Πόσο ρεύμα "χρειάζομαι"; Μύθος και πραγματικότητα

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.557
ελπίζω να μην παρεξηγηθώ
Χαλαρά, χόμπι είναι, χαβαλέ κάνουμε! :D

Όσο για τα ενισχυτικά που λες, εντελώς άχρηστα δεν είναι τα μικρής ισχύος, πχ των 50 βατ, κάνουν μια χαρά δουλειά για οδήγηση ..τουίτερ. :p

Καποτε, ήταν δυσεύρετα και πανάκριβα τα ενισχυτικά των 200 βατ, ήταν θυμάμαι τα "αναφοράς" και ήταν απλησίαστα σε μας τους κοινούς θνητούς τελοσπαντων.

Τώρα όμως, ένα χύπεξ σε πολύ οικονομικό κόστος, βγάζει πολύ μεγαλύτερη ισχύ από τα πανάκριβα τέρατα του παρελθόντος, κι οδηγεί άριστα το ηχειακι σου, γιατί λοιπόν να ασχοληθεί κανείς με ασθενικά τελικά στάδια; Δεν υπάρχει λογος..

Γενικά δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθεί κανείς πλέον με ενισχυτικες βαθμίδες, υπάρχουν τόσα ενεργά ηχεία, σε κάθε κοστολόγιο, που τζάμπα το ιντερνετικό σάλιο..:p:p:p
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.232
Reaction score
27.029
Χαλαρά, χόμπι είναι, χαβαλέ κάνουμε! :D

Όσο για τα ενισχυτικά που λες, εντελώς άχρηστα δεν είναι τα μικρής ισχύος, πχ των 50 βατ, κάνουν μια χαρά δουλειά για οδήγηση ..τουίτερ. :p

Καποτε, ήταν δυσεύρετα και πανάκριβα τα ενισχυτικά των 200 βατ, ήταν θυμάμαι τα "αναφοράς" και ήταν απλησίαστα σε μας τους κοινούς θνητούς τελοσπαντων.

Τώρα όμως, ένα χύπεξ σε πολύ οικονομικό κόστος, βγάζει πολύ μεγαλύτερη ισχύ από τα πανάκριβα τέρατα του παρελθόντος, κι οδηγεί άριστα το ηχειακι σου, γιατί λοιπόν να ασχοληθεί κανείς με ασθενικά τελικά στάδια; Δεν υπάρχει λογος..

Γενικά δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθεί κανείς πλέον με ενισχυτικες βαθμίδες, υπάρχουν τόσα ενεργά ηχεία, σε κάθε κοστολόγιο, που τζάμπα το ιντερνετικό σάλιο..:p:p:p
Ευχαριστώ και καληνυχτίζω γιατί έχω πρόβλημα και με το σήμα... κόβεται συνέχεια !!! με μια τελευταία ερώτηση γι απόψε: Τα χύπεξ θεωρούνται καλύτερα ή εκείνα του Πούτζεϋς? Θα διαβάσω αύριο την απάντηση, καληνύχτα !
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Ευχαριστώ και καληνυχτίζω γιατί έχω πρόβλημα και με το σήμα... κόβεται συνέχεια !!! με μια τελευταία ερώτηση γι απόψε: Τα χύπεξ θεωρούνται καλύτερα ή εκείνα του Πούτζεϋς? Θα διαβάσω αύριο την απάντηση, καληνύχτα !
Ταυτοπροσωπία
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Μην πάρεις Χυπεξ είναι αηδίες που αρέσουν στον ear και μερικούς άλλους του κονκλάβιου.
Πάρε ένα σοβαρό SANSUI να σε δεί και ο Θεός . !Οχι ο ημίθεος ο εδώ. Και αυτός μέλος του κονκλάβιου είναι.
Ασε τον ear να κουρεύεται!! που τέτοια τύχη ο ear? τι να κουρέψει?
Αλλά χυπεξ μην πάρεις. Δεν μου αρέσουν . Αδιαφορώ αν θα σου αρέσουν εσένα ή σε οποιον άλλο μπορεί να αρέσουν.
Εδώ και ένα λίνκ.


https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/j484257219



Ετσι για να την σπάσω σε μερικούς εδώ μέσα. :fuckyou::roflmao:
 



Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
:rolleyes: νατα αρχισαμε τα δημοκρατικα μας....:help:
Μην πάρεις Χυπεξ είναι αηδίες που αρέσουν στον ear και μερικούς άλλους του κονκλάβιου.
Πάρε ένα σοβαρό SANSUI να σε δεί και ο Θεός . !Οχι ο ημίθεος ο εδώ. Και αυτός μέλος του κονκλάβιου είναι.
Ασε τον ear να κουρεύεται!! που τέτοια τύχη ο ear? τι να κουρέψει?
Αλλά χυπεξ μην πάρεις. Δεν μου αρέσουν . Αδιαφορώ αν θα σου αρέσουν εσένα ή σε οποιον άλλο μπορεί να αρέσουν.
Εδώ και ένα λίνκ.


https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/j484257219



Ετσι για να την σπάσω σε μερικούς εδώ μέσα. :fuckyou::roflmao:
Γιαννη τι λεει? γιατι δε καταλαβαινω γρι:D το auto translate ειναι αστο...:D
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
είναι απλό:
όσα βατ νομίζεις ότι χρειάζεσαι+500=Χ

Χωρίς πλάκα αυτό που λέει ο κωστασέαρ για τα πολλά βάτια είναι αλήθεια. "Έρχονται"και οι χροιές και όλα μετά.

Βέβαια όπως όλα τα μηχανήματα έτσι και αυτά τα χαηπέξια ή και άλλα πρέπει να ασχοληθείς λίγο για να τα ταιριάξεις, συνήθως θέλουν καλή οδήγηση από τον προ ή την πηγή, αλλά οι περισσότεροι τα δοκιμάζουν βάζοντας τα επάνω στο σύστημα προκατειλλημένοι αρνητικά και δεν ασχολούνται παραπάνω με άσχημα αποτελέσματα.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.557
Σωστά ! Έκανα λάθος. Τα μπέρδεψα με τα Εν-κορ. Ανάμεσα στα 2?
Τα ενκορ είαι ο αφρός της χύπεξ.
Αχρείαστος..
Λες κι έχεις αφρό χώρο ή αφρό ηχειάκι ή αφρό ηχογράφηση.. φούτσες μπλου.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.232
Reaction score
27.029
Πάρε ένα σοβαρό SANSUI να σε δεί και ο Θεός
ΧΕΧΕ ! Τέτοια είχαμε. Ο πατέρας μου, το 1976 είχε πάρει αυτόν, με JBL μονόδρομα.
Πικάπ αυτό.
Το 1980 πήρε αυτόν (νομίζω αυτός ήταν). Με αυτά. Τον έπεισα να βάλει στην άκρη το Θόρενς και να πάρει άμεσης οδήγησης Τέκνικς (έτσι μάς τα έλεγε ο "ήχος" τότε. Μόλις το πήραμε αλλάξαν τα μαντάτα "πιο καλός ο ιμάντας"(!!!) άβυσσος... Βλέπετε, είχαν βγει το Όρακλ κι εκείνο το τέρας της Θόρενς...
Ενδιάμεσα είχε αγοράσει και κασσετόφωνο είχα γράψει πολλές ντουζίνες κασσέτες.
 

Attachments


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Σαν πχοιά δηλαδή; :idk: :whistling:
Μην είσαι περίεργος gλυκιέ μου!:p
[DOUBLEPOST=1524467860][/DOUBLEPOST]
κορυφή είναι οι Κραουνάκηδες.
"Η σωτηρία της ψ@λής είναι πολύ μεγάλο πράγμα..."

Μέχρι αύριο το θέλω στο γραφείο μου!:p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.557
ΧΕΧΕ ! Τέτοια είχαμε. Ο πατέρας μου, το 1976 είχε πάρει αυτόν, με JBL μονόδρομα.
Ακόμα αυτά έχει ο Μάρκου, ότι είχε ο μπαμπάς σου το '76.
Για τον Μάρκου, κεί τελείωσε η εξέλιξη.
Δηλαδή, μιλάμε για διαστημόπλοια.
Βζζζζζούνννννννννν

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


Επίσης, όπως βλέπεις από δω:
Ασε τον ear να κουρεύεται!! που τέτοια τύχη ο ear?
Ζηλεύει τη φαλάκρα μου.
Δυστυχώς αυτός ο καημένος, έχει ένα κεφάλι γεμάτο μαλλιά, και υπερθερμαίνεται τώρα που πχιάνει ζέστα. Άσε, πονεμένη ιστορία..

:D:D:D:D
 


A

AKARL

Guest
"Η σωτηρία της ψ@λής είναι πολύ μεγάλο πράγμα..."

Μέχρι αύριο το θέλω στο γραφείο μου!:p
Θα πρέπει να αρχίσω να σε χρεώνω για πνεβματικά δικαιώματα ... :biggrin:

Πάμε:

Της ψ@λής μας το χαβά
θα προκρίνουμε ξανά
συζητώντας για ισχύ και ρεύμα
και δεν πειράζει που τόσο νωρίς
θα μιλάμε χωρίς
να διαθέτουμε το πνεύμα.

Της λογικής τα υλικά
είναι λόγια πικρά
σε πιντιέφ γραμμένα
γι’ αυτά που ήρθανε τόσο αργά
και πήραμε όλοι ενεργά
με τ’ αυτιά μας ανοιγμένα.

Η Σωτηρία της ψ@λής
είναι πολύ μεγάλο πράγμα
σαν τον χαβά της δηλαδής
από ένα παιδικό τραύμα.

Μια πλακέτα στερεοφωνική
και συνδέουμε εκεί
το κινητό μας δίχως καλώδιο και βύσμα
και δεν πειράζει που τόσα σιντιά
πριν να γίνουν παλιά
θα τα πετάξουμε με πείσμα.

Κι εκεί στην άκρη της γραμμής
θα σκοτώνουμε εμείς
τις παλιές ψαροκασέλες
ενώ αυτά τα ενεργά, που είναι τόσο δα μικρά
κροσσαριζμένα με υποβαθύφωνα σωστά
θα γκρεμίζουν χαλιεντικές μασέλες.
 
Last edited by a moderator:



Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
ΧΕΧΕ ! Τέτοια είχαμε. Ο πατέρας μου, το 1976 είχε πάρει αυτόν, με JBL μονόδρομα.
Πικάπ αυτό.
Το 1980 πήρε αυτόν (νομίζω αυτός ήταν). Με αυτά. Τον έπεισα να βάλει στην άκρη το Θόρενς και να πάρει άμεσης οδήγησης Τέκνικς (έτσι μάς τα έλεγε ο "ήχος" τότε. Μόλις το πήραμε αλλάξαν τα μαντάτα "πιο καλός ο ιμάντας"(!!!) άβυσσος... Βλέπετε, είχαν βγει το Όρακλ κι εκείνο το τέρας της Θόρενς...
Ενδιάμεσα είχε αγοράσει και κασσετόφωνο είχα γράψει πολλές ντουζίνες κασσέτες.
Οχι τέτοια δεν είχατε άλλα είχατε.Εγώ άλλο σου έδειξα.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.713
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top