Ροκιές, ναι, την βρίσκω μαζί τους








wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Μια δισκάρα που "σημάδεψε" τα εφηβικά μας χρόνια...
Φυσικά δε διαλέγουμε κομμάτι, αν και υπάρχουν tracks...
ακούγεται σαν ένα ενιαίο έργο, άλλωστε και η ιστορία που περιγράφει έχει τη συνέχεια της από track σε track...

 


Μηνύματα
562
Reaction score
590
- το ροκ ξεπλένει όλες τις χυλόπιτες . . . οι άνω των 50 θα θυμούνται να χορεύουν κάποια στιγμή solo το epitaph , nights in white satin κλπ , με ένα βερμούτ στο χέρι . . . πάλαι ποτέ εκδηλώσεις στην Πάντειο , φοιτητική εστία κλπ
Πάει καιρός που τόγραψες, αλλά τώρα το διάβασα. Αν στις εκδηλώσεις της Παντείου πήγαινες μέχρι το '86, να ξέρεις ότι λικνοζόσουν με τις δικές μου επιλογές που, αν σου άρεσαν, χαίρομαι ιδιαίτερα. Είχαμε κάνει και μία με live τον Σιδηρόπουλο, οπότε τιμής ένεκεν...

 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.412
Reaction score
50.383
Πάει καιρός που τόγραψες, αλλά τώρα το διάβασα. Αν στις εκδηλώσεις της Παντείου πήγαινες μέχρι το '86, να ξέρεις ότι λικνοζόσουν με τις δικές μου επιλογές που, αν σου άρεσαν, χαίρομαι ιδιαίτερα. Είχαμε κάνει και μία με live τον Σιδηρόπουλο, οπότε τιμής ένεκεν...

- ωωω man , ναι ! ... 🌹
 



Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Mε φτιάξατε με τους Eloy, δηλώνω φανατικός τους, το Power and the passion δεν υπάρχει σαν σύλληψη, το Matrix της μουσικής, με τη σειρά μου θα πω ότι και το Floating είναι δισκάρα όπως και τα Planets, Time to turn, αλλά το Silent cries and mighty echoes είναι αριστούργημα, το Apocalypse είναι θεϊκό ταξιδιάριο κομμάτι.


 








Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.571
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top