Σκυμμένο κεφάλι... καλύτερο stereo imaging ;;;

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Εγω παντως, σ αυτη τη σταση, καθιιστος και με λιγο σκυμμενο το κεφαλι, ειμαι πολυ συχνα αλλες ωρες, συνηθως νωρις το πρωι, αλλα κι με κανα κινητο στο χερι η συνηθως περιοδικο. Σε αλλο μερος τους σπιτιου...
οπου η ακοη δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια..


:roflmao:8-)
Πίνω καφέ και τελειώνω το πρώτο τσιγάρο της ημέρας.. Ραντεβού εκεί!!
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Εντάξει ... αν και ξέρω πως κινδυνεύω να με πάρετε με τις ντομάτες... θα τολμήσω να ρωτήσω....

Έχω παρατηρήσει (όχι μόνο στο σύστημα μου) πως όταν σκύβω το κεφάλι ελαφρά μπροστά, η στερεοφωνική εικόνα αποκτά περισσότερη σαφήνεια, ευκρίνεια και γενικά έρχεται μια ...καθαρότητα και όχι μόνο στην εικόνα...

Ας πει κάποιος πως συμβαίνει και σ΄ αυτόν γιατί αλλιώς θα αρχίσω τα ...βαρβιτουρικά!
Δοκιμασε να χαμηλωσεις κι αλλο...Κατσε στο πατωμα και αν ανεβουν οι χαμηλες 2-3 ντιμπι πιο πανω, τοτε πρεπει να κανουμε παρεα. Θα εχεις και δωρεαν συνταγογραφηση, τα ιδια θα παιρνουμε... :) :)
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.686
Τα tweeter των ηχείων είναι πιό χαμηλά από το ύψος των αυτιών σας ,
ή ,
τα ηχεία έχουν ελαφριά κλίση προς τα εμπρός ( πρός το δάπεδο )
Τό φάρμακο .
Με το μέτρο μετράμε από το δάπεδο μέχρι την μέση του αυτιού μας , στην θέση ακρόασης μας ( πχ. 85εκ. )
Τότε και το μέσο στα tweeter των ηχείων μας πρέπει να είναι και αυτό 85εκ. απο το δάπεδο μας .

Αν δεν δούμε διαφορά επιθυμητή ....τοτε κάνουμε Αγιασμό . :rolleyes:

-
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Είπαμε ρε Χρήστο...τον βρήκαμε σε "δύσκολη στιγμή" αλλά 50 ευρά το τρίλιτρο... :drinks:
Υπερβολικά τίμιο το πενηντάρικο για τρία λίτρα τσίπουρο.
Εννοείται ότι μιλάμε για τσίπουρο βέβαια και όχι πετρέλαια κλπ... :)
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
μρε κανακιανι τα μαλτ που πινει ο χερ ντοκτορ εχνε 250 εβρος και παραπανω
εγω τι ειπα ο καψερος 50 εβρα τσιπουρο εξελεντ απο ποικιλια ντεμπινα
τα μαλτ που πινει ο χαλκεντερος ντοκτορ τι παραπανω εχουν;;;; :drinks: ;)
ειναι και ενας συμφορουμυτης που το εχει δοκιμασει αλλα ειναι μεγαλη λουγκρα και δεν μιλαει :p
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Θες μια από τον ιερό χώρο των συγκριτικων;;

View attachment 193028
FAKE !!
που 'ναι το ρακμπετοναρμε ?
που 'ναι το χαλι (κατω απο το οποιο) του χωνανε τσι γοπες και τα σαλαμακια (λεγανε οι φημες)
που 'ναι το ποτρετο του βασιλεως ?
:drinks:
και για να επανελθωμε στο νημα - εγω αμα κανω χωνακια τσι χουφτες μου απο πισω απο τα 'φθια μου γροικω πιο καλα !!
:dance:
 

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Συγνώμη κιόλας αλλά αυτό που βλέπω και νιώθω είναι ότι ο αγαπητός @wnet εκδήλωσε την αδυναμία του (ταπεινά και σεμνά) να διαχειριστεί αυτή την τρομερή ανακάλυψη που φέρνει τα πάνω κάτω στην ακρόαση, ανάλυση και απόλαυση...και εσείς σαν κοράκια πήγατε να εκμεταλλευτείτε την παραπάνω κατάσταση... άκου 50 εβρά...το τρίλιτρο...
Δηλαδή εάν είναι και τούρμπο πόσο θα κάνει...???
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Συγνώμη κιόλας αλλά αυτό που βλέπω και νιώθω είναι ότι ο αγαπητός @wnet εκδήλωσε την αδυναμία του (ταπεινά και σεμνά) να διαχειριστεί αυτή την τρομερή ανακάλυψη που φέρνει τα πάνω κάτω στην ακρόαση, ανάλυση και απόλαυση...και εσείς σαν κοράκια πήγατε να εκμεταλλευτείτε την παραπάνω κατάσταση... άκου 50 εβρά...το τρίλιτρο...
Δηλαδή εάν είναι και τούρμπο πόσο θα κάνει...???
15 εβρο το τριλιτρο και τα μεταφορικα δικα σας !!
δα πατειτε σε μπαμπακι λεμε !!
:biggrin:
Και το πουλί λείπει!

ουπς ! ναι ... :imtheking:
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Συγνώμη κιόλας αλλά αυτό που βλέπω και νιώθω είναι ότι ο αγαπητός @wnet εκδήλωσε την αδυναμία του (ταπεινά και σεμνά) να διαχειριστεί αυτή την τρομερή ανακάλυψη που φέρνει τα πάνω κάτω στην ακρόαση, ανάλυση και απόλαυση...και εσείς σαν κοράκια πήγατε να εκμεταλλευτείτε την παραπάνω κατάσταση... άκου 50 εβρά...το τρίλιτρο...
Δηλαδή εάν είναι και τούρμπο πόσο θα κάνει...???
Ε εντάξει, παρασύρθηκε από τους γιατρούς με τα πενηνταρικα και ειπε κ αυτος 50!!! Χαχαχαχα αφού έγινε ... ταρίφα!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Εγω παντως, σ αυτη τη σταση, καθιιστος και με λιγο σκυμμενο το κεφαλι, ειμαι πολυ συχνα αλλες ωρες, συνηθως νωρις το πρωι, αλλα κι με κανα κινητο στο χερι η συνηθως περιοδικο. Σε αλλο μερος τους σπιτιου...
οπου η ακοη δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια..


:roflmao:8-)
Μη γενικεύεις...Παντού μπορεί να έχει η ακρόαση ιδιαίτερη βαρύτητα.Το πώς βαράνε οι χαμηλές στο μπάνιο από διπλανό χώρο που έχει στημένο το setup,είναι αντάξιο...spectrogram.

Γι άλλη μια φορά σκυμμένος...μπροστά από την εποχή του.
1608919030560.png


Πρεζι-dent .Η μόνη οδοντόκρεμα που ΄΄σβήνει΄΄ τα χαμόγελα από ΄΄άθεους κομμουνιστές΄΄... :lolsign:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Πρεζι-dent .Η μόνη οδοντόκρεμα που ΄΄σβήνει΄΄ τα χαμόγελα από ΄΄άθεους κομμουνιστές΄΄... :lolsign:
Σώπα καλέ που σβήνει χαμόγελα!
Εγώ ξέρεις τι γέλιο έριχνα με την ταγματασφαλιτικη καρικατούρα;
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Συγνώμη κιόλας αλλά αυτό που βλέπω και νιώθω είναι ότι ο αγαπητός @wnet εκδήλωσε την αδυναμία του (ταπεινά και σεμνά) να διαχειριστεί αυτή την τρομερή ανακάλυψη που φέρνει τα πάνω κάτω στην ακρόαση, ανάλυση και απόλαυση...και εσείς σαν κοράκια πήγατε να εκμεταλλευτείτε την παραπάνω κατάσταση... άκου 50 εβρά...το τρίλιτρο...
Δηλαδή εάν είναι και τούρμπο πόσο θα κάνει...???
Αφου πινει βουλγαρικο τσιπουρο εμεις φταιμε;;;
 

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Αφου πινει βουλγαρικο τσιπουρο εμεις φταιμε;;;
Χρόνια Πολλά!!!
Χαρούμενα ευτυχισμένα και με Υγεία!!!💥💥💥💥

*Όσο για το Βουλγαρικό τσίπουρο το φέρνει κάποιος και στο νησί σταφύλια δαμάσκηνα βερίκοκα κεράσια αχλάδια βύσσινα...
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
*Όσο για το Βουλγαρικό τσίπουρο το φέρνει κάποιος και στο νησί σταφύλια δαμάσκηνα βερίκοκα κεράσια αχλάδια βύσσινα...
Σωστά, το βουλγάρικο ρακί (να το πούμε πιο σωστά) που έπεσε στα χέρια μου είναι από δαμάσκηνα.
 

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Σωστά, το βουλγάρικο ρακί (να το πούμε πιο σωστά) που έπεσε στα χέρια μου είναι από δαμάσκηνα.
Ρακί έχεις δίκιο!
Κάνει ένα κεφάλι μαγικό...🧨💣
Θα προσθέσω ότι ανοίγει ο ορίζοντας της στερεοφωνικής εικόνας, ενώ προσθέτει σαφήνεια, ευκρίνεια, καθαρότητα...🧨🧨🧨💣💣💣🔥🔥🔥🧯🧯🧯🚒🚒🚒⛑⛑⛑
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Ρακί έχεις δίκιο!
Κάνει ένα κεφάλι μαγικό...🧨💣
Θα προσθέσω ότι ανοίγει ο ορίζοντας της στερεοφωνικής εικόνας, ενώ προσθέτει σαφήνεια, ευκρίνεια, καθαρότητα
Νικο στον wnet δεν συμβαινουν αυτα απ λες εδω το κεφαλι σκυβει οανθρωπος και αλλαζει η στερεοφωνικη εικονα
αυτα που λες περι στερεοφωνικης εικονας κλπ επιτυγχανεται με σπεσιαλε τσιπουρο απο ντεμπινα
και οχι με δαμασκινα ακου δαμασκινα, το υγρο καυσιμο ειναι τσιπουρο κρασι και μαλτ που πινει ο χερ ντοκτορ, Μετα ειναι το ξηρο καυσιμο, ισως να διευρινεται ετι περαιτερω η στερεοφωνικη εικονα :drinks: :party:;)
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Πειράματα, πειράματα, πειράματα... κατέληξα πως δεν είναι η κλίση του κεφαλιού αλλά το χαμήλωμα που μεσω αυτής επιτυγχάνεται... σε συνδυασμό πάντα με τα λίγο χαμηλότερα Τουίτερ...
Χαμήλωσα ελαφρά την καρέκλα και δεν ασχολούμαι άλλο, έτσι κι αλλιώς δε μιλάμε για καμιά διαφορά επιπέδου σοκ...
Συνεχίζω ακάθεκτα το δαμασκηνορακί μέχρι να τελειώσει και να πιάσω το ...κράνο απ το χωριό!!
 

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Νικο στον wnet δεν συμβαινουν αυτα απ λες εδω το κεφαλι σκυβει οανθρωπος και αλλαζει η στερεοφωνικη εικονα
αυτα που λες περι στερεοφωνικης εικονας κλπ επιτυγχανεται με σπεσιαλε τσιπουρο απο ντεμπινα
και οχι με δαμασκινα ακου δαμασκινα, το υγρο καυσιμο ειναι τσιπουρο κρασι και μαλτ που πινει ο χερ ντοκτορ, Μετα ειναι το ξηρο καυσιμο, ισως να διευρινεται ετι περαιτερω η στερεοφωνικη εικονα :drinks: :party:;)
Ομολογώ ότι για την ντεμπίνα έχεις τα δίκια σου...
Χρυσαφί χρυσάφι...🧨:dance2::dance2::dance2:
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Πειράματα, πειράματα, πειράματα... κατέληξα πως δεν είναι η κλίση του κεφαλιού αλλά το χαμήλωμα που μεσω αυτής επιτυγχάνεται... σε συνδυασμό πάντα με τα λίγο χαμηλότερα Τουίτερ...
Χαμήλωσα ελαφρά την καρέκλα και δεν ασχολούμαι άλλο, έτσι κι αλλιώς δε μιλάμε για καμιά διαφορά επιπέδου σοκ...
Συνεχίζω ακάθεκτα το δαμασκηνορακί μέχρι να τελειώσει και να πιάσω το ...κράνο απ το χωριό!!
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.482
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top