε και ο Φιλιπ Ντικ, ανθρωπος ειναι αυτος που εχει συμπαθεια. Αν τα γραψουμε ολοι, ολα στα υποδηματα μας και αφιερωθουμε αποκλειστικα στην παρτη μας τοτε βραστα!

Αν μου επιτρέπεις
να σου προτείνω να βγαλεις εσυ την συμπάθεια αυτη και απι εκει κ περα να μην νοιάζεσαι για τους αλλους
Θα αισθάνεσαι καλυτερα νομιζω :D:thumbsup:
 



VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Γεια σου παπά...παπά..γ@μω τον Πειραιά
Γεια σου παπά...παπα..γ@μω τον Πειραιά!!!
ΟΟΟ ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ, ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥΥΥΥΥΥΥ..ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΞΕΒΡ@ΚΩΜΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΠ@ΟΚΞΗ ...ΡΙΞΤΕ ΤΟΝ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ Γ@ΜΗΘΕΙ................
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.407
ΟΟΟ ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ, ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥΥΥΥΥΥΥ..ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΞΕΒΡ@ΚΩΜΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΠ@ΟΚΞΗ ...ΡΙΞΤΕ ΤΟΝ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ Γ@ΜΗΘΕΙ................
Καθόλου χριστιανικό αυτό
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.606
Reaction score
27.948
Τελικά θα απαντήσει κάποιος: τι σου προσφέρει το iPhone? Πόσο "smart" γίνεσαι από αυτό το μπιχλιμπίδι ?
Στο ερώτημα "γιατί να αγοράσω ένα smartphone;" απαντούν άνετα τα stores των 2 λογισμικών. Όσες οι κατηγορίες των διαφορετικών εφαρμογών άλλοι τόσοι και οι λόγοι. Η λέξη smartphone είναι η μαρκετίστικη εξέλιξη της λέξης phone καθώς "βολεύει". Είναι λάθος γιατί δεν μιλάμε για ένα έξυπνο τηλέφωνο αλλά για μια έξυπνη συσκευή - υπολογιστή που μαζί με όλα τα άλλα που κάνει παίρνει και τηλέφωνο. Θα μπορούσε να ονομαστή smartgps ή smartcamera ή smartmusicplayer κλπ κλπ.
Την έξυπνη λοιπόν αυτή συσκευή δεν την παίρνουμε για να γίνουμε έξυπνοι εμείς (Jesus) αλλά γιατί ως έξυπνη μας κάνει τη ζωή εύκολη.
Το "smartphone" που θα επιλέξουμε είναι καθαρά προσωπική υπόθεση και δεν ενδιαφέρει κανέναν.
Μπορεί ο λόγος να είναι τα χρήματα, η εμφάνιση του, η μόστρα μας, η ταχύτητα, η camera, η ευκολία λειτουργίας του και πολλά πολλά ακόμα.
Και τα 2 (iOS - Android) είναι καλά απλά απευθύνονται σε διαφορετικούς χρήστες.
Όποιος δεν χρειάζεται τα παραπάνω παίρνει ενα απλό τηλέφωνο.
Αλλά επειδή υπάρχει η Tata δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει λόγος αγοράς μιας Mercedes.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.607
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top