Πόσο θα στοιχίζει το iPhone 8;

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Nokia 6121

Τίποτα δεν προσφέρει ένα iphone
Τίποτα δεν προσφέρει ένα καινούργιο αυτοκίνητο, μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και με ένα μτχ των 3.000€
Τίποτα δεν προσφέρει ενα καινούργιο inventer A/C, μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με το εικοσαετίας, απόσβεση στον λογαριασμό της ΔΕΗ δεν πρόκειται να κάνεις ποτέ.
Τίποτα δεν προσφέρει ο υπολογιστής των 1000€ +, μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με i7 3770 στα 250€
Τίποτα δεν προσφέρει ένα στέρεο, μπορείς να ακούσεις μουσική από ενα ραδιοφωνάκι.

Τίποτα δεν προσφέρουν το 90% των προϊόντων που αγοράζουμε.

Σε κάλυψα;
Με καλυψες. Με λαθος παραδειγματα μεν αλλα η ουσια ειναι οτι εε μεγαλο βαθμο η αγορα προιοντων δεν προσφετει τιποτα το ουσιαστικο περαν του να γεμισει ψυχικα κενα.

Το κλιματιστικο λεγεται inverter.
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Με καλυψες. Με λαθος παραδειγματα μεν αλλα η ουσια ειναι οτι εε μεγαλο βαθμο η αγορα προιοντων δεν προσφετει τιποτα το ουσιαστικο περαν του να γεμισει ψυχικα κενα.

Το κλιματιστικο λεγεται inverter.
Δεν ακούω,πάρε το μηδέν:roflmao:
 


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Ευχαριστώ για την διόρθωση στο ορθογραφικό.
Inverter λέγεται το μαραφέτι που μετατρέπει το εναλλασσόμενο ρεύμα σε συνεχές και το αντίστροφο.
Απλός οι κ@υφάλες οι μάνατζερ που έχουν γνώσει τον ψυχικών μας κενών,μας οδηγούν στον καταναλωτισμό πουλώντας μια απλή διάταξη σαν κάτι που θα μας κάνει ευτυχισμένους :gotcha:
:dance2::dance2:

Αν δεν υπήρχε η ροπή προς την τεχνολογία ακόμα με σύννεφα καπνού θα στέλναμε sms. Το να υπονοείς σε ενα φόρουμ τεχνολογίας ότι κάποιοι έχουν ψυχικά κενά είναι αγενές και χονδροειδές.

Πάρε και ενα ανέκδοτο για την περίπτωση σου

Μια μέρα ο κυνικός φιλόσοφος Διογένης μπήκε στη σχολή του Πλάτωνα - την περίφημη Ακαδημία - και πατώντας με τα γυμνά και λασπωμένα πόδια του ένα πολύτιμο χαλί, φώναξε δυνατά:

- Πατώ την υπερηφάνεια του Πλάτωνος!
- Ναι, του αποκρίθηκε ο μεγάλος φιλόσοφος, αλλά την πατάς με μεγαλύτερη υπερηφάνεια.

λινκ
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.540
Με καλυψες. Με λαθος παραδειγματα μεν αλλα η ουσια ειναι οτι εε μεγαλο βαθμο η αγορα προιοντων δεν προσφετει τιποτα το ουσιαστικο περαν του να γεμισει ψυχικα κενα.
Δεν είναι κενά, είναι επιθυμίες που στην ολοκληρωσή τους κάνουν πιο εύκολη και πρακτική τη ζωή των ανθρώπων, δημιουργώντας ταυτόχρονα αισθήματα ικανοποίησης και χαράς.

Η ψυχολογία βρίσκεται παντού. Τι το ουσιαστικό προσφέρουν οι θρησκείες, ο ποδοσφαιρικός οπαδισμός, η κομματική πώρωση κλπ;
 

D

Deleted member 23222

Guest
Πάλι η Θρησκεία?
Για τους περισσότερους,η Θρησκεία δεν μπαίνει στο ίδιο καζάνι...αφήστε την έξω.

Εάν κάποιος μέσω του λιτού βίου,τον οποίο ακολουθεί κατ επιλογήν, νοιώθει πλήρης,μαγκιά του και μπράβο του!!
Δεν απαξιώνει τίποτα,δεν υποτιμά τίποτα,απλά δηλώνει και είναι σίγουρος,ότι μπορεί να ζήσει και να νοιώθει υπέροχα και χωρίς αυτά.
Αλλά εδώ θα κατατάξουμε τα ΠΑΝΤΑ.
Τεχνολογικά καλούδια,χρήματα,ακίνητα,αυτοκίνητα,καριέρες...τα πάντα μπορεί να είναι ματαιόδοξα...


Είναι πάρα πολύ δύσκολο να το πετύχει κάποιος αυτό...και ιδιαίτερα, νέος.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Μια μέρα ο κυνικός φιλόσοφος Διογένης μπήκε στη σχολή του Πλάτωνα - την περίφημη Ακαδημία - και πατώντας με τα γυμνά και λασπωμένα πόδια του ένα πολύτιμο χαλί, φώναξε δυνατά:

λινκ
Είχανε χειροποίητες μπορντοροδοκοκκινες μπουχαρες εκείνα τα χρόνια;:tongue:
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.311
Reaction score
93.863
Και κάπως έτσι το θέμα του επερχόμενου iPhone, έγινε το θέμα του κάθε πικραμένου που θα προτιμούσε στην τελική τις σπηλιές με τα ρόπαλα. Για την φωτιά, παίζεται...
 

Μηνύματα
1.123
Reaction score
725
Πεταμενα λεφτα το οποιοδηποτε iphone...
Το λεω σε συγκριση με αλλες εταιρειες..οχι οτι ειμαι εναντιον των smartphones αφου εχω κι εγω ενα.Οπου και να το ψαξεις,το iphone ειναι πχ υποδεεστερο απο το αντιστοιχο samsung σε ολους τους τομεις ομως.Απο gorilla glass,ταχυτητα..τα παντα..Με λιγοτερα λεφτα εχεις καλυτερο smartphone απο το iphone...θες samsung;θες huawei;
iphone μην παρεις ποτε εκτος εαν γουσταρεις μονο την μαρκα..τιποτα αλλο.
Εχω το samsung s7 edge.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.930
Reaction score
41.198
Πεταμενα λεφτα το οποιοδηποτε smartphone...
Το λεω σε συγκριση με την apple και το iPhone..οχι οτι ειμαι εναντιον των smartphones αφου εχω κι εγω ενα. Οπου και να το ψαξεις,τα αλλά smartphones ειναι πχ υποδεεστερα απο τα αντίστοιχα apple σε ολους τους τομεις ομως.Απο gorilla glass,ταχυτητα..τα παντα..Με λιγο περισσότερα λεφτα εχεις το καλυτερο smartphone, το iphone...μακριά από samsung και huawei...εκτος εαν γουσταρεις μονο την μαρκα (απίθανο, αλλά λέμε τώρα)..τιποτα αλλο.
Εχω το iPhone 7+.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.111
Reaction score
20.605
Δε μου λέτε ρε; Αν καταδεχτώ και πάρω iPhone, θα ρίχνω πιο εύκολα τις γκόμενες, ή θα πρέπει πάλι να καταφεύγω στα ακαταμάχητα προτερήματά μου, (κατά χρονική σειρά, χιούμορ, λέγειν, μέγεθος);
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.564
Reaction score
30.948
Αν το κινητο δεν ειναι σμαρτ πως θα βαζουν οι πιστοι τις Ορθόδοξες εφαρμογές για κινητά και ταμπλέτες ?

Κραυγές από την κόλαση πιστεύει ότι κατέγραψε ορθόδοξος μοναχός

Ένας Σέρβος Ορθόδοξος μοναχός από το Μαυροβούνιο, παρουσίασε μια μαγνητοφωνημένη χαρακτηριστική φωνή-κραυγή από ένα κινητό :D, την οποία αποδίδει στον… Διάβολο, όπως το ισχυρίστηκε δημόσια!
Ο εν λόγω καλόγερος όπως έγινε γνωστό κατέγραψε αυτές τις κραυγές την ώρα της αποδήμησης κάποιας δαιμονισμένης ψυχής προς την κόλαση και το χαρακτηριστικό είναι ότι πάντα σε διαφορετικές περιπτώσεις ακούγονταν η ίδια κραυγή.
Η έρευνα αυτή έγινε σε διάστημα 12 χρόνων και ο κύριος σκοπός της ήταν να καταδείξει το τι μια ψυχή που έζησε μια ασυνείδητη και δαιμονική ζωή, έχει να αντιμετωπίσει στο τέλος της.

[DOUBLEPOST=1501391641][/DOUBLEPOST]
Δε μου λέτε ρε; Αν καταδεχτώ και πάρω iPhone
Το αι φονε το μεγαλο ,το χρυσο ειναι πολυ καλο για γκομενες :thumbsup:
 

Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
Δε μου λέτε ρε; Αν καταδεχτώ και πάρω iPhone, θα ρίχνω πιο εύκολα τις γκόμενες, ή θα πρέπει πάλι να καταφεύγω στα ακαταμάχητα προτερήματά μου, (κατά χρονική σειρά, χιούμορ, λέγειν, μέγεθος);
να με συμπαθουν τα κοριτσια του forum αλλα το σιγουρο ειναι οτι πλεον οι γυναικες κοιτανε τι ρολοι φορας, τι κινητο εχεις , τα κλειδια αυτοκινητου εαν εχουν την μαρκα του αμαξιου, και υστερα τα εξωτερικα χαρακταριστικα μεχρι να φτασουν στα ενδωτερα....

αρα η απαντηση στο ερωτημα σου ειναι ΝΑΙ θα εχεις μεγαλυτερο prestige...
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Ας αναφέρουμε όσο πιο συνοπτικά μπορούμε τους λόγους που ενώ στοιχίζει πολύ περισσότερο από αυτά που προσφέρει σε αναλογία πάντα με τον ανταγωνισμό...πουλά!

α. Κατ αρχάς ένα μεγάλο μέρος διατίθεται από εταιρείες προς το προσωπικό τους για προφανείς λόγους (ανεβάζει τα λειτουργικά έξοδα νόμιμα).

β. Υπάρχει μια μερίδα ανθρώπων που το βλέπουν σαν μέσο προβολής. Θεωρούν λοιπόν ότι όταν το ακουμπήσουν στο τραπεζάκι της καφετέριας ότι θα γίνουν αντικείμενο προσοχής . Ματαιοδοξία φυσικά, όμως είναι και αυτός ένας λόγος αγοράς.

γ. Υπάρχει φυσικά και μία μερίδα η οποία θεωρεί ότι το λειτουργικό της τους είναι απαραίτητο. Και αυτό έχω την γνώμη ότι είναι συνήθεια. Πέρασε και μία περίοδος που είχα συσκευή με το λειτουργικό αυτό (από την εταιρεία που εργαζόμουν προσφερόμενο) .Προσωπικά δεν βλέπω να υπερτερεί πουθενά σε σχέση με το αντίπαλο γνωστό λειτουργικό.

Πάντως αν το εξετάσουμε, ως μέσο προβολής, θεωρείται τελείως άκυρη κίνηση. Ποιος άραγε κρίνει κάποιον για την οικονομική του επιφάνεια, από μία συσκευή τηλεφώνου, όσο και να κοστίζει αυτή. Απλώς λοιπόν μια εικονική προσωπική ικανοποίηση.

Πιστεύω να μην θίγω κανένα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.540
να με συμπαθουν τα κοριτσια του forum αλλα το σιγουρο ειναι οτι πλεον οι γυναικες κοιτανε τι ρολοι φορας, τι κινητο εχεις , τα κλειδια αυτοκινητου εαν εχουν την μαρκα του αμαξιου, και υστερα τα εξωτερικα χαρακταριστικα μεχρι να φτασουν στα ενδωτερα....
Κι εγώ τα κοιτάω αυτά στις γυναίκες ταυτόχρονα με τα εξωτερικά χαρακτηριστικά. Πάνε πακέτο. 8-)
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Κι εγώ τα κοιτάω αυτά στις γυναίκες ταυτόχρονα με τα εξωτερικά χαρακτηριστικά. Πάνε πακέτο. 8-)
Αυτα σε προδιαθέτουν και για ενδιαφέροντα εσώρουχα...αλλιως κινδυνεύεις να ειναι καμία χριστιανή με μάλλινη κιλότα και αξύριστες γάμπες
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
να με συμπαθουν τα κοριτσια του forum αλλα το σιγουρο ειναι οτι πλεον οι γυναικες κοιτανε τι ρολοι φορας, τι κινητο εχεις , τα κλειδια αυτοκινητου εαν εχουν την μαρκα του αμαξιου, και υστερα τα εξωτερικα χαρακταριστικα μεχρι να φτασουν στα ενδωτερα....

αρα η απαντηση στο ερωτημα σου ειναι ΝΑΙ θα εχεις μεγαλυτερο prestige...

Όπως αναφέρετε παραπάνω, συνδυασμός όλων ναι μπορεί να ισχύουν τα αναφερόμενα. Ένα αυτοκίνητο (μιας και αναφέρετε για κλειδιά) των 80.000 ευρώ, δείχνει κάποια οικονομική ευμάρεια. Δύσκολο να το διαθέτει ο τύπος στο απέναντι τραπέζι αν δεν τα έχει ο ίδιος ή ο πατέρας του! Όμως ένα κινητό των 1000 ευρώ, άνετα μπορεί να το διαθέτει και ένας άνεργος ή ένας τέλος πάντων χαμηλόμισθος.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.540
Όπως αναφέρετε παραπάνω, συνδυασμός όλων ναι μπορεί να ισχύουν τα αναφερόμενα. Ένα αυτοκίνητο (μιας και αναφέρετε για κλειδιά) των 80.000 ευρώ, δείχνει κάποια οικονομική ευμάρεια. Δύσκολο να το διαθέτει ο τύπος στο απέναντι τραπέζι αν δεν τα έχει ο ίδιος ή ο πατέρας του! Όμως ένα κινητό των 1000 ευρώ, άνετα μπορεί να το διαθέτει και ένας άνεργος ή ένας τέλος πάντων χαμηλόμισθος.
Γι' αυτό και το smartphone έχει γίνει μέσο επίδειξης των "φτωχών".
Πάντα ο συνδυασμός μετράει.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.714
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top